PDA

Zobacz pełn± wersję : Wymiana oleju i filtrów



EltorroOK
04-01-08, 14:35
Witam

Z racji tego, że w niedługim czasie chce wymienić olej w hondzi chciałem się spytać o wymiane filtrów. Wiem, że trzeba wymienić filtr oleju. Dobrze też wymienić filtr powietrza. Mam zainstalowany LPG i jestem zielony jezeli chodzi o instalacje LPG. Czy filtr powietrza jest jaki¶ specjalny w instalacjach LPG, czy smialo moge kupić zwykły?

Chciałem też spytać o filtr paliwa. Kiedy pytałem w sklepie o filtr paliwa do mojego samochodu pan stwierdził iż nie ma informacji na ten temat i może filtr paliwa być przy baku. Stad tez moje pytanie gdzie znajduje sie ten filtr i czy warto go wymienić.

Z gory dzieki za odpowiedz

havok
04-01-08, 15:39
Czy filtr powietrza jest jaki¶ specjalny w instalacjach LPG, czy smialo moge kupić zwykły?

Może być zwykły.

Filtr paliwa też wymień, nie jest to maj±tek a przydać się może.

wojtek87
04-01-08, 15:59
Stad tez moje pytanie gdzie znajduje sie ten filtr i czy warto go wymienić.

filtr jest za lewym tylnim kołem od spodu(za bakiem).
tak wygl±da : http://allegro.pl/item290288339_filtr_paliwa_honda_civic_1_3_16v.htm l

karpik85
04-01-08, 20:48
Filtr powietrza wrzuć sobie standardowy za pare złotych, nie ma sensu wkładać drogiego, bo przy gazie i tak musisz go wyminiać co pare(na¶cie) tysięcy kilometrów, gdyż przy instalacji podci¶nieniowej (a tak± pewnie masz założon±) od niego w dużej mierze zależy spalanie.
Dodatkowo wymień sobie filterek gazu. Na pewno go masz jest obudowie elektrozaworu przed parownikiem, przynajmniej ja tak miałem.

EltorroOK
08-01-08, 15:54
Dziekuje

W takim razie zdecyduje się na wymiane filtra oleju i filtra powietrza w pierwszej kolejnosci. Pozniej wymienie filtr gazu i paliwa. Przy okazji pierwszej wizyty zasiegne jezyka co dokladnie jest potrzebne.

Mam nadzieje ze nie krzykna sobie duzo za wymiane.