PDA

Zobacz pełną wersję : Zimny silnik D3 1,4i



ukash27
30-12-07, 19:05
Witam.

Posiadam Civic'a D3 1,4i. Mam problem ktory pojawil sie w tym roku. Autko kupilem przed zimą zeszlego roku. I standardowo wymienilem wszystkie plyny. I zeszlej zimy autko mi sie zachowywalo normalnie.
Dopiero w tym roku, od mometu kiedy spadly pierwszesniegi :) temperatura silnika przy jezdzie po miescie ledwo dochodzi do polowy, co sie z tym wiaze dluzsze ssanie i oczywiscie spalanie.
Poza miastem jest juz naprawde kiepsko, bo bo wskaznik ledwo sie wychyla poza pierwsza kreske, no i oczywiscie w aucie nawet nie moge sobie nagrzac :). Doszlo do tego ze po przejechaniu zakopianki zjechalem na stacje i okazalo sie ze mi sie ssanie wlaczylo!!!! :(

Nie wiem co robic bo z mechanika mam malo wspolnego, jak bede wiedzial co zrobic to to zrobie ale nie wiem od czego zaczac.

Dostalem takie propozycje ze moze byc to wina termostatu, a od jednego mechanika uslyszalem ze to normalne i zebym sobie przeslonil polowe chlodnicy kartonem.
Prosze Was o jakas podpowiedz co zorbic.
Pozdrawiam.

Cywa
30-12-07, 19:19
przeslaniasz wtedy jak chcesz zaoszczedzic na czasie z wymiana termostatu... wymieniaj bez pytania bo to on jest przyczyna!

ukash27
30-12-07, 19:27
Jeszcze jedno czy kolor plynu powinien byc klarowny taki jak nowy? U mnie jest metny i brazowy. Lalem borygo.

skolopendra
30-12-07, 19:59
U mnie jest metny i brazowy.

taki będzie zapewne
to normalny objaw

borek251
30-12-07, 21:35
jeżeli termostat jest sprawny przysłanianie chłodnicy nic nie da ponieważ dopóki silnik jest zimny ciecz chłodząca krąży w ''małym obiegu'' który pracuje z pominięciem chłodnicy i silnik pomimo mrozu rozgrzewa sie normalnie. tak więc ja stawiam że to termostat. pozdrawiam

adamu123
30-12-07, 22:32
Witam wczoraj wymieniłem termostat, ponieważ miałem takie same obiawy. Koszt to 23zł i dosłownie 20/30 minut pracy. Efekt: na ssaniu chodzi teraz około 2 minut, szybciutko robi się ciepło, znikneły wszystkie dolegliwości silnika typu "szarpanie" itp. :aloha:
A przy okazji WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU WSZYSTKIM KLUBOWICZOM życzą Adamu 123 z hanką i żoną

Sadek_atm
30-12-07, 23:21
Potwierdzam - to na pewno termostat. Ja wymieniłem tydzień temu - jak ręką odjął.

karpik85
31-12-07, 00:03
od jednego mechanika uslyszalem ze to normalne i zebym sobie przeslonil polowe chlodnicy kartonem.

Karfa, co za mechanik :/ :/ zeby chłodnice kartonem zastawiać, a co to żuk czy inna Nysa ??

Termostat wymień za paredziesiąt złotych i bedzie OKa.