PDA

Zobacz pełną wersję : Chcesz mieć spokój? Kupuj te z Azji..



Gucio33
05-05-13, 13:46
///

poziomek
05-05-13, 21:33
Swego czasu Jazzy były dostępne z Chin i z innej fabryki (nie pamiętam lokalizacji) na polskm rynku. Więc po VINie trzeba sprawdzać.

Alix
06-05-13, 12:25
Swego czasu Jazzy były dostępne z Chin i z innej fabryki (nie pamiętam lokalizacji) na polskm rynku. Więc po VINie trzeba sprawdzać.

Ale masz na myśli że źle czy dobrze, że z Chin? Jest tam w końcu jedna z nowocześniejszych montowni Hondy. W erze, gdzie mamy już w marketach elektronarządzia "designed in China, made in Poland"...

poziomek
06-05-13, 19:57
Nie oceniam, nie wiem, czas pokaże, ale klienci ponoć kręcili nosem wtedy ;)

parman
06-05-13, 22:31
Swego czasu Jazzy były dostępne z Chin i z innej fabryki (nie pamiętam lokalizacji) na polskm rynku. Więc po VINie trzeba sprawdzać.
Nie przeczytałeś artykułu :D Chodzi o to że według jakiegoś rankingu Honda ma najlepsze silniki, a w pierwszej dziesiątce są koreańczyki i japończyki ;-)

poziomek
07-05-13, 08:36
Nie przeczytałeś artykułu :D Chodzi o to że według jakiegoś rankingu Honda ma najlepsze silniki, a w pierwszej dziesiątce są koreańczyki i japończyki ;-)
Yyy przyznaję się bez bicia, trafionym-zatopionym ;) Już otwieram artykuł :)

Alix
07-05-13, 09:14
Chodzi o to że według jakiegoś rankingu Honda ma najlepsze silniki, a w pierwszej dziesiątce są koreańczyki i japończyki

Nie tyle najlepsze, co mające najniższą usterkowość - dla wielu osób liczą się jeszcze inne cechy silnika... Wolałbym przeczytać taki ranking odnośnie całego auta, jeśli już mamy mówić o niezawodności. Chociaż i tak myślę, że japońskie i koreańskie marki (nie mylić z japońskimi i koreańskimi autami, bo przecież większość Hond, ToyToyów czy Hujndajów powstaje w EU, jedynie może Mazda i Subaru pozostały czysto japońskie) z uwagi na swoją filozofię będą nadal na topie - co pośrednio widać po wielu innych rankingach. Które z kolei są mniej kompletne niż taki raport ubezpieczeniowy zawierający wszystkie koszty i awarie, a nie wybiórczo tylko błędy na przeglądach jak TUV czy tylko awarie powodujące unieruchomienie jak ADAC.

Civicrob
19-06-13, 14:58
Z autopsji mogę potwierdzić, że z japońskimi markami aut jest relatywnie mało problemów. Obecnie jeżdżę drugą w mojej karierze Honda Civic, poprzednio miałem VII gen. (autobus), jeszcze wcześniej jeździłem Toyotą. Rodzice mają Toyotę Yaris i Suzuki SX4. Wszystkie te auta bardzo dobrze się sprawują i wykazują niewielką usterkowość. Znajomy mechanik, który naprawia na ogół starsze auta, potwierdza, że statystycznie w najlepszej kondycji są Japońce :)