PDA

Zobacz pełną wersję : tłumik



zecomeia
29-12-07, 21:12
witam,potrzebuje rysunki,obrazki cokolwiek , wnętrza tłumika seryjnego do Civic 92-95 HB.
koniecznie muszę wiedzieć jak to wygląda w środku a niestety nigdzie nie mogę znaleźć.
jak ktoś ma to proszę w miarę możliwości tutaj wstawić ewentualnie na maila podesłać :
axen1@interia.pl
z góry dziękuję

jacek_bp
29-12-07, 21:43
Nie ty jeden. Ktos bardzo by sie przysluzyl wszystkim dajac taki rysunek lub przekroj chociaz.

YETI
29-12-07, 22:16
a po co Ci ten schemat? nie mogę wygooglać przekroju do civica hb, ale znajdziesz tam wiele innych zbudowanych na podobnej zasadzie...

poza tym tłumiki zmienia się na tyle często że z pewnością znajdzie się ktoś chętny do odsprzedania swojego do sekcji zwłok za piwo lub dwa ;)

Edit: na stronie ultera jest pokazany niemal identyczny tłumik w dziale "technologie" [ http://www.ulter.com.pl/pl/ ]. Oczywiście różni się od oryginału, ale jest certyfikowany... [w przeciwieństwie do wieku krojonych puszek, które można wygooglać]

jacek_bp
29-12-07, 23:05
Ja naprzyklad mam znajomego, ktory spawa w kwasowce i jezei mialbym taki schemat to bym sobie zrobił z kwasowki o nieco wiekszych srednicach i delikatnie wiekszej puszcze.

YETI
29-12-07, 23:23
to do tego aż schemat oryginalnego jest potrzebny jak i tak większość parametrów zmieniasz? schemat ultera nie wystarczy?

edit:
tu masz przykład bebechów:
http://mywebpages.comcast.net/corkyny/muffler.jpg
http://www.spacecitypanteras.com/Technical/2003_Instr-Lights_Tech_Session/GTS_Muffler_Baffles-Exposed.JPG

w końcowym tłumiku jakiejś szczególnej magii nie ma... ot po prostu puszka tłumiąca dźwięk.

!markos
29-12-07, 23:31
do tego zaden schemat nie jest potrzebny. ot zwykly komorowy tlumik trzeba pospawac i po temacie.

zecomeia
30-12-07, 01:58
mi potrzebny schemat seryjnego bo chce się wpalić z 2 końcówką

skolopendra
30-12-07, 08:54
jak i tak większość parametrów zmieniasz? schemat ultera nie wystarczy?

tu Ci kolega prawdę powiedział :agent: wypalając druga końcówkę w serie, tylko z chrzanisz na max-a wszystko - nie rób wiochy :d


bo chce się wpalić z 2 końcówką



więc zrób sobie jak musisz, według powyższych odnośników foto i będzie ok

sz3rsz3ń
30-12-07, 14:04
mi potrzebny schemat seryjnego bo chce się wpalić z 2 końcówką

Równie dobrze możesz se gwoździem dziurę zrobić ... bo pewnie się wpalisz w jakąś komorę ... i poprostu popsujesz tłumik .... załóż ultera z dwiema końcówkami i po sprawie.

YETI
30-12-07, 14:41
żeby nic nie psuć, a żeby wyglądało i działało możesz sobie dospawać 2gą końcówkę nie robiąc otworu do tłumika.

...ale to będzie zbędny przyrost masy :afro: i wiocha z gatunku burakowozów :/
Sugeruje uzbierać na nowy tłumik i nie bawić się w eksperymenty

zecomeia
30-12-07, 16:37
na nowy tłumik mam pieniądze,ale kupiłem sobie od gościa tłumik seryjny w sumie za grosze więc moge się pobawić w takie pierdoły,chce to zrobić tylko z ciekawości.i tak z tego tłumika potrzebna mi będzie tylko rura. więc schemat potrzebny abym podejrzał jak idzie rozłożenie komór :)

Aquarius
30-12-07, 17:01
ja mialem jakis czas dwie koncowki i oczywiscie drugi otwor tez byl odwiercony...pogorszyc nic sie nie pogorszylo jesli chodzi o osiągi..wyglad kwestia gustu..a dźwięk to wewnatrz auta spokojnie a na zewnatrz delikatny pomruk...efekt bym powiedzial zadowalajacy. Teraz mam przelot od Octana i jestem wniebowziety :D