PDA

Zobacz pełną wersję : Dymi, falujące obroty. Map sensor?



w_rebacz
11-05-13, 20:13
Panowie mam pytanko. Czy map sensor z 1.4 jest taki sam jak z 1.6? Na tym od 1.4 silnik wariuje, falują obroty od 1k do ok 1,5k i dymi na jałowym i przy przegazówce. Podmieniłem od 1.4 i falowania nie ma, ale silnik chodzi nierówno, jakby wypadał z zapłonu(czy coś w ten deseń). Trochę strach tym jeździć. Check u mnie w Civie nie działa więc błędów Wam nie napiszę. Dodatkowo dymi trochę na jałowym. Nie wiem czy dobrze podłączyłem za pierwszym razem map sensor pod odpowiednią kostkę, być może wtedy go uszkodziło? Wieczorem wrzucę filmik.

Muzyk-Grzes
11-05-13, 20:28
Nie bardzo rozumiem co podmieniłeś? Bo piszesz

Na tym od 1.4 silnik wariuje a potem

Podmieniłem od 1.4 to na którym źle chodzi?

w_rebacz
11-05-13, 20:42
Sorry, cały dzień pod samochodem robi swoje :P. Na 1.6 dymi i faluja obroty strsznie. Na 1.4 dymi i przerywa..

w_rebacz
12-05-13, 14:26
Powiedzcie mi chociaż czy map sensor jest zamienny. Czy ten z 1.4 mogę przełożyć do 1.6 i powinno hulać?

zakit
12-05-13, 23:32
Powiedzcie mi chociaż czy map sensor jest zamienny. Czy ten z 1.4 mogę przełożyć do 1.6 i powinno hulać?

są na nich numery seryjne - porównaj. strzelam ze są takie same (nie pamietam jak jest w 6gen) tylko jeden jest uszkodzony - ew ma odwrotnie piny

w_rebacz
13-05-13, 18:33
Filmik ja to chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=OYBZwQA0mO4

Dymienia nie widać na filmiku ale w rzeczywistości tak, czuć też spalinami jakby za bogatą mieszankę dostawał...
Wymieniana była ostatnio wiązka przerabiana przez kolegę z forum w celu ogarnięcia VTECA i silnik odpalił praktycznie za pierwszym i bez problemu ale w taki sposób chodzi. Ma ktoś jakieś pomysły po za map sensorem?

DemoN
14-05-13, 09:24
Auto ci sie grzeje, no chyba ze u ciebie taka pozycja wskazowki to norma.

w_rebacz
14-05-13, 11:01
norma... Nikt nie wie czemu Honda tak przebiera na jałowym?

RRa
14-05-13, 12:42
nie ma problemu z odpalaniem auta?

arturwwa
14-05-13, 16:46
norma...

norma jest ponizej polowy mistrzu.

w_rebacz
14-05-13, 16:54
Okej, ale to nie jest przeczyną bo czy zimny czy ciepły to i tak ten sam objaw.
Zapowieatrza się układ chłodzenia przy pałowaniu, korek mam do wymiany.

DemoN
15-05-13, 14:50
Jestes pewny ze to korek? Zebys pozniej nie mial Upg do wymiany.
To twoje dymienie moze byc spowodowane przedmuchem na UPG, na dobra sprawe i falowanie moze miec ta sama przyczyne.
Plyn chlodniczy ci nie znika?

Muzyk-Grzes
15-05-13, 16:36
Może przepychać spaliny do płynu stąd zapowietrzenie układu, z drugiej strony jeśli jest nieszczelność pod głowicą może być też to przyczyna twoich dolegliwości nie zważając na map sensor.

w_rebacz
15-05-13, 17:34
Zapowietrza się tylko przy bardzo ostrym pałowaniu. obroty trzymał zawsze równo, czy zapowietrzony czy nie, czy temp wyższa czy niższa. Teraz czy to ciepły czy zimny, wciąż przerywa i dymi. Dym nie jest jakiś szczególnie mocny, ale wcześniej tego dymienia nie zauważyłem. Korek i map sensor bedę miał w piątek, więc wtedy sprawdzę.

