PDA

Zobacz pełną wersję : Polepszanie serii bez zwiększania zużycia paliwa?



hyperek
05-01-08, 16:50
Witam,
czy modyfikacje, przeprowadzane pod maską samochodową mają relatywnie niski/wysoki wpływ na spalanie auta? Obecnie mam Civika coupe 1,6 iLS z silnikiem D16Y7 o mocy 105KM i chciałbym zapoznać się z możliwością zwiększenia mocy silnika, co by samochód miał tzw. "większego kopa". Problem w tym, że moja Honda na razie coś za dużo pali i chcę się wybrać na sprawdzenie sondy lambda.
Jakie elementy mogę bezpiecznie wymienić/dodać/usunąć, aby silnik miał większą moc?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

dymek
05-01-08, 17:13
Musisz poszukać bo w przypadku D16Y7 to temat rzeka... Przejrzyj porządnie forum.
Dużo zależy do czego kupiłeś auto - do jazdy na miasto, to pracy ... itd
Żeby doprowadzić Y7 do porządnej pracy należy:
- skrócić skrzynię (hybrydowa skrzynia),
- zmienić kompletnie układ wydechowy od kolektora aż po końcowy - zwiększając średnicę,
- zmienić kolektor dolotowy na Z6, Y8,
- założyć lżejsze koło zamachowe z lepszym sprzęgłem,
- dołożyć Vtec - zmiana kompa, wiązki...
- filtry, świece, stożki...
- po powyższych hamulce będą za słabe - swap z Vti
Jak podsumujesz powyższe koszty zmian wyjdzie że lepiej swapować B16A2 lub B18 i w serii będzie co najmniej 160HP.
Przejrzyj liczne tematy na forum dot. modyfikacji silników serii D.

sadam
05-01-08, 23:46
po powyższych hamulce będą za słabe
nieprzesadzajmy.dobry przod da rade tym porywczym 140 koniom po tych wszystkich przerobkach :)

Lcfr
06-01-08, 14:50
po powyższych hamulce będą za słabe
nieprzesadzajmy.dobry przod da rade tym porywczym 140 koniom po tych wszystkich przerobkach :)

seria (240mm+bebny) to sobie niezbyt dobrze radzi z 125HP a co dopiero z wieksza mocą...
generalnie to przydałoby się zmienic te hamulce...

hyperek
06-01-08, 20:41
Hmm a że się tak zapytam: co można zrobić na "dobry początek", aby uzyskać chociaż kilka koni bez wymiany silnika na inny? Ten by mi pasował, jakby się udało poprzerabiać ze 105 na 140 KM (jeśli to możliwe)

skolopendra
06-01-08, 20:54
- zmienić kompletnie układ wydechowy od kolektora aż po końcowy - zwiększając średnicę,
- zmienić kolektor dolotowy na Z6, Y8,
to na początek

Lcfr
06-01-08, 21:07
dosyc
ile razy można o tym samym..