PDA

Zobacz pełną wersję : Znaczne ilości wody w tłumiku końcowym



Gospeross
14-05-13, 20:31
Witam

Dziś zauważyłem ze wylewa się woda z tłumika, mało tego zaczęło trochę kopcić na biało. Nie przegrzałem na czerwono choć temp się podniosła wylał się płyn do zbiorniczka i tak bulgotało.
Sprawdziłem nie ma białej mazi na bagnecie ani na korku oleju.
Silnik chodzi równo na wolnych obrotach , tylko przy wydechu słychać takie lekkie pyrkanie.

Przyczyna możne być zmian stacji czy z katalizatora zrobiłem strumienice bo się przepali.
Nie mam pojęcia co to możne być?

I zauważyłem coś dziwnego ze pomimo tego ze temp była podniesiona to przez około 2 min z wentylatora leciało zimnie powietrze, gdy było odkręcone na max na gorące.

DemoN
14-05-13, 21:55
zalej do pełna chlodnice i wyrownawczy i odpowietrz uklad a pozniej zobacz czy plynu ubywa. Nie grzeje ci auto bo nie masz plynu w układzie. Temperaatura wzrosla ponad polowe? Wieje mi tu przedmuchem UPG.

RRa
14-05-13, 22:26
Nie przegrzałem na czerwono choć temp się podniosła wylał się płyn do zbiorniczka i tak bulgotało
czyli kompresja poszła w chłodnice.



Sprawdziłem nie ma białej mazi na bagnecie ani na korku oleju.
ale będzie

Gospeross
15-05-13, 17:16
Dzisiaj rano na zimnym silniku , zaczęły mi falować obroty i szarpać przy dodawaniu gazu.Gdy tylko się rozgrzał problem znikł.
Po czym kiedy wracałem z pracy do domu to jak by problemu nie było wszystko ok i na zimnym jak i na gorącym. Dodam jeszcze ze słychać syczenie z korka od chlodnicy i przelal sie plyn chlodzacy do zbiorniczk

piotreek23
15-05-13, 19:04
Tak jak koledzy sugerują, objawy wyglądają na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Czeka cie remoncik silnika i nie ma co tego odkładać bo będzie tylko gorzej.

RRa
16-05-13, 20:40
Dzisiaj rano na zimnym silniku , zaczęły mi falować obroty i szarpać przy dodawaniu gazu.Gdy tylko się rozgrzał problem znikł.
upg



Dodam jeszcze ze słychać syczenie z korka od chlodnicy i przelal sie plyn chlodzacy do zbiorniczk
kompresja w chlodnice

UPG