A czy możliwa jest opcja że człowiek który przerabiał mi wiązkę zamienił kabelki od wtrysków i wtrysk na danym cylindrze nie następuje w odpowiednim momencie? lub zamienił jakiś kabelek idący od kostki aparatu i iskra idzie nie w tym momencie i na wolnych tak przerywa? W jaki sposób to srawdzić? Dodam że auto ma moc i rzyspiesza tak jak powinno. VTEC też działa. Przy podmianie wiązki wykręcałem kolektor dolotowy. Może tam nie ma szczelmości po ponownym skręceniu i uszczelka do wymiany?


Płyn chłodniczy nie znika, wypluwa go do zbiorniczka, wlsnie dlatego podejrzewam że korek nie trzyma ciśnienia. Dymi na czarno, a nie jak w przypadku płynu na biało.

DemoN
16-05-13, 01:55
Skoro wyrzuca plyn do zbiorniczka to znaczy ze wzrasta cisnienie w ukladzie co powoduje otwrcie zaworu w korku, czyli korek teoretycznie działa. Wzrastajace cisnienie w ukladzie moze byc spowodowane przedmuchem na UPG, tym bardziej przy palowniu, a jesli poszla ci uszczelka pod glowica i masz przedmuchy do ukladu chlodzenia to rownoczesnie moze isc olej do komory spalania i stad to dymienie. Nie ma tu znacznia temperatura silnika, a ta nie rowna praca tez moze byc skutkiem walnietej UPG. Nie masz przypadkiem masła pod korkiem wlewu oleju?
Jesli pozamieniane mialbys jakes kable, czy tak jak twierdzisz, to napewno auto nie przyspieszaloby normalnie i normalnie sie nie wkrecało.

w_rebacz
16-05-13, 11:18
Ciśnienie musi wzrastać w układzie chłodzenia, nie ma innej opcji :) Może trzyma, ale za niskie ciśnienie? Po za tym płyn nie wraca spowrotem, po ostygnięciu wytwarza się podciśnienie i węże są ściśnięte, dlatego obstawiłem korek. Jeżeli to nie korek to będziemy grzebać gdzieś indziej.
Piszę to tylko po to bo chcę Ci uświadomić że jeźdzę tak już spory czas(jak kręcę do 6k to płynu nie wywala) i wcześniej nie miałem objawów przerywania na jałowym czy dymienia, a od początku mam tak samo. Oleju ani płynu nie ubywa, żadnej mazi pod korkiem nie ma :)

Tak czy inaczej w piątek założę nowy korek(o ile dojdzie) i wtedy dam znać. Podmienię jeszcze map sensor na identyczny od tego silnika, tyle że sprawny i się odezwę. Na razie dzięki za pomoc.

w_rebacz
18-05-13, 04:17
No więc tak:
Dzisiaj wymieniłem map sensor, okazało się że obydwa Map sensory o oznaczeniu PS-30(chyba to są od D16Z6) nie funkcjonują poprawnie gdyż po kilku sekundach po odpaleniu auta jest ok, gdy minie jakieś 10 sekund obroty zaczynają falować o jakieś 500-700 obr/min. Nie możliwe jet aby obydwa były uszkodzone, tym bardziej, że jeden z nich jeździł u mnie w aucie wcześniej i jestem na 100% oewny że jest ok.

Druga strona medalu jest taka że na PS-33(wyjęty z silnika D14A3) obroty są ok, ale autko przerywa tak jak pisałem wcześniej i w moim odczuciu ECU podaje wtedy za bogatą mieszankę(stąd dymienie na wolych obr i na mój węch zbyt intensywny smród spalin).

Czy możliwe jest że przy uszkodzonym IAT, czujnik map sensor dedykowany do tego silnika nie działa poprawnie i wtedy krokowiec zaczyna wariować? Za cholerę nie wiem już który map sensor zostawić i co dalej, brak pomysłów.

Co do płynu chłodniczego- założyłem nowy korek i póki co wszystko w normie, więc przedmuchy na UPG wykluczam.