PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 odczuwalnie zamula przy mocno rozgrzanym silniku w upalny dzień



graf78
12-05-13, 02:36
Mam taki maly problem z EJ9, silnik seria z kolektorem dolotowym z D16Z6 dolot caly z EK3 filtr seria, kiedys myslalem ze to subiektywne wrażenie albo zle paliwo ale dzis sprawdzilem i auto mi zamula jak silnik jest mocno rozgrzany, np przy 3 sciganiu ze swiateł merol A170 ktorego obejzdzalem odjechal mi, podobna sytuacja 2 dni temu w upalny dzien - silnik traci cheć do jazdy, jak zacznie zamulac to juz tak jest do zgaszenia silnika, nie swieci sie chec, kultura pracy bez zmian nie dymi nic ale czuc ze brakuje z 15-20KM (efekt jak by wsiadl kpl pasazerów).
Ma ktoś jakies sugestie gdzie szukać przyczyny??? Sprawa upierdliwa, bo raz wystepuje a raz nie, np caly dlugi weekan auto jezdzilo rewelacyjnie aż miło było depać a ostatnio zamula.
Podejzewalem zginy koncowy tlumik bo po jego wymiane auto jezdzilo kilka dni rewelacyjnie ale którys kolejny upalny dzień jak pojezdzilem troche na klimie problem wrocił (mimo wylaczenia klimy)

Jacek1983
12-05-13, 21:55
Civic tak widocznie ma, dlatego jeden z popularniejszych modów to doprowadzenie zimnego powietrza ze zderzaka. Mój 1.4 w upalne dni też przymula nieco, a jak włączę klimę, to już w ogóle czuć różnicę w dynamice, chyba, że jadę w trasie i jest lepsze chłodzenie z powietrza.

Michał102
12-05-13, 22:25
Norma. Rób dolot zimnego:)

redcode
13-05-13, 05:02
Zrób dolot CAI w deszcz będziesz miał chłodzenie wodą komory spalania. xD

birchie
13-05-13, 08:53
Zrób dolot CAI w deszcz będziesz miał chłodzenie wodą komory spalania. xD

Jeżdżę z CAI od roku i nawet filtr nie jest wilgotny...

graf78
13-05-13, 09:55
moim zdaniem to nie jest kwestia braku CAI, w innych autach tez tak mialem ze jezdzily wolniej w upał, ale jak jest + 20st lecisz 5 minut 180 to sie komora musi schłodzić a u mnie bez zmian dopiero trzeba wylaczyc silnik i ostudzić,
podejżewam czujnik temperatury w dolocie - za co on odpowiada? mozna go wypiać na próbę? ewentualnie MAP sensor

skolopendra
13-05-13, 10:05
podejżewam czujnik temperatury w dolocie

nie



Civic tak widocznie ma, dlatego jeden z popularniejszych modów to doprowadzenie zimnego powietrza ze zderzaka.

dokładnie tak jest :)

marceli93
13-05-13, 10:15
u mnie włączenie klimy daje efekt jak komplet pasażerów i bagaże :P ale przynajmniej przy ruszaniu ze świateł można sobie wyobrazić że sie eaton m62 załącza jak wyłączam klime XD

Michał102
13-05-13, 11:18
ale przynajmniej przy ruszaniu ze świateł można sobie wyobrazić że sie eaton m62 załącza jak wyłączam klime XD

Hahaha... dobre;)

Guma12
13-05-13, 13:40
ale przynajmniej przy ruszaniu ze świateł można sobie wyobrazić że sie eaton m62 załącza jak wyłączam klime XD
wył klimy:) + nawiewu + swiateł no i moze radia, daje lepszy efekt:D

graf78
13-05-13, 20:55
Zrób dolot CAI w deszcz będziesz miał chłodzenie wodą komory spalania. xD

Zapomnialem dopisac, ja mam puszke z EK3/EK4 do niej od dolu wsadzona jest rura gumowa (dolotowa z D16Z6) ktora bierze powietrze z komory w zderzaku przed przednim prawym kołem, nie jest to moze typowe CAI ale napewno powietrze jest chłodniejsze niż w komorze silnika.
Dwa mialem kiedys CAI w aucie i u mnie rożnica jest wieksza, auto puchnie podobnie jak z chipowane TDI z malym seryjnym coolerem, albo jak WRX z przegrzanym TMIC podczas stania w korku w upal. Dodam ze od 2 dni jest chłodno auto jezdzi normalnie, bez zamuly fakt ze nie scigalem sie z nikim przez dluższy czas

teraz mi wpadlo do glowy ze moze czujnik spalania stukowego cofa zapłon?

