PDA

Zobacz pełną wersję : problem z odpaleniem



wastag
30-12-07, 17:09
co może byc przyczyną tego że gdzy zgasze samopchód na gazie po przejechaniu niewielkiej odległości 3 km to póżniej nie chce odpalić(na benz) i muszę telepotać rozrusznikiem bardzo długo nim zapali....a swoją drogą że mam chyba już stary aku to po kilku takich próbach często siada całkiem i tylko telefon do przyjaciela z kablami zostaje..... gaz mam z komputerem i przeskakuje na 3000 obr. ktoś może pomóc???

Bassmaster
30-12-07, 21:13
Jeśli gasisz auto na gazie, to w kolektorze pozostaje gaz i jeśli uruchamiasz potem na benzynie, to tak na prawdę odpalasz silnik na resztkach pozostałego gazu w dolocie. Dodatkowo twój akumulator nie wyrabia i liczyłbym się z tym, że kiedyś z rana nie uruchomisz w ogóle auta.
Kup nowy akumulator i zawsze odpalaj i gaś silnik na benzynie, uwierz mi że wtedy nie będzie problemów z odpaleniem.

wastag
31-12-07, 16:21
i to jest chyba bardzo dobry pomysł bo działa....dzieki. a aku mam hondy bezobsługowy i chyba już ma trochę latek bo za pierwszym razem startuje a za drugim już za h....a. nawet po ładowaniu prostownikiem..