PDA

Zobacz pełną wersję : problem z odpaleniem (rozrusznik pobiera prąd ale nie kręci)



darek 23
04-01-08, 13:57
witam , mam taki problem chce rano zapalic samochod , przekręcam kluczyk i slychac ten przekaznik jak lączy w rozruszniku , kontrolki na liczniku przygasaja z powodu ze bopiera mocny prąd ale rozrusznik nie kreci , i ponownie przekręcam stacyjke i dopiero gdzies za 5 razem zacznie kręcic , co jest winą , chce dodać ze mam nowy akumulator i jest w 100% dobry , ladowanie mam też prawidłowe

ppm702
04-01-08, 14:05
szczotki na rozruszniku. Musisz pojechać do elektryka, abo mechanika, żeby go wymontował (chyba, że zrobisz to sam) i oddał do regeneracji do wyspecjalizowanego zakładu. Tam sprawdzą jego elementy, ewentualnie wymienią to co jeszcze trzeba. Koszt takiej operacji nie powinien przekroczyć 200-250PLN.

skolopendra
04-01-08, 14:44
slychac ten przekaznik jak lączy w rozruszniku

stawiam na aparat wrzutowy

darek 23
06-01-08, 12:44
wyciaglem rozrusznik , podlaczylem go i dziala bez zażutu , zębatka wysowa sie silnik kreci za kazdym razem , ojciec sie zna na rozrusznikach i powiedzial ze działa bez zażutow wlozylem go z powrotem i jak auto stoi w cieplym garażu to ladnie kreci za pierwszym razem , ale jak jest mocny mroz to niechce zaskoczyc

kozik555
06-01-08, 13:07
Podczepiając sie pod temat mam taki problem hania ej9 silnik d14a4 czasami jest tak ,że jak zapalam silnik jak widze ze juz pali to on zaraz gasnie za chwile pali na dotyk niewiem co to moze byc dzieje sie tak czasami nie zawsze raz było tak ze długo nie chciał odpalic jak juz odpalił to tak jak by nie palił na wszystkie cylindry i zaswiecił sie check ale niewie jaki błą bo nie moge znalesc złącza jesli wie ktos gdzie w ej9 sie znajduje to zgóry dzikeki bo pod schowkiem jak to było w Vgen ni ma nic takiego.

skolopendra
06-01-08, 13:12
wyciaglem rozrusznik

ojciec sie zna na rozrusznikach :speszony:

to teraz oddaj go do naprawy ,może sie bendinks ślizgać i nie uciągnie,ale to dopiero bo rozebraniu wiadomo biedzie


zaswiecił sie check ale niewie jaki błą bo nie moge znalesc złącza jesli wie ktos gdzie w ej9

tam gdzie komp ,po prawej na dole
resztę znajdziesz na forum włącznie z kodami :szukaj:

Rafaelo
06-01-08, 18:34
A moze masz tulejki od wirnika juz wyrobine i jak niema oporu to kreci a jak wyskoczy i zazebi sie z kolem zamachowym to sie kantuje i niemoze ukrecic.

kartman
06-01-08, 18:48
rowniez podepne sie pod temat zeby nie zakladac nowego, akumulator dobry nawet wczoraj podladowany, paliwo podaje, kreci a niechce zapalic, wczoraj odpalil na chwile zdlawilo go i zgasl, teraz tez jak krece to tak jak by zaskoczyl ale nie odpala, bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje

kozik555
07-01-08, 00:19
No właśnie umnie jest dokładnie to samo raz mi sie zdazyło ze jak juz zapalił to obroty zaczeły falowac i sie chesk zaswiecił po zgaszeniu nastepne odpalanie jest na dotyk pali idealnie i chcek juz nie swieci obroty stoją wskazówka nawet nie drgnie chyba jakies czary:) bo nie mam pojecia co to moze byc.