tak to wyglada:

http://imageshack.us/a/img203/5799/130720123513.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/203/130720123513.jpg/)

Michał102
13-05-13, 21:36
Hmmm... no to chłodne powietrze w puszcze ma i trzeba gdzie indziej szukać problemu. U mnie w Y8 też ostatnio działy się takie jaja - raz auto zapier*alało, a raz bywało jakieś ospałe. Parę dni temu odkryłem, że mam mocno skorodowane tłoczki w zaciskach hamulcowych i czasem hebel nie odbijał. Powymieniałem wszystkie tłoczki, uszczelki, przesmarowałem prowadnice klocków i teraz hebel odbija leciutko. Czy to właśnie to było główna przyczyną jeszcze nie wiem, bo hanka ostatnio więcej stoi w krzakach niż jeździ:p Zrobi się ładniejsza pogoda to się potestuje:)

Ale chyba też bym bardziej obstawiał jakieś czujniki. Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy czujniki działają prawidłowo? No i na które zwrócić uwagę? Czujnik od temperatury w dolocie u mnie jest w kolektorze ssącym (kolektor z D16Z6).

Labed2007
14-05-13, 00:23
Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy czujniki działają prawidłowo? No i na które zwrócić uwagę? Czujnik od temperatury w dolocie u mnie jest w kolektorze ssącym (kolektor z D16Z6).

Spróbuj odłączyć czujnik temperatury i pojeździć. Winowajcami mogą być też: czujnik położenia przepustnicy oraz sonda lambda. Nie wykluczam także problemu z innymi podzespołami.

graf78
14-05-13, 10:02
Spróbuj odłączyć czujnik temperatury i pojeździć. Winowajcami mogą być też: czujnik położenia przepustnicy oraz sonda lambda. Nie wykluczam także problemu z innymi podzespołami.

nie swieci sie check, sondy sa chyba ok? ale sprawdze te 2 czujniki bo tez je podejżewam ze moga mieć w pływ, narazie auto jezdzi OK

Michał102
14-05-13, 12:47
Ewidentnie coś się musi przywieszać. Dzisiaj znowu się to u mnie objawiło, a przecież nie jest jakoś upalnie. Gdy auto jeździ dobrze, to reakcja na dotknięcie gazu jest natychmiastowa - auto wkręca się na obroty jak szalone. Natomiast dziś gaz musiałem wciskać zdecydowanie bardziej i muł był wyraźnie wyczuwalny.

Dodam jeszcze, że u mnie auto po odpaleniu cały czas chodzi tak samo... nie ma czegoś takiego, że stopniowo słabnie lub coś w ten deseń - albo chodzi dobrze, albo źle.

Czary kur*a:(

Guma12
14-05-13, 12:52
Czary kur*wa
Hahahha

Czytajac temat to owszem zimne / upalne dni da sie odczuc różnice.


Dodam jeszcze, że u mnie auto po odpaleniu cały czas chodzi tak samo... nie ma czegoś takiego, że stopniowo słabnie lub coś w ten deseń - albo chodzi dobrze, albo źle.

Nieznam sie jakos super
Skoro silnik ok. Pewnie jakis czujnik lub cos z dolotem.

A dla poronania np w upalny dzień było tak ze odpychał sie normalnie? czy to tylko jak sie robi cieplej?:)

Dodam ze np w moim starym 1.9tdi tez działo sie podobnie. Wiadomo nie ma co porownywac beny do diesla ale chodzi mi o sam fakt, ze raz jest ok raz nie.
Okazało sie ze to przepływka. Najpierw było tak ze zrzadzeniem losu jak było chłodniej to było ok a jak cieplej to odrazu sie zacinała. Pozniej juz niezaleznie.
Wiec tak mysle ze to moze byc wina czujników.

Michał102
14-05-13, 12:55
Szczerze mówiąc, to na tym silniku jeszcze nie maiłem okazji jeździć w upalne dni... 22-25 stopni ciężko nazwać upałami:p
Zamuła trafia się nawet jak jest zdecydowanie zimniej.

