PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria szyb oraz szyberdachu...



wlosu
28-12-07, 23:14
Witam wszystkich!

Jestem świeżakiem :) Honde mam od kilku dni (Civic 1,3 1995 hatchback) i już miałem awarię... Padła mi chyba elektryka - przestały się otwierać szyby i szyberdach... Więc katastrofa, jak chcę przejechać przez szlaban to muszę całe drzwi otwierać...

Przestało działać na autostradzie, kiedy poczułem swąd palonych kabli w samochodzie i siwy dymek...

Powiedzcie od czego zacząć... Uprzedzam że bezpieczniki są raczej ok bo sprawdzałem.

Pozdrawiam

karpik85
28-12-07, 23:19
Więc katastrofa, jak chcę przejechać przez szlaban to muszę całe drzwi otwierać...

przed jakim to szlabanem musisz te drzwi otwierać, bo nie kapuje

A co do tematu to sprawdź jeszcze puszke pod maską, bo tam masz drugi komplet bezpieczników, może tam coś poleciało. A jak i pod maską OK, to chyba musisz rozkręcić deske i szukać popalonych kabli, jeżeli faktycznie widziałeś dym.

wO_OjTaS
29-12-07, 09:31
Więc katastrofa, jak chcę przejechać przez szlaban to muszę całe drzwi otwierać...

przed jakim to szlabanem musisz te drzwi otwierać, bo nie kapuje

A co do tematu to sprawdź jeszcze puszke pod maską, bo tam masz drugi komplet bezpieczników, może tam coś poleciało. A jak i pod maską OK, to chyba musisz rozkręcić deske i szukać popalonych kabli, jeżeli faktycznie widziałeś dym.

Chyba chodzi o szlabaniki na parkingach gdzie trzeba pobrac kuponik a przy wyjezdzie podsunac go pod czytnik :aloha:

A dymek zaczal leciec sam z siebie czy zaczal leciec jak probowales cos otwierac ?

wlosu
30-12-07, 10:31
Dymek zaczął lecieć sam z siebie w czasie jazdy na autostradzie więc miałem niezłego pietra...

Teraz to już w sumie po ptakach, bo samochód całkowicie wczoraj przestał mi działać, nie ma nawet zapłonu. Elektryk zrobi mi to w poniedziałek i mówi, że to prawdopodobie wadliwa stacyjka albo immobiliser.

Teraz przy próbie odpalenia samochodu nie zapala się żadne z urządzeń czy diód. Działają tylko przednie światła. Auto nie odpala, nie dostaje iskry. Akumulator 100% w porządku, bezpieczniki w kabinie i pod maską 100% w porządku. Coś spaliło się na przewodach.

Napiszę posta jak już bedzie po naprawie.

Mam nadzieje, że Hania stanie na nogi niebawem....

skolopendra
30-12-07, 10:37
wygląda na stacyjkę ,albo przekaźnik w sterowaniu.czy nawet upalony któryś przewód
.wystarczy na początek dorwać sie do przewodów i je po oglądać
a moze się okazac ze to jakas bzdurka i po 10 min wsztstko działac będzie


nie zapala się żadne z urządzeń czy diód.

civicmag2
30-12-07, 11:13
U mojego brata byla podobna sytuacja .w przedziale silnika popalila sie jedna wiazka ,podejrzewam ze winny byl jeden przewod [+] ktory zmasowal. :aloha:

wlosu
01-01-08, 20:04
Awaria naprawiona!

Naprawa kosztowała mnie 100zł, okazało się ze uszkodzenie dość klasyczne - wadliwy immobiliser który musiał być wyłączony. Wszysko teraz działa.

Dziękuję wszystkim za pomoc!