PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynia s 40.Całkowita blokada.



zahmi
17-05-13, 12:59
Witam serdecznie.Poszukiwałem ostatnio rozwiązania problemu jaki mnie dotknął,no i nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania dla tego postanowiłem spytać na forum.Zablokowana skrzynia biegów.Nie można nic zrobić po odpaleniu całkowicie jest zablokowana w pozycji neutralnej (na luzie) i nie jestem w stanie wbić żadnego biegu.Jeżeli przed odpaleniem silnika wbijemy jakikolwiek bieg po odpaleniu nie ma możliwości zmiany na inny.Zostaje zablokowana w pozycji zadanej przed odpaleniem silnika.Po odpaleniu w pozycji na luzie i dociskaniem lewarka do pozycji jakiegokolwiek biegu przy użyciu dosyć dużej siły słychać charakterystyczny dźwięk synchronizatora (ścieranie).Sprzęgło wymienione na nowe (komplet),wszystko od strony sprzęgła jest oki-sprawdzone.Przed zamontowaniem skrzyni przy wymianie sprzęgła wszystko było sprawdzone.Olej w skrzyni świeży.Jakiś miesiąc temu z poprzednią skrzynią miałem podobny problem więc zakupiłem drugą i wymieniłem.Przez 2000 km było wszystko w porządku i wczoraj po przejechaniu 120 km właśnie taka blokada.Może ktoś z Was miał podobnie i wie co by można było zrobić z tym fantem?Mnie już powoli zaczyna trafiać...druga skrzynia i podobny problem.Czy możliwe jest że druga skrzynia została zakupiona z podobnym defektem czy raczej wina stoi po innej stronie?Czekam na sugestie.

luchuma
17-05-13, 13:53
wysprzeglik?
pompa sprzegla?
nie ma nigdzie wycieku?
plyn wymieniony? uklad odpowietrzony?


na sucho biegi wchodza?

marcin_1993
17-05-13, 22:59
Według mnie to pompa sprzęgła siada.

zahmi
26-10-13, 00:52
Według mnie to pompa sprzęgła siada
Trochę późno ale tak właśnie było-tak dla potomności.