Osłabnięcie auta można porównać do tego, jakby jechać z pełnym kompletem pasażerów i full załadowanym bagażnikiem.

Guma12
14-05-13, 12:59
Zalezy czym załadowany bagażnik:)
Takie osłabniecie to juz konkretnie. Ja bym zaczał od czujników. Jest wogole opcja podpiecia kompa w tym silniku i zbadania co i jak podczas jazdy?

Zaczałbym od
czujnik położenia przepustnicy i temp:)
Zgadac sie z kims komu sie to nie zdarza i spr.

graf78
14-05-13, 13:05
Ewidentnie coś się musi przywieszać. Dzisiaj znowu się to u mnie objawiło, a przecież nie jest jakoś upalnie. Gdy auto jeździ dobrze, to reakcja na dotknięcie gazu jest natychmiastowa - auto wkręca się na obroty jak szalone. Natomiast dziś gaz musiałem wciskać zdecydowanie bardziej i muł był wyraźnie wyczuwalny.

Dodam jeszcze, że u mnie auto po odpaleniu cały czas chodzi tak samo... nie ma czegoś takiego, że stopniowo słabnie lub coś w ten deseń - albo chodzi dobrze, albo źle.

Czary kur*a:(

mam to samo z tym że u mnie to czuć najbardziej po nagrzaniu silnika, ale sa dni gdy silnik sie lekko wkreca i auto zapi........a a sa dni że coś go trzyma, wiem że w D14 nie ma przepływki bo była by 1 podejzanym, moze MAP sensor sie wiesza?

roznica jest taka ze na 3 i 4biegu dolozylem koledze ze 4 dlugości z palcem w d... a za 3 razem on mnie objechał o 3 wtf?

birchie
14-05-13, 13:07
Czary kur*a

Norma. U mnie tak samo, mimo że jest CAI. Hanka, jak to kobitka, bywa kapryśna :)

Guma12
14-05-13, 13:16
Hanka, jak to kobitka, bywa kapryśna
No własnie Kobita moze byc kapryśna a hanka nie:)

Hanka musi jezdzic poprawnie! a co jesli np przy wyprzedzaniu raptem osłabnie?:) tak nie moze byc.

Michał102
14-05-13, 13:29
Norma. U mnie tak samo, mimo że jest CAI. Hanka, jak to kobitka, bywa kapryśna

No bez jaj.
W takim razie może kupie jej kwiaty, to foch jej minie:p

Czym prędzej muszę się stawić u Jogala na strojenie. On po wpięciu się w kompa będzie mieć podgląd we wszystkie czujniki, to powinno wyjść na jaw co jest nie halo. Przecież nie będę na pałę wymieniał połowy osprzętu silnika, bo zawsze jest tak, że człowiek utopi kupe kasy, a na końcu okaże się, że winna jest pierdoła "za 5zł".
Zresztą już raz to przechodziłem - wymieniłem pół silnika (głowica), a problemem okazały się wtryski i złe kółko rozrządu. Nie chcę teraz popełnić podobnego błędu.

marwol
14-05-13, 13:39
Moze chociaz samodiagnostyke zrobisz? :)

Tapatalk

Michał102
14-05-13, 13:58
Moze chociaz samodiagnostyke zrobisz?

Spoko:)
Robiłem od razu:)
Błędów brak... check stoi jak wół:p

Sprawdzałem też ustawienie rozrządu i zapłonu (na lampie) - wszystko prawidłowo.
Świece są niemal nówki, przewody WN sprawne na 100%, aparat zapłonowy w środku czysty, że można z niego jeść... także problemy z zapłonem raczej odpadają. Zreszta gdyby to był zapłon, to auto by świrowało podczas jazdy i miało trudności z zapalaniem. U mnie rozrusznik ledwo obrót zrobi i juz hanka pali... silnik pracuje idealnie równo, nic nie parska i nie dymi.

marwol
14-05-13, 14:22
Przepustnica do konca sie otwiera? Moze znowu hamulce trzymaja?

Tapatalk

Michał102
14-05-13, 15:07
Przepustnica do konca sie otwiera?
Tak.
Zresztą tutaj problem jest bardziej wyczuwalny przy mniejszych uchyleniach przepustnicy - auto po prostu ma muła przy delikatnym i średnim operowaniu gazem. Na WOT chyba jedzie tak samo, no ale trudno, żebym cały czas latał po odcince;).


