PDA

Zobacz pełną wersję : d15z6 dziwny brak mocy



junior07ddz
03-05-13, 00:02
Witam. Zanim sam zacznę grzebać/szukać przyczyny może opiszę go i ktoś mi coś podpowie.

Więc tak Civic 3d 98r. d15z6 + lpg.
Posiadam auto od września ubiegłego roku zrobiłem nim już ok 25 tys. kilometrów i jak do tej pory wszystko było ok.
Latałem po obwodnicy 200 km/h, do niemiec w grudniu 4 osoby jechałem wszystko ok.


W ubiegłym tygodniu śpieszyłem się wracając z pracy, chciałem przycisnąć a tu max 140 potem spadło do 130 km/h i zamuła totalny brak mocy (redukcja nic nie daje) temperatura silnika wskoczyła na 2/3 skali. Na dworze było ponad 20 stopni.
Potem kilka dni było ok.
Dziś robiłem trasę 70km w jedną stronę. 40km jadę wszystko ok, nagle zamuła z górki nie dało się pojechać więcej niż 90 !! i tak z 10/15 km temperatura silnika była ok.
i potem 15 kilometrów już do celu wszystko spoko.
Powrót wieczorem: pierwsze 5 km ok. Nagle zamuła ok 10km potem 60 km do domu wszystko ok.
Mam wrażenie że mi się cały czas wentylator włącza jadąc, tak samo na postoju czego wcześniej nie zauważyłem.
Gdy jest zamuła lampa econo się nie pali. spalanie znacznie wzrosło. normalie ok 7,5 litra gazu teraz bynajmniej 10
Na benzynie jest identycznie, bo przełączałem podczas jazdy żeby sprawdzić.

Auto odpala bez problemów.
W mieście nie zauważyłem podobnych objawów. Ale może to być przypadek akurat, bo głownię jeżdżę trasy.

Macie może jakieś rady/propozycje co może się dziać z silnikiem ?

Matiasq
10-05-13, 11:38
czy to się dzieje na gazie czy na benzynie?? obstawiam że na gazie. Do sprawdzenia wtryskiwacze, membrana reduktora.

junior07ddz
10-05-13, 11:53
jeżdżę na gazie ale podczas zauważalnych spadków mocy przełączałem na banzyne i dalej to samo.
Puki co kupiłem co by nie było świece i kable nowe, filtr powietrza i dzisiaj założe. A jak będe miał chwile to podjadę na sprawdzenie snody.
Samodiagnostyka nic nie dała, bo kontrolka komputera świeciła się cały czas, natomiast kontrolka abs wyrzuciła pare błędów ale z tego co wyczytałem to nią nie powinienem się sugerować.

No dziwna sprawa z tym bo teraz od kilku dni jest np. ok. nic się nie dzieje.
Ale za tydzień będe miał na weekend garaż dla siebie to będe grzebał, posprawdzam/pomierze wszystkie połączenia itp. na spokojnie.