Skoti
07-01-08, 10:04
Trzeba sprawdzic czy jest iskra na wszystkich świecach, Jeżeli będzie to następnie polecam sprawdzić pasek rozrządu, możliwe że przeskoczył o 2 zęby.
kozik555 sprawdz kable, możliwe ze się zwierają i wtedy nie pali na wszystkie gary.
Spróbować możesz jeszcze zresetowac komputer.

kartman
07-01-08, 10:16
ok, u mnie problem rozwiazany, wymienilem swiece i bez problemu zapala

gum
07-01-08, 18:18
to ja tez podepne sie pod temat.... autko stoi w garazu - pali na dotyk, wystarczy ze przez noc postoi na dworze - pali za 5 razem, dodam iz mam nowy akumulator nowe swiece, nowa cewka zaplonu, sprawdzalem palec i kopulke i niby jest ok..co prawda bylo troche rdzy na kopulce ale ja wyczyscilem i bez zmian... ktos moze cos podobnego przerabial? nie pali jak jezt wilgotno i nie wiem co to moze byc :/

[ Dodano: Pon 07 Sty, 2008 ]
aha dodam ze kable i swiece tez wymienialem i nic nie pomoglo

Skoti
07-01-08, 22:22
jaki masz silnik? zmien również kopułke jak zmieniłes kable.

nycha
07-01-08, 22:31
tulejki na rozruszniku bez obciążenia kręci z pod obciążeniem nie

Whiplash
08-01-08, 10:09
Wczoraj wlasnie skonczylem z rozrusznikiemw moim motocyklu, wjoncu sezon sie zaczyna :)
OK To tak Obiaw taki sam, zakrecil 1 raz i tylko bzzbzzz, tak jakby sie wieszal, wiec biezemy sie za robote, roskrecamy pascia zeby dobrac sie do komutatora i szczotek, biezemy papier scierny ziarnistosc 2000 i czyscimy komutator, potem cienka igla przegrody w komutatorze, no i jesli jest potrzeba wymieniamy szczotki. naszczescie u mnie nie bylo takiej potrzeby :), ale rozrusznik juz dziala VFRa pali od dotyku :) , sezon czas zatczac, do zobaczenia na trasie :aloha:

kozik555
08-01-08, 10:49
Zrobiłem samodiagnostyke w moim civicu i chcek migał 3 razy szybko czyli kod 3 w tablic kodów pisze ze to czujnik bezwzględnego cisnienia w kolektorze wlotowym jaki to jest czujnik i gdzie on sie znajduje czy da sie to zrobic zeby komputer juz nie pokazywał tego błedu check zaswiecił mi sie jak hania nie chciała odpalic było bardzo mało paliwa ale odpalił i wtedy włąsnie sie chcek pokazał jak jezdze to chcek gasnie normalnie nic nie wyskakuje ale włąsnie czsami są problemy z odpaleniem po przekreceniu kluczyka jak widze ze juz załapał to zaraz gasnie.

gum
08-01-08, 18:56
silnik D15b2 kopulke odkrecalem, nie widac bylo nic niepokojacego, chociaz jeden z tych precikow mial lekki nalot z rdzy :| nie wiem skad:P moze tam sie zbiera wilgoc i przez to tak zle pali za pierwwszym razem, nie mam pojecia, pozatym kopulke wygladala idealnie.... zauwazylem rowniez ze jak chodzi silnik to w kopulce slychac takie tykanie..czy to normalne?

kamillizak
19-01-08, 11:07
Witam!
Jestem młodym kierowcą , mam civica z 94 roku , 1.3 pojemość.Mam problem z odpalaniem. A mianowice trzeba długo chechłać żeby zaskoczył podejrzewam że jest to wina pompki paliwa bo jak już np. pojeżdż jakiś czas i na chwile wyłacze samochód to pali dobrze.Drugim problemem który mnie dosyć mocno niepokoi to jest to że potrafi mi spalić 3,5 litra na 25 km czyli to daje jakieś 12-13 na 100 przy niedynamicznej jeździe.
W czym może tkwić problem,
Proszę o podpowiedzi co z tym fantem zrobić zanim pojade na warsztat i zaczną mi wymyslać cuda na kiju za które zapłace ;]
Pozdrawiam