PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dzwięk po obciążeniu silnika



SylverStoneVip
26-12-07, 23:35
Witam posiadam Hanie z 92 roku silniczek D15B2 i mam taki nietypowy nie bardzo wkurzajacy ale jednak problemik.Gdy silnik sie rozgrzeje bądz jest cieply gdy pracuje bez żadnego obciązenia to pracuje ok,jednak gdy dam mu nawiew badz światła to z silnika wydobywa sie dziwny dzwiek trudno to opisac.Jak gdyby cykotanie,dzwonienie,popiskiwanie ale zwiazane z obciazeniem tak jak by z pracą czegos co sie obraca.Gdy wylacze wszystko to jest spokoj jak włacze to juz słychac,ze wzrostem obciazenia cosraz bardziej.czy tak powinno byc??czy moze cos nawala...
Pozdrawiam

Wally
27-12-07, 00:22
Sprawdz naciag paska od alternatora. Nastepnie psiknij np. WD40 w okolice rolki alternatora i jesli ustanie to znaczy ze winny jest pasek - wymien i po sprawie. Ostatecznie moze byc to tez konczonce sie lozysko w alternatorze ale watpie - sprawdz pasek :)

wO_OjTaS
27-12-07, 09:36
ten dzwiek pojawia sie jak wlaczasz nawiew lub swiatla czy tylko nawiew ?
moze to glupie ale ja mialem podobny problem przy nawiewie i okazalo sie ze cos dostalo sie do srodka nawiewu, rozkrecilem-wyjalem i po sprawie ale moze u ciebie jest tak jak kolega pisze wyzej.

Pozdrawiam
Wojtas

mackovv
28-12-07, 03:27
u mnie jest identycznie tyle że to takie metaliczne dzwonienie ledwo słyszalne któe narasta gdy włączy sie jakieś urządzenia pobierające prąd.U mnie na pewno to nie pasek-to coś metalowego, podejrzewam alternator ze względu na zmianę nateżenie tego odgłosu przy obciążeniu układu elektrycznego, ale może to pompa wody? Na słuch cieżko wywnioskować czy z alternatora czy z okolic pompy :/

SylverStoneVip
21-04-08, 12:45
Mimo iz mineło troche czasu to problem dalej istnieje.Tylko ze teraz ten dzwiek (cykotanie,dzwonienie,klepanie)słychac przy porannym odpaleniu,nie zawsze ale w wiekszosci przypadków.miałem robiony rozrzad,ustawiane zawory,zapłon i to co wczesniej myslałem ze jest winą własnie rozrzadu albo zaworów to teraz znowu wystepuje.jak autko sie rozgrzeje to problem ucicha całkowicie.Mechanik własnie wspomniał mi o pasku a ja nie pamietam czy naciagałem go czy nie.Czy od niego może zalezec ten dzwiek ??Problem spowodowany obciazeniem przez nawiew takze wystepuje jednak no raz jest a raz go nie ma.Dzwiek dochodzi z okolicy walsnie paska.Jak go naciagnac sprawdzic bo powierzchownie widziałem tam dwa paski.

BARTAS998
21-04-08, 13:40
a moze w glosnikach ci piszczy? ja np w lewym tweeterze slysze pompe paliwa