PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z temperaturą silnika.



osik
27-12-07, 19:45
Wiem,że temat był na forum omawiany ale nie znalazłem rozwiązania....

Objawy mam takie :
-wskazówka temperatury dochodzi do 1/3 poziomu [licząc od zera do połowy wskażnika] i tak sobie skacze co jakiś czas-wyżej,niżej,jeszcze niżej itd.
Podjade do świateł STOI,rusze i zatrzymie się na nastepnych światłach zejdzie do ZERA itd...
-układ odpowietrzony
-ogrzewanie-raz leci ciepłe,a raz zimniejsze ...

Wyciągłem termostat i przetestowałem go tak jak jest to opisane w książce.
Termostat "chodzi" czyli byłby ok ale jest w nim taka jakby guma która ma chyba za zadanie uszczelnić zamknięcie - hmmm mam ją spruchniałą i jest taka minimalna szczelina gdy jest zamkniety - może to być powodem ? Fajnie jakby to się okazało rozwiązaniem ale czy właśnie taka szczelina będzie robiła tyle zamieszania?

Druga sprawa to poziom płynu w zbiorniczku co jakiś czas maleje i to za szybko...
Uszczelka odpada bo korek oleju jest czysty...
Pompa wody?
Nie dymi.

Pomocy bo nie chce wymienić pół auta :d

skolopendra
27-12-07, 19:49
ale czy właśnie taka szczelina będzie robiła tyle zamieszania?


jak najbardziej może być powodem


Druga sprawa to poziom płynu w zbiorniczku co jakiś czas maleje i to za szybko...

może gdzieś np na chłodnicy jest malutka dziurka

osik
27-12-07, 19:54
może gdzieś np na chłodnicy jest malutka dziurka

i moze być ona głównym powodem czy może jednak nie ma to takiego znaczenia w tym opisanym problemie i postawić wszystko na termostat?

chyba sam sobie odpowiem-wymień termostat i chłodnice,wlej płyn i się okarze :]
tylko szkoda ,że nie wygrałem w totka w sobote :]

Whiplash
27-12-07, 20:32
Jesli chodzi o szczelnosc ukladu chlodzenia, to jest takie cudo http://www.carfocus.pl/news/news_2643.php kumpel tym uszczelnial caly uklad ( tylko nie mozesz miec dziur jak piesc :) )

osik
27-12-07, 20:53
dzieki za pomoc ale jakos nie mam przekonania do sypania proszku bo to nie ciasto :p to taki polsrodek ,a ja musze miec perfekt :p
musze zajrzec do skarpety i wyciagnac hmmm z 250zł chłodnica,termos,płyn
i miec nadzieje,ze to jest powodem a nie jakis inny dziwny czujnik czy [odpukac w niemalowane] pompa wody...

Lipek
27-12-07, 21:13
W D15B2 mialem ostatnio taki sam przypadek-okazalo sie, ze chlodnica przeciekala na basenie od gory-po wymianie-jak reka odjąl wsio gra i buczy-na poczatku tez zastosowalem ten poroszek do uszczelniania chlodnic-podzialal 1 dzien i objawy spowrotem wrocily.

z 250zł chłodnica to juz cena wysoka- w Toruniu kupilem za 135zl ;)

civicmag2
27-12-07, 21:24
ta guma z termostatu jesli jest sprochniala ,to go wymien na nowy.Bedziez mial pewnosc ze jeszcze pojezdzisz a ,co do wycieku to spr. chlodnice bo z niej najczesciej cieknie. :aloha:

mEjdej
28-12-07, 07:48
...mi cieklo z pompy wody np.

osik
28-12-07, 17:51
na dzień dzisiejszy moge powiedziec,ze kupiłem termostat i w porównaniu z nowym,jesli chodzi o gume to stary tej gumy prawie nie ma .... i tu moze byc jeden z powodow.
...chłodnica juz leci priorytetem

Lcfr
28-12-07, 18:14
Wyciągłem termostat i przetestowałem go tak jak jest to opisane w książce.
Termostat "chodzi" czyli byłby ok ale jest w nim taka jakby guma która ma chyba za zadanie uszczelnić zamknięcie - hmmm mam ją spruchniałą i jest taka minimalna szczelina gdy jest zamkniety - może to być powodem ?

miałem kiedys termostat, który "przechodził" próbę "garnkowa" idealnie a jednak w aucie opadała temperatura....
po wymianie na nowy wszystko zaczęło działac....


