PDA

Zobacz pełną wersję : nauka obrotów



wastag
28-12-07, 18:37
pytanie czy nauke obrotów należy wykonywać na gazie czy na benzynie?

skolopendra
28-12-07, 18:50
jak masz fabrycznie montowany gaz ,to na gazie ;)

jak nie .to benzyna

choć są zapewne tacy co nigdy tego nie robią

bananowyjoe
28-12-07, 20:35
a jak sie robi ta nauke od a-z ? :/ pomoze to cos jesli mam za niskie ?

skolopendra
28-12-07, 20:39
pomoze to cos jesli mam za niskie ?


no ,nie bardzo
a co się dokładnie dzieje?
i w jakim silniku .uzupełnij poprawnie profil :zasady:

bananowyjoe
28-12-07, 20:55
Uzupelnione:) Po wymianie rozrusznika nie wiem dlaczego hance spadły obroty na gazie całkowicie a na paliwie nieznacznie ale sa za niskie bo ok 300 i czasami potrafi zgasnac :/ ale nie faluja tzn minimalnie tylko poprostu za niskie co zrobic ?

skolopendra
28-12-07, 20:59
Po wymianie rozrusznika nie wiem dlaczego hance spadły obroty

trochę dziwne

na początek możesz wyczyścić krokowy na pewno nie zaszkodzi


na gazie całkowicie

a i nie wykluczone ze magicy od gazu tam namieszali ,a wyszło po czasie

bananowyjoe
28-12-07, 21:04
Narazie najwazniejsze jest dla mnie zeby na paliwie chodzila jak nalaezy, mowisz krokowy wyczyscic na poczatek zrobie to jak tylko znajde bo jestem nowicjuszem :( hanke mam od 2 miesiecy a ostatni raz mialem do czynienia z mechanika jak mialem motorynke :/ ;)

skolopendra
28-12-07, 21:10
tu masz opis może się na coś przyda :d

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=38947&highlight=czyszczenie+krokowego

bananowyjoe
28-12-07, 21:21
Wielkie wielkie dzieki napewno mi sie przyda tylko musi sie zrobic troche cieplej bo garazu nie posiadam:/
A ten reset jak sie robi ?

gruszkin
29-12-07, 01:53
wyjmujesz back-up bezpiecznik pod maską.

skolopendra
29-12-07, 09:11
wyjmujesz back-up bezpiecznik pod maską.\\

no prawie :/

na zimnym silniku i czekasz do pierwszego załączenia wentylatora czyli ok 30 min
gasisz silnik i jazda ;)
w pełnym zakresie obrotów

jaj0ne
29-12-07, 15:50
do pierwszego załączenia wentylatora czyli ok 30 min

tez sie z tym zgadzam bo na zimnym działa na ssaniu dopiero puzniej działa krokowy , ale w manualu do cifa pisze " ok 1 min " i zgasić
więc jak to jest

gruszkin
29-12-07, 16:07
oczywiscie skolopendra, reprezentant Nowej Huty, ma rację;], mi sie pisac nie chcialo późna godzina była;D. i pamietac zeby nie przyspieszac działania wentylatora poprzez gazowanie bo wtedy operacja z dupy. czyli reset to wyciąginęcie na chwil kilka bezpiecznika, wlozenie go, odpalenie silnika na jałowym zimnym, odczekanie do 1 załączenia wentylatora i potem znowu spinamy samodiagnostyke i jeździmy ze zmienną prędkoscią Zeby zobaczyc czy wszystko lata;D uff mam racje?:>

wastag
29-12-07, 16:19
a ja pojechałem do gaziarzy tamci pomieszali pokręcili i obroty mi się ustabilizowały, tylko nadal dużo pali... może to być termostat??? bo jak jade to różnie mi sie temperatura podnosi ..nieraz po 3km a nieraz po 8km.. wymiana termostatu???