PDA

Zobacz pełną wersję : Przekaźnik pompy paliwowej



tfidos
16-08-05, 13:47
Dobra zakladam nowy temat bo na odkopany nikt nie zwraca uwagi!

Hejżeho!
Jest zajeeeeeebisty klopot z uruchomieniem go na zimno. Gdy przekrecam kluczyk na pozycje II powinno byc slyszalne takie 'cyk', zawsze bylo, a teraz nie jest. I D-U-P-A! Gdy nie 'cyka' to za cholere nie uruchomie silnika! Krece krece i nic. A raz na iles tam przekrecen kluczyka nagle cyknie! I wtedy moze odpali. podkreslam ze _MOZE_. Ogolnie straszna lipa. Myslalem ze to przez brak paliwa w baku. Ale dzis nalalem troche (za cale 20zl :mrgreen: ) i problem nadal jest. Wiecie co to moze byc? Wydaje mi sie ze przekaznik pompy paliwowej. Ale ja jestem lamer wiec wiecie. Slyszalem ze do wymiany moze byc caly przekaznik albo tylko do przelutowania pare lutow, ktore moga byc zimne. Ile moze kosztowac robocizna za to? Chociaz tak orientacyjnie. A moze inny pomysl?

Kurde nie chce wjechac do warsztatu zeby elektryk mi powiedzial zebym wrocil z przekaznikiem nowym. Za sam wjazd juz pewnie wybule, a z kasa ciezko!

HEEEEEEELLLLLPPPP

LIO
16-08-05, 14:06
no z opisanych obiawów to na ten przekaznik pasuje. Jest tak jak piszesz, ze mozna przelutowac, ktos to robil, ja sie nie znam. Jakby co to mam gdzies taki przekaznik, wiec gdyby co to pisz na PW.

Mariusz19b
16-08-05, 15:43
dopuki nie zrobisz to walnij piescia od dolu czasem pomaga :wink:

emg
16-08-05, 17:20
może być przekaźnik może być komp, bo z kompa też idzie sygnał na przekaźnik, albo instalacja

tfidos
16-08-05, 23:06
dopuki nie zrobisz to walnij piescia od dolu czasem pomaga Wink
od dolu w ta klapke przykrywajaca kable i bezpieczniki ? ;) kurde gdzie ten przekaznik dokladnie jest bo zagladalem tam i nie moge go dostrzec, albo slepy jestem :/ jakby ktos mogl pomoc go zlokalizowac, jakies zdjatko albo cos;) 4 generacja jakby co;)
i jeszcze jedno. czy ten przekaznik moze byc taki uniwersalny czy jakis inny? bo w sklepie koles gadal ze uniwersalny powinien pasowac tak jak do wiekszosci aut. sorry za te wszystkie pytania ale lamus jestem;) ale uczyc sie trzeba nie? hehe ;)
pozdro 600 (albo 666 bo wlasnie omena ogladalem ;) )

Lord_ZED
17-08-05, 01:52
HEHE ja osobiście Darze w CRX przelutowywałem ten przekaźnik i pomogło.
Przekaźnik musi być taki hondowski no niema uniwersalnego. Kosztuje jak pamiętam ze 200 zł. Zlokalizować łatwo to taka kostka wielkości 1.5 paczki zapałek przykręcona koło bezpieczników i wchodzi do niego wypinana wtyczka. Jak dobrze pamiętam to jest to jedyna rzecz która tam tak wyglada. W manualu znajdziesz bez problemów Relay się to nazywa chyba Main relay ale do końca nie pamiętam muszisz podpatrzeć to się zczaisz. No a potem lutownica i poprawa wszystkoch lutów i czyszczenie blaszek przekaźnika ze śniedzi. 5 minut roboty jak wyciągniesz.

emg
17-08-05, 08:48
w 4gen jest taki schowek na monety po lewej stronie kierownicy. odkręcasz go i z lewej strony pod deską powinna być taka czarna puszka wielkości mniej więcej 6 pudełek po zapałkach. ja tak miałem w 1,6.

tfidos
17-08-05, 12:47
a powiedzcie mi kurde jedno! czy ten przekaznik jak jest zepsuty to wogole nie powinien dzialac prawda? moze jakies styki sa zasniedziale albo cos, bo bylo tak ze raz dzialalo a raz nie, a dzis wogole dziala elegancko. pogubilem sie w tym juz :/

kinek
18-08-05, 18:24
2 Tygodnie temu kupilem civic 1.5 po tygodniu nie chciał mi palic na ciepłym silniku. Po kilku dniach było to coraz bardziej uciązliwe. Chociż nie wierzylem ze przelutowanie styków pomoze, zabralem sie za to. Nałożylem troche nowej cyny na kazy styk, aż tak strzelało pod lutownicą. I co sie okazał. Nie ma teraz żadnuch problemów z palenie!!!!