Moze znowu hamulce trzymaja?
Nie.
Dziś po przyjeździe do domu od razu podnosiłem auto na lewarku i sprawdzałem - po obróceniu przednich kół ręką same robią jeszcze kilka obrotów.
Tylne to już w ogóle - kręci się i kręci:p

Nie jestem fachmanem i mogę bredzić, ale mi to wygląda na przywieszanie się jakiegoś czujnika lub komputera. Raz odpalisz i działa prawidłowo, a innym razem nie do końca.

graf78
14-05-13, 16:04
Nie jestem fachmanem i mogę bredzić, ale mi to wygląda na przywieszanie się jakiegoś czujnika lub komputera. Raz odpalisz i działa prawidłowo, a innym razem nie do końca.

czujnik sie musi wieszać albo dawac zły sygnał/odczyt, przy wzroscie temp ponad pewien poziom, godzina dynamicznej jazdy i nic, ale 20 minut w upale w korku na klime i zamule zlapalo to samo przy sciganiu ze swiateł 1-2 ok 3 zmulilo

Dissnej
14-05-13, 16:46
Chyba faktycznie Honda jak baba miewa fochy (chociaż Honda to ON a nie ONA:P) bo ja też tak mam, że raz zapie*dala i się dziwię, że tam tylko D14 siedzi a innym razem mam wrażenie, że jakimś Tico jadę. Ciekawe czy po swapie będzie to samo(?)

Michał102
14-05-13, 18:10
No raczej będzie... mi swap nic w tej kwestii nie pomógł:p
D14 też mi tak czasem zamulało, ale tam muł był i tak, więc nie było to aż tak odczuwalne:p
D16 jak załapie muła, to czuć, jakby połowa koni gdzieś uciekła:p

Paputek
14-05-13, 23:04
to chyba kazdy tak :) u mnie czasem d14 to jedzie jakos take ze jestem w szoku a czasem to typa z pizzeri w cienkocienko nie moglem pogonic :)

graf78
14-05-13, 23:12
ja też tak mam, że raz zapie*dala i się dziwię, że tam tylko D14 siedzi a innym razem mam wrażenie, że jakimś Tico jadę....
mam do samo ostatnio auto szalalo po wymiane koncowego 30 kwietnia moc byla do 4 maja z tym że 2 był peak i pogieły sie tarcze :-) potem moc znikła a 9 maja pojawiła sie zamula a pozniej w sobote 11 maja to samo. Wydaje mi sie ze gdy to ma miejsce silnik inaczej pracuje. Moze sie zapłon sam przestawiac?? czujnik połozenia przepustnicy ma wpływ na zapłon?

_Mucha_
14-05-13, 23:21
u mnie z kolei w d14 jest tak że gaz wciśnięty na 1/4 i jedzie im dalej wcisne gaz to morde drze dolot a auto w miejscu :( tez dziwny objaw, samodiagnostyka podejrzewa obydwie sondy a jak by obydwie to by palił jak smok bo pierwsza by źle regulowała mieszankę, a pali normalnie około 7,5 litra.

Labed2007
14-05-13, 23:29
Na przestawianie zapłonu nie może mieć wpływu, bo zapłon w naszych civach reguluje się przez zmianę położenia aparatu.
Za to na moc może mieć wpływ, np. sytuacja że przepustnica jest otwarta na maxa, a silnik otrzymuje informację że jest otwarta powiedzmy w 40%. Silnik dostaje mieszankę o złym składzie i to przekłada się na moc. Nie wiem czy do końca tak wygląda problem z tym czujnikiem, ale tak to rozumiem.

graf78
15-05-13, 13:05
Na przestawianie zapłonu nie może mieć wpływu, bo zapłon w naszych civach reguluje się przez zmianę położenia aparatu.
Za to na moc może mieć wpływ, np. sytuacja że przepustnica jest otwarta na maxa, a silnik otrzymuje informację że jest otwarta powiedzmy w 40%. Silnik dostaje mieszankę o złym składzie i to przekłada się na moc. Nie wiem czy do końca tak wygląda problem z tym czujnikiem, ale tak to rozumiem.

w seri D14 nie otwiera przepustnicy na 100% ja mam zmieniony motylek i mam pełne otwarcie wieć może czujnik TPS wypada z D16 założy?