PDA

Zobacz pełną wersję : Szumi,buczy,wyje z okolicy przednich kół



a4avant
04-01-08, 10:55
Witam,
Zgodnie ze wskazowkami administratora forum przenosze moj post do odpowiedniego dzialu.Mam taki problem:
Od niedawna jestem posiadaczem Hondy Civic z 2000r. Z przodu mam jakies Chinskie opony z tylu Micheliny.Jezdzac slysze z przodu szum,buczenie ktore nasila sie wraz z predkoscia.Myslalem ze to wina opon, ze sa zzabkowane i dlatego tek wyje.Przelozylem wiec przednie opony na tyl liczac na jakas poprawe a tym czasem nic.Zadnej zmiany.Nadal szumi.
Czy ktos moglby mi poradzic co moze byc przyczyna takiego stanu?Moze to jaies lozysko?
Bardzo prosze o pomoc.

skolopendra
04-01-08, 10:59
łożyska do wymiany

a4avant
04-01-08, 11:02
A jaki jest koszt?I gdzie to najlepiej zrobic w Lodzi?

skolopendra
04-01-08, 11:04
łożyska niestety są dość drogie i chyba zaleca sie kupić w aso :/ ,przedzwoń a cenę Ci podadzą

ale montaż to w byle jakim zakładzie za ok 80zł dwa

jaj0ne
04-01-08, 11:11
nie koniecznie aso -> skf tez sie nada Moja siedzi w hurtowni łożysk i jak mi sprawdzałą to mogłem wyrać za 90 bez marży :aloha: ale coś chodzą po 150 czy jakoś tak nie pamiętam

paulb
04-06-08, 14:32
podępne się :)

d16y7, w moje 2 dni temu pierwszy raz usłyszałem słabe wycie z przodu, ale nie narastające wraz z prędkością, lecz tylko w granicach 55-60 km/h
w takiej samej Hani mojej żony, jest identyczny efekt, przy większej prędkości, gdzieś tak pomiędzy 85-90km/h, ale dużo bardziej głośniejszy
poniżej i po przekroczeniu tych prędkości już nie słychać wycia/buczenia

myślicie, że to też łożyska ? jak wymiana, to tylko parami, tak ?

CIV85
05-06-08, 08:21
proste sprawdz.zta predkoscia co ci szumi czy tam buczy skrec wlewo lub prawo i zobacz czy sie bedzi chwilowo uciszalo jak tak to na bank lozyska.to kolo ktore bedzi odciazone bedzie buczalo a to dociazone nie powino.

maciekr
05-06-08, 15:12
jak opony są wyząbkowane to nie pomoże przekładka z tyłu na przód i odwrotnie, będą szumiały i tu i tu. Podjedź do jakiejś wulkanizacji dobrej i niech obejrzą te opony.

neo6969
05-06-08, 20:16
Jakie masz opony ?? Jeśli masz niskoprofilowe to może szumiec...Ale z tego co czytam ten temat to podejrzewacie tylko łożyska ??

paulb
06-06-08, 12:27
opony toyo proxes 195/15/55 przejechały z 5tys km... dzisiaj jeszcze sie przysłuchiwałem, dziwi mnie fakt, wycie słychac tylko przy określonej prędkości, a nie narastająco wraz szybszą jazdą ..

barnie
19-11-09, 21:14
Odgrzeję temat, U mnie pojawił się taki problem, że coś (nagle z dnia na dzień) zaczęło mi buczeć w lewym przednim kole (tym od strony kierowcy), owe buczenie występowało przy skręcaniu w prawo i hamowaniu, ale trochę mniej słyszalne. Diagnoza prosta - do wymiany łożysko w lewym przednim kole, właśnie operacja zakończona i niestety znowu to samo :/.
Gdzie szukać przyczyny? Dodam, że kwestia wyząbkowanych i zużytych opon odpada ponieważ dzieje mi się to zarówno na oponach letnich i zimówkach.
Czyżby przegub? Może półośka, a może łożysko w skrzyni - sam już nie wiem :/

i jak panowie - jakieś sugestie?

kodek
15-03-10, 12:45
...to kolo ktore bedzi odciazone bedzie buczalo a to dociazone nie powino.
jeżeli tak jest faktycznie to masz do wymiany prawe łożysko, nie lewe. Niestety mam u siebie ten sam problem, również buczy przy skręcaniu w prawo, ale nie mogę tego do końca sprawdzić bo poszła półośka.. a do wymiany chyba pójdą od razu 2 łożyska.

co jeszcze może być przyczyną buczenia?

Budziniak
15-03-10, 18:42
przy skręcaniu w prawo


jeżeli tak jest faktycznie to masz do wymiany prawe łożysko, nie lewe.

Skręcając w prawo siły odśrodkowe powodują zwiększenie nacisku na lewy przód.
Bartku jakiej firmy łożysko kupiłeś ? Czy sprawdzałeś tylko przód ? Może nakdole delikatnie przyciera o koło ?

Djadi
18-03-10, 07:53
A może to łożyska w skrzyni? Ja mam podobnie takie delikatne huczenie jak jade 50-60km/h to słychać, podniosłem autko na lewarku i wrzuciłem biek i ewidentnie słychać jak szum dochodzi ze skrzyni:/ łożyska w kołach są ok jedno co mnie ciekawi to ze auto ma przejechane 205tys i juz by sie łożyska skrzyni konczyly?

woz1938
18-03-10, 15:25
mogly sie skonczyc...moje szumialo i harczalo a czasami jak zalapalo to bylo ok...myslalem ze moze malo oleju w skrzyni wiec chcialem dolac ale niestety olej byl tyle ile powinno.
Zalozylem skrzynie od d16z6 i problemu nie mam...

odpal silnik, otworz maske i niech ktos wcisnie sprzeglo i pusci i wtedy bd mial porownanie jak na sprzegle smiga skrzynia a jak bez sprzegla;)
testowane na swojej skrzyni;)

Djadi
18-03-10, 20:25
No suchaj już tak kiedyś sprawdzałem jak wcisne sprzegło jest cisza jak puszczę to żeżenie słychać dosyć głośne ze skrzyni. Czy po wymianie skrzyni wzrosło ci o dużą ilość spalanie ??

woz1938
18-03-10, 20:54
spalanie? a dlaczego mialo wzrosnac?:) nie odczulem tego w ogole...pali mi sporo bo mam lambde posypana wiec czekam na wyplate:D

pozatym spoko:) nie pali wiecej wydaje mi sie... skrzynia d16z6 jest krotsza od d15b7 to jedyna roznica jaka odczulem:)

ulath
19-03-10, 14:04
witam ja mam dziwny problem i nie wiem co to może być... przy prędkości +90km/h słychać z tylu jakieś cykliczne obcieranie , im szybciej jadę tym częściej to słychać... ktoś wie co to może być i jak to sprawdzić? , przy mniejszej prędkości tego nie słychać... jest to honda V 3d HB

dzieki pozdrawiam

Shad
09-04-10, 17:49
Panowie co by nie zakładać nowego tematu.

Objawy mam wskazujące na łożysko w lewym kole, szumi, buczy wraz ze wzrostem predkości i podczas skręcania w lewo.

Dobrze obstawiam łożysko ?

Czy trzeba wymieniać oba, czy wystarczy tylko to lewe ?

Sasz
09-04-10, 20:57
Raczej parami się powinno zmieniać, jak skręcasz w lewo to chyba prawe.