PDA

Zobacz pełną wersję : zrobienie uszczelki pod glowica i swieci sie kontrolka silnika i obroty



zoool
09-05-13, 18:01
witam. dzis odebralem samochod od mechanika i mam swiecaca sie kontrolke silnika. mechanior mowi ze mapa musi sie ustawic czy cos takiego. do tego obroty lataja na zimnym a na cieplym delikatnie lataja. to tak powinno byc?? mam civic 5g coupe d16z9.

rooter666
09-05-13, 18:30
tak napewno nie powinno być, zrób samodiagnostyke to się dowiesz co za błąd jest, ja podejrzewam że któregoś czujnika nie podłączyli ;]

zoool
09-05-13, 18:33
dobra tylko zabardzo nie wiem jak to zrobic a do niego jechac juz nie chce bo cos wiecej rozwali. mysle zeby do ffg jechac ale nie wiem czy dojade tam;]

zoool
09-05-13, 20:15
wiem juz jak to zrobic ale zajme sie tym jutro.

panas126
11-05-13, 11:55
pewnie nie podłączyli tych czujników z tyłu kolektora :)

81saren
11-05-13, 14:18
Badz zle podlaczyl i moze skonczyc sie zjaraniem czegos. Najczesciej pada czujnik temp w dolocie jak zle zostanie podpiety.

Gumka23
11-05-13, 16:29
Dokladnie tak. Ale taki czujnik kosztuje grosze wiec nie boli. Sam tak mialem i wariowaly strasznie obroty. Skutkiem byl spalony IAT

Wtyczki sa tam takie same i pasuja wymiennie. W manualu znajdziesz jakie kolory kabli maja isc.

zoool
16-05-13, 20:18
wymienilem i jest oki;] nowe paski tez sa ;] teraz tylko kontrolka i tlumia ale tlumik juz jest robiony ;]

w_rebacz
17-05-13, 00:27
Dołączę się do tematu. Ja ostatnio nie wiedziałem jak podłączyć kostki i podłączałem je raz tak raz tak(zamieniając kostki). Znając życie- spaliłem czujnik IAT, bo też mam problemy z obrotami. Problem tkwi w tym że mam przerabianą wiązkę i kolorki nie koniecznie u mnie się zgrywają. Teraz pytanie: W jaki sposób sprawdzić która kostka jest od IAT? Są jakieś różnice w wartościach napięcia na pinach tych dwóch kostek? Nie chciałbym wyciągać od nowa wiązki i lecieć po kabelkach, bo chyba gra nie warta świeczki(lepiej spalić kilka czujników niż siedzieć pół dnia aby znaleźć odpowiedni kabel). Poradzi ktoś w jaki sposób to ogarnąć?

Brylant1
17-05-13, 06:24
Nie trzeba palic czujnikow a tym bardziej wyciagac wiazki zeby bylo wiadomo co jest co. Poszukaj rozpiski pinow przy kompie w Twoim obd.

w_rebacz
17-05-13, 10:32
IAT to pin C15 w moim kompie(P28). Więc w jaki sposób sprawdzić teraz która to wtyczka? Podać jakiś napięcie(np z baterii) na kabel który podłączony jest do pinu C15 i zmierzyć czy jest to napięcie we wtyczce, czy jakoś inaczej? :)

Przy okazji zapytam, ten drugi czujnik , który posiada takie samo gniazdo na wtyczkę, do którego idą dwa cienkie wężyki co to za czujnik? Możliwe że pzy zamianie kostek też go upaliło?

http://s21.postimg.org/z4isd8ul3/2013_05_11_18_48_34.jpg (http://postimg.org/image/z4isd8ukz/full/)
windows screenshot tool (http://postimage.org/app.php)

Brylant1
17-05-13, 13:55
W kostce robisz zworke i szukasz tej pary przewodow przy pomocy miernika ustawionego na przejscie w kostce od kompa np.

w_rebacz
18-05-13, 13:37
Robię zworkę i wpinam jeden przewód od miernika w pin C15, a drugi w co żeby było przejście??

rooter666
18-05-13, 17:10
jedną końcówke miernika wpinasz przy czujniku a drugą we wtyczke kompa i nie musisz robić żadnych zworek ;]