PDA

Zobacz pełną wersję : kontrolka rezerwy



hubertooo
04-01-08, 02:18
Witajcie.
Mam Hondzie z silnikiem d14z2 model ej9 z 99r.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad jedną rzeczą, chodzi mi o kontrolkę rezerwy. W książce wyczytałem że zapala się ona jak w baku zostaje ok 6.5l. I teraz się zastanawiam bo wskazówka spadła mi poniżej E a rezerwa jakoś nie raczy się zapalić. Też zauważyłem że autko odpala dopiero za drugim razem czyli wygląda że jest mało paliwa :( co jest grane ???
Tylko nie bijcie i nie odsyłajcie mnie pod :szukaj: bo jakoś nie znalazłem info odnośnie tego modelu hondy tylko info do tych starsze, które podobno nie mają kontrolki paliwa. :huh:

skolopendra
04-01-08, 07:18
bo jakoś nie znalazłem

źle szukałeś :agent:
nie wszystkie modele mają kontrolkę ,choć powinny mieć

GitZ
04-01-08, 08:56
A dodatkowo nie jest zalecane jeżdżenie z minimalną ilością paliwa, bo możesz zaciągnąć do pompy szlam z dna baku.

SiwyCoupe
04-01-08, 09:33
wiekszosc hond tak ma ze jak jest malo paliwa to juz slabo odpala...ja mam na to trzy sposoby:
1-odpalam na dwa razy
2-przekrecam na zaplon conajmniej dwa razy i dopiero odpalam
3-stram sie nie schodzic do rezerwy :)

moze ten temat ci pomoze:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7997&highlight=rezerwa

wierzba
04-01-08, 21:26
Mimo wszystko chyba nie ma co sprawdzac na własnej skórze czy jest ta kontrolka czy nie.

Tak jak koledzy napisali można pompę zasyfic a wtedy to już nie będzie przyjemna sprawa :/

hubertooo
04-01-08, 22:55
Mimo wszystko chyba nie ma co sprawdzac na własnej skórze czy jest ta kontrolka czy nie.

Tak jak koledzy napisali można pompę zasyfic a wtedy to już nie będzie przyjemna sprawa :/

No ale dobrze, chodzi mi o mniej więcej o to (tu pytanie skierowane do tych co mają kontrolkę) w którym momencie im się zapala, mam wskazówkę na czerwonym pasku i jeszcze jakoś mi śmiga. Aż mi się wierzyć nie chce że w tych wersjach po liftingu nie ma kontrolki rezerwy, auto z pełną elektryką a by o takiej pierdółce zapomnieli :/

TOMEK840123
05-01-08, 12:07
w którym momencie im się zapala
U mnie zapala się już w momencie kiedy wskazówka znajduje się na czerwonej kresce.

SzOpCiK
06-01-08, 10:58
Hubert, tez mam wersje po liwcie i tez wydaje mi sie ze tej kontrolka wogóle nie mam.
Sam sie zdenerwowałem rozebrałem zegary i patrze jest żarówka za rezerwom i sprawna czyli powinno być, bawiłem sie przy bezpiecznikach ale nic nie znalazłem. na wiosnę myślę ze będę coś jeszcze szukał bo teraz mi sie nie chce ;)

pozdro

harry86
06-01-08, 11:24
ja mam po lifcie i kontrolka zapala mi sie na czerwonym polu....

hubertooo
11-01-08, 12:18
Po dłuższym namyśle postanowiłem w końcu przetestować, w bagażniku woziłem kanisterek z benzyną. I tak wracając z pracy wsiadam do Hondzi odpaliła za drugim razem, gdy lekko gazu dodałem auto zgasło, odpaliłem ponownie i potem nie było problemu z dojazdem do domu (ok 15km). Na drugi dzień auto już nie chciało ruszyć, tzn zapalił ale jak dodawałem leciutko gazu to przygasał i nie chcąc męczyć mojego autka wlałem paliwo z kanistra oczywiście i brum brum :d
Wskazówka od paliwa była lekko poniżej czerwonego pola na białym pasku, teraz już wiem kiedy jest ostatni dzwonek aby odszukać stacje :)
Z ciekawości pojechałem na stację dolać do pełna paliwo i weszło 39l z kawałkiem ten kawałek dolałem po pierwszym strzale pistoletu, wcześniej z kanistra wlałem 4l czyli w sumie weszło 43l z kawałkiem i tu mam teraz pytanie ile fabrycznie bak ma pojemności 45l ???
Wcześniej jeździłem Matizkiem i strasznie ciężko mi się przyzwyczaić do braku kontrolki, w Matizku to na rezerwie mogłem jeszcze przejechać ok 70km.

Pozdrooo

alex_waw
11-01-08, 13:11
tak powinien mieć 45l

na rezerwie z 50 km spokojnie, ale nigdy nie warto ryzykować bo śmieci na dnie zbiornika sporo.

Bastess
14-01-08, 10:15
@ hubertoo:

ja mam Civica EJ9 tez rocznik '99 - problem z kontrolka przerabialem...

u mnie wygladalo to troche inaczej - mniej wiecej gdy wskazowka paliwa pokazywala polowe kontrolka zaczynala mrugac przy skretach i przespieszaniu - bo dostaniu sie do sondy okazalo sie, ze wczesniejszy wlasciciel grzebal przy czujce rezerwy - musialem kupic now sonde i teraz...

jest ok i mi zaczyna pokazywac rezerwe w momencie gdy wskazowka jest 2-3cm ponad czerwona kreske (np. kontrolka zaczyna sie palic a po chwili gasnie)

no ale gdy juz jest kilka milimetro (lub na czerwonym polu) to pali sie non stop ;) - chlopaki wyzej maja racje - staraj sie nie doprowadzac do takiej syt. bo jak brud zostanie zassany do pomy paliwa to moze byc slabo

moja rada:

1. sprawdz czy nie jest przepalona kontrolka
2. dostan sie do sondy (jest pod tylna kanapa) - obadaj ja - zobacz jak reaguje kontrolka jak recznie przesawisz sonde na pozycje rezerwy
3. ew. jakbys mial wszystko ok z kontrolka i elektryka to ja mam na stanie ta stara sonde ;)

pozdro i powodzenia!