PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki porządny tłumik końcowy ? 3D 96r



Malitek
13-05-13, 21:59
Witam,

Ostatnimi czasy przerdzewiał i urwał się tłumik końcowy. Został założony nowy MArix, jednakże nie jestem zadowolony bo ma wrażenie ,ze auto znacznie przymula.

Dogadałem się i mogę go zwrócić a mi zamontują co chce.

Na co zaminić ? Walker ? Bosal ? Coś innego ? Może sportowy aby był swobodny przepływ ?

Autko Civic Hatchback VI 96r 1.4 75km zdjęta zwężka

Kwapcio23
13-05-13, 22:41
Jest temat o wydechach.

danio25
13-05-13, 22:46
ja kupilem zamiennik nie kupowalem sportowego a mialem ochote, w trasie moglo by uszy urwac, a na tym zamienniku zajefajnie pierdzi na wysokich obrotach klawy dzwiek jak na sporcie;)

redcode
17-05-13, 14:31
Kiedyś miałem podobny problem, a na przestrzeni lat nawet kilka:

1. zamiennik #1 miał "genialne" rozwiązania konstrukcyjne - żeby mniej korodował ktoś zrobił małą dziurkę do odpływu skraplającej się w nim wody, dziuka oczywiście w komorze tłumika. Efekt? Nieustanne mało słyszalne, ale jednak denerwujące pierdzenie.

2. zamiennik #2 miał wąską tylną rurkę która wyprowadzała spaliny z komory tłumiącej. Choć poza tym nie odczuwałem jakiś problemów, drastycznego spadku osiągów etc.

3. zamiennik #3 produkt firmy Asmet - bardziej cichy od pozostałych, nie posiadający wspomnianych wyżej wad, przejeździł 2 lata głównie jazdy miejskiej, zmieniłem profilaktycznie przy okazji wymiany środkowego.

Z moich dośwadczeń właśnie produkty Asmet mogę polecić.
Ewentualnie jakieś produkty na zamówienie.
Jeśli chodzi o firmę Bosal to miałem kiedyś środkowy tej firmy, pamiętam że wytrzymał chyba prawie 3 lata. Jednak pod względem komfortu akustycznego Asmet wydaje się odrobinę lepszy.

Daj sobie spokój z chińczykami made in Ebay / China - pierdzenie jest żałosne przede wszystkim z takich tłumików, denerwuje kierowce, pasażerów i wszystkich wokoło.
Tylny tłumik jeśli nie jest źle zaprojektowany, lub uszkodzony (zapchany bądź dziurawy) ma naprawdę znikomy wpływ na osiągi 1-2%.

karas
17-05-13, 16:10
Na twoim miejscu kupiłbym uzywany oem po nie duzym przebiegu - pełno tego na allegro . Ile wytrzymał Ci oem? 10 lat? zamiennik wytrzyma gora 3-4 no i nie zawsze jest tak cicho jak na oemie

redcode
17-05-13, 20:04
Na twoim miejscu kupiłbym uzywany oem po nie duzym przebiegu - pełno tego na allegro . Ile wytrzymał Ci oem? 10 lat? zamiennik wytrzyma gora 3-4 no i nie zawsze jest tak cicho jak na oemie

Pomysł był by niezły, ale tego Civica nie produkuje się już przeszło 12 lat, wątpie że znajdzie orginalny tłumik w dobrym stanie.
I celna uwaga co do tego że OEM zawsze jest najcichszy. A taki z ASO o ile jeszcze dostępny to coś koło 1000 zł - klika lat temu pytałem.

Edit: u mnie OEM pojeździł chyba 7 lub 8 lat.

karas
17-05-13, 22:01
Pomysł był by niezły, ale tego Civica nie produkuje się już przeszło 12 lat, wątpie że znajdzie orginalny tłumik w dobrym stanie.
No i co z tego ze nie produkuja sie tych aut juz przeszło 12 lat. ludzie targaja z angli civy które tam uchodzi za auto dla emerytów z przebiegami po 30 k mil wyciagaja z nich graty i sprzedaja szukanie zajeło mi 30 sek na alledrogo :
http://allegro.pl/honda-civic-95-01-2d-coupe-tlumik-koncowy-oryginal-i3203626118.html

Jacek1983
17-05-13, 23:28
Z zamienników to faktycznie Asmet daje radę. Mam taki u siebie, jakiś 4 rok leci i jest spoko.

Michał102
17-05-13, 23:32
A może jakiś cichy przelocik od naszych forumowych magików? :rolleyes:

Tylko taki tłumik musi wlecieć w komplecie wraz z powiększonym środkowym, bo na tym cieniutkim OEM'owym będzie głośno.

redcode
20-05-13, 17:57
No i co z tego ze nie produkuja sie tych aut juz przeszło 12 lat. ludzie targaja z angli civy które tam uchodzi za auto dla emerytów z przebiegami po 30 k mil wyciagaja z nich graty i sprzedaja szukanie zajeło mi 30 sek na alledrogo :
http://allegro.pl/honda-civic-95-01-2d-coupe-tlumik-koncowy-oryginal-i3203626118.html

Widziałeś w jakim stanie są blachy w większości aut z Wielkiej Brytanii? Sama korozja, tam za często deszcz pada.

karas
20-05-13, 19:07
To prawda czesto tam pada deszcz ale nie sypią tam tyle soli co u nas co jest głównym powodem korozji- wystarczy spojrzec na nadkola 5 i 6 gen po zimie - wychodzi ruda po lecie pomimo deszczów rudej brak. Naprawde bardzo łatwo znalezc uzywany oem z rozbitka angola w bdb stanie. Co do wyrobów asmeta nie wiem jak z wytrzymałością -osobiscie mam srodkowy tłumik tej firmy, jednkaze nie jestem z niego do konca zadowolony pomimo idealnego spasowania. Koncowy dedykowany tłumik supersprinta który był cichutki na oemowym srodkowym wydechu teraz zaczał drzec jape wrecz stał się męczący na zamienniku asmeta a przedmuchów brak. Dlatego jezeli komus zalezy na oemowej ciszy to tylko oem. Nawet kupiłem używkę oem srodkowego ale niestety zaden kurier nie oferuje przewozu paczek powyzej 2m długości a przecinac nie chciałem( tyle ma oem do Hond z katalizatorem w kolektorze ) i skusiłem sie na tego asmeta.