inna sprawa, że nie powinno Ci ubywac płynu z układu....

osik
28-12-07, 19:00
inna sprawa, że nie powinno Ci ubywac płynu z układu....

zobaczymy jak wymienie chłodnice
...a narazie to mi psycha siada jak czytam tematy o pompie wody i uszczelce pod glowica....
ale i to tak sukces bo w ciagu roku [10tyśKM] wymienilem tylko automat rozrusznika,a reszta w najlepszym porzadku
...a chciałem kupić seicento :ścianaaa: :lol:

civicmag2
28-12-07, 19:40
osik napisal :na dzień dzisiejszy moge powiedziec,ze kupiłem termostat i w porównaniu z nowym,jesli chodzi o gume to stary tej gumy prawie nie ma .... i tu moze byc jeden z powodow.
...chłodnica juz leci priorytetem:
no to gitara,zmontuj wdz. wszycho i sprawdz:aloha:

tunczyk
28-12-07, 23:06
Witam!

Daj znac czy wymiania termostatu pomogła

Mam ten sam problem i wlasnie podejzewam ze to termostat

Pozdrawiam

Lcfr
28-12-07, 23:09
Witam!

Daj znac czy wymiania termostatu pomogła


więc poczytaj na forum w opcji "SZUKAJ" pod tematem: "TERMOSTAT"
nie bedziesz musiał czekać na odpowiedz...

osik
29-12-07, 16:02
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/hjln315187560p.jpg
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/klmn1071723213q.jpg

:/ nie wiem czy na foto to widac ale cała dolna krawędż jest w kolorze zielonym[płyn] czyli conajmniej się poci ....

ps.
dostaliście w ostatnich dniach przesyłke z pocztypolskiej priorytet?
baba na poczcie powiedziala mi ,że opóżnienia dochodzą nawet do 3 tygodni ....

kivik
29-12-07, 16:53
Mam pytanie,
czy jezdzisz z wyjetym termostatem?

osik
29-12-07, 17:14
Mam pytanie,
czy jezdzisz z wyjetym termostatem?

:coo2:
no to by sie chyba ani troche nie zagrzal,a jezdzic caly czas na zimnym to złe dla silnika
moze bym zaryzykowal,ale w lato ...

kivik
29-12-07, 17:34
No wlasnie sie pytam bo niektorzy maja takie pomysly ze wyciagaja termostaty jak im sie grzeje fura. Balem sie ze tez jezdzisz bez.
Glownym problemem przy braku termostatu (i nie wstawieniu tam zadnej zwężki) nie jest chlodna fura tylko spadek ciśnienia w głowicy. Powoduje to lokalne wrzenie cieczy w głowicy i finalnie gorsze chlodzenie tych najgoretszych miejsc - co moze spowodowac awarie silnika.
Najgorsze jest to, ze po wyjeciu termostatu wskaznik moze wskazywac nizsza temperature a tu niespodzianka w postaci sytuacji ktora opisalem wyzej.

osik
29-12-07, 18:40
i znowu sie czegos nowego dowiedzialem ;)
no ale jak fabryka cos wlozy do auta to staram sie nie zmieniac tego no chyba ze na lepsze

[ Dodano: Czw 03 Sty, 2008 ]

http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/wqdz799428034w.jpg
i ta sobie wskazówka powoli chodzi między tym poziomem,a połową
wszystkie objawy ustały :aloha:
wymieniłem termostat z uszczelką JC 52zł
chłodnice [wersja do automata ale działa] 135zł
płyn Prestone Made in USA 30zł za 4L [promocja w Real :brawo: ] mozna go mieszac z kazdym innym płynem :pank:

musze jeszcze zobaczyc po kilku dniach poziom płynu

marko83
07-01-08, 23:03
Witam podepne się pod temat. Mam ten sam problem i czeka mnie wymiana termostatu i teraz pytanie czy przy wymiane termoststu trzeba spuścić płyn chłodniczy? Pozdrawiam i z góry dzięki za info :hinczyk:

Lcfr
07-01-08, 23:08
trzeba
gdybys chociaz raz poszukał w szukajce nie zadawałbys takiego pytania...

patyk_lks
07-01-08, 23:09
marko83, jak nie spuscisz to sam się spusci i bedzie mokro:D

marko83
07-01-08, 23:13
Jakbym nie szukał to bym założył nowy temat! Pytam bo nie znalazłem, a forum chyba jest po to aby pytać. Tak czy siak wielkie dzieki.