PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana kolektora ssacego z D15B7 na D16z6 - Problem



amon
06-01-08, 17:23
Wymieniłem kolektor ssacy z D15B7 na kolektor z D16z6 (kolektor był kompletny). Wszystko poszło gladko i sprawnie. Autko smiga super i jest odczuwalna różnica. Problem tkwi w tym że po wymianie w kabinie na wolnych obrotach słychać dziwne stukanie, tak jakby coś drżało i i udeżało gdzieś o karoserie. sprawdziłem wszystkie srubki wszystko jest dokręcone i nic nie drży. Stuk jest słyszalny tylko w kabinie.(w komorze silnika nic nie słychać). Co to może byc? Czy może to być wina kolektora (silniczka krokowego przepustnicy albo czegoś takiego?), a może coś mogło sie stać z zaworami??? Nie wiem czego szukać. Prosze o porady co sprawdzić, moze ktoś miał taki przypadek.

skolopendra
06-01-08, 17:28
Nie wiem czego szukać.
nie wiązał bym tego z kolektorem,tam niema co stukać :d
może coś zgubiłeś jakąś śrubkę i dzwoni ona

gruszkin
06-01-08, 19:33
moze gdzies jakis dyndzelek cwoni co wystarczy odgiac,sprawdź czy na otwartej masce tez taki dźwięk jest.wiesz tam może cokolwiek wpadac w rezonans,chocby obejma jakiegos wezyka i to nie oznacza ze jest problem:).

A z ciekawosci, robiles AFR przed i po wymianie?to tak z innej beczki:)

Rafaelo
06-01-08, 19:43
sprawdź jeszcze raz na spokojnie wszystkie połączenia. Może nie masz dokręconej łapy co masz pod kolektorem z tyłu.

amon
06-01-08, 23:48
Właśnie chodzi o to że jak otworze maske to nic takiego nie słychać - przystawiałem juz wszedzie ucho i nic. sprawdziłem wszystkie śrubki, wężyki i obejmy i wszystko ok. Ten odgłoś tak tak jakby pracował silnik diesla - takie lekkie klekotanie i słyszalne tylko w kabinie. A moze ma to cos wspulnego z zapłonem??? Moze to jest jakieś "złe spalanie stukowe" czy coś takiego??? Moze tak być???

gruszkin
06-01-08, 23:54
to moze sprawdź to AFR:).

amon
06-01-08, 23:57
Z tego co pamietam To jezeli ten AFR jest zły tzn, wiekszy niz 16 lub mniejszy niż 13 to znaczy że co??? A i jak go sprawdzić samemu???

gruszkin
07-01-08, 04:14
no właśnie ja nie wiem czy są jakies efekty dźwiękowe przy nieodpowiednim AFR ale warto to sprawdzic, samemu mozna to sprawdzi chyba tylko takim wskaźnikiem afr , na allegro za niecałe 100zł mozna kupic i sie podłącza tylko mase,napiecie i do sondy, ale w ten sposob tylko sprawdzisz co i jak. ja bede jechal do stroiciela przed i po wymienie kolektora

loczek
07-01-08, 19:36
stroiciela ;) to ile ten twój stroiciel za to zaśpiewa

na pewno przy takim modzie nic nie trzeba stroić

no chyba ze chodzi o hamowanie auta to przepraszam

a co do stukania to ja bym sprawdził czy masz wszystkie śrubokrety w garażu ;)