PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie,cięzko na mrozie



SylverStoneVip
29-12-07, 09:17
WItam mam Hanie D15b2 z roku 92.Posiadam ja od pół roku i teraz gdy zaczeły sie mrozy zauwazyłem pewien problem.Mianowicie gdy jest mroz na dworze to z poczadku mam ciezko kręcic kierownica (mam wspomaganie)z biegiem czasu pomalu puszcza i po ok 1km wspomaganie juz chodzi idealnie.Co może byc przyczyną?Sądziłem ze gęstnący płyn i chciałem go wymienic za pośrednictwem mechanika ale troche mi on namieszal.
Twierdzi ze nie jest na bank pewny czy to wina plynu a takze aby dobrze przeczyscic układ z syfu trzeba robic płukanke płynem takim jaki bedzie oryginalnie urzywany.Nie moze byc żaden tani płyn bo sie to mija z celem.Co o tym sądzicie??Napisałem juz na innym forum i rozmowa sie kręci chce znac wasze opinie moze ktos ma podobnie.Jaki płyn zalac,jak prawidłowo sobie samemu wymienic.Pozdrawiam

skolopendra
29-12-07, 09:19
kup oryginalny płyn z aso !!

żaden inny i wymień
PSF o ile dobrze pamiętam

mozes
29-12-07, 12:00
psf - s lub psf - v to jest oryginalny Hondy do wspomy a o wymianie już było wieeeele razy poprostu :szukaj:
pozdr

SylverStoneVip
29-12-07, 14:39
Ok,posiadam ksiazke napraw i wychodzi ze musze strzykawka ze zbiornika wyciągnac stary płyn odłaczyc przewód dochodzacy do zbiorniczka ,odpalis auto kręci w lewo i prawo do oporu po czym gdy cały płyn wyjdzie to wylaczyc silnik,podłaczyc przewód i zalac do maxa.Odpalic auto i gazowac ok 2000tys.obroty i krecic w lewo i prawo gdy płynu ubędzie to dolac i tyle.Pominąlem cos??Myslicie ze to rozwiąrze problem??

A nie da sie jakiegos zamiennika??Gdzie moge dostac ten płyn poza ASO

skolopendra
29-12-07, 14:43
Myslicie ze to rozwiąrze problem??
powinno :d

mozes
29-12-07, 16:06
A nie da sie jakiegos zamiennika??Gdzie moge dostac ten płyn poza ASO
Płyn tylko w aso. Z tego co wiem to są zamienniki do Hondy ale wcale tanie Ciebie to nie wyjdzie więc się nie opłaca. A jeżeli chodzi o zamiennik nie do Hondy to nie polecam. Było wiele razy on tym na forum. po :szukaj: sobie
pozdr