PDA

Zobacz pełną wersję : d15z1 + Glowica Z6 - Faluja obroty



Seba27
11-05-13, 21:24
Witam
Tak po krotce opis:

Check - Kod 14
Na zimnym - obroty 1600-1700 - falujace
Na cieplym + zapalone swiatla i wentylartor - obroty 600
Ladowanie niecale 14

Po wyczyszczeniu i zalozeniu silniczka krokowego - to samo
Po zalozeniu silniczka krokowego od drugiego silnika (d16z6) - to samo
Po zalozeniu jakiegis czujnika ktory jest chyba do przeplywki - ten na samej gorze kolektora dolotowego i po odpieciu wtyczki od silniczka - obroty stale - ok 600 na cieplym - (podkrecilem sobie juz na 900)

I auto nagle bardziej ochoczo przyspiesza i mniej kopci...

Czy to napewno aby wina silniczka krokowego? - silniczek z tamtego d16z6 byl uzytkowany przeze mnie przez pare miesiecy a potem wyladowal w garazu - zadnych podobnych objawow nie bylo...

Czy to moze cos gdzie indziej porabane...
aha, komputer tez jest od Z6...
Poprostu nie wiem juz teraz co jest nie tak... :/ - zostawilem narazie krokowy wypiety - nie poznaje samochodu... dynamika conajmniej 30% lepiej do 3tysi...

MojzyQ
11-05-13, 21:34
widze ze ten problem dosc czesto sie pojawia. ja musialem wyregulowac aparat zaplonowy zeby wszystko wrocilo do normy.

gruszkin
12-05-13, 00:32
co to jest przepływka? tzn wiem co to jest, ale wskaż ją palcem w silniku hondy...

Poza tym masakra, włożyłeś na blok d15z1 głowice od d16z6? tłoki są z d15z1?

Seba27
12-05-13, 10:48
co to jest przepływka? tzn wiem co to jest, ale wskaż ją palcem w silniku hondy...

Poza tym masakra, włożyłeś na blok d15z1 głowice od d16z6? tłoki są z d15z1?

Nie bylem pewien na na kol. dolotowym bylo pare czujnikow to zaznaczylem dokladnie co zostalo zminione to raz. Dwa - dokladnie tak jak piszesz tylko nie ja. Ktos zalozyl na d15z1 glowice od z6. Watpie ze bylo to strojone bo takiego mula to mialo wczesniej przed zalaczeniem Vteca ze dobre 1.4 by nnie wziela przed 5000obr...

Teraz jest duzo lepiej na odpietym krokowym, tylko co jest nie tegez?

Gumka23
12-05-13, 10:57
Wez manual w reke i posprawdzaj czy dobrze podpiales wtyczki w ssacym. Ja przy skladaniu zamienilem wtyczke i mialem ten sam objaw, niestabilne wysokie obroty i rowniez mialem ten kod. Wtyczki niby maja takie wyciecia, ale w jednym miejscu sa 3 takie same i prosto mozna je pomylic. Jesli pomyliles, to pewnie tez spaliles czujnik temp w dolocie (IAT).

Seba27
12-05-13, 19:10
Wez manual w reke i posprawdzaj czy dobrze podpiales wtyczki w ssacym. Ja przy skladaniu zamienilem wtyczke i mialem ten sam objaw, niestabilne wysokie obroty i rowniez mialem ten kod. Wtyczki niby maja takie wyciecia, ale w jednym miejscu sa 3 takie same i prosto mozna je pomylic. Jesli pomyliles, to pewnie tez spaliles czujnik temp w dolocie (IAT).

Czujnika nie spalilo, check zgasl. Auto zaczelo lepiej jechac / obroty przestaly falowac...

Gumka23 - jestem ci krewny browara!

Dzieki!

Gumka23
13-05-13, 12:14
Skad wiesz, ze czujnika nie spalilo? On nie wywali checka, ale np. przy strojeniu bedzie pokazywal temp. -25,5 bodajze i taka tez temperature bedzie dostawal komputer (a jak zimno to doleje paliwa, bo gestsze powietrze). Jak wykrecisz IAT to dopiero mozesz zobaczyc czy spalony. Bedzie pekniety i okopcony troche. Mam taki czujnik, moge Ci wyslac za darmo nawet tylko pokryj koszty przesylki. Jak kupowalem dla siebie to dostalem dwa.

Seba27
13-05-13, 12:27
jak bede jakos w PryszczuGD to musze cie porzadnie opic Olafie :)

czujnik oczywiscie bardzo chetnie przyjme :)