Zobacz pełną wersję : Skrzypiący pedał sprzęgła.
motorzysta95
30-04-13, 19:25
Witam!
Mam pytanie czy wiecie co poradzić na skrzypiący pedał sprzęgła w Civicu EP2 2002r ? Smarowałem wszystko w środku a dalej przeraźliwie skrzypi gdy się go lekko dociska itp. Czy wiecie co na to poradzić ?
Pozdrawiam!
Ostatnio taki problem załatwiłem smarem silikonowym do łańcuchów motocyklowych.
Przyzwyczaić się do kolejnego 'smaczku' VII gena.
Mi też kiedyś mechanik smarował, czyścił i pomogło może na miesiąc...
Mi pomogło na 4 mc . Wkurza mocno.. Iłłłłsp<- taki dzwięk
motorzysta95
01-05-13, 13:59
Niestety bardzo denerwująca rzecz, coś będe radził z tym smarem slikonowym ;)
Macie może jeszcze pomysł jak załatwić wężyk spryskiwacza od tylnej klapy żeby nie ciekło z niego ? Wymienić zastąpić czymś innym ?
bunkerites
01-05-13, 18:45
Ludzie temat na forum szeroko opisany.Wystarczy poszukac,robicie syf...
Ludzie temat na forum szeroko opisany
dokładnie.
dodam, że ja użyłem smaru grafitowego i już ze dwa lata jeżdżę i cicho.
motorzysta95
01-05-13, 21:00
Ok, sorry za syf, a gdzie to smarować ? W środku w kabinie ?
bunkerites
03-05-13, 10:58
Zalezy gdzie dokladnie Ci piszczy.Moze byc przy pedale sprzegla lub silownik sprzegla kolo kolektora wydechowego :)
masz linka: gdzie jest dokladnie opisane na 2 i 3 stronie:
http://www.ep-klub-forum.pl/viewtopic.php?t=211&postdays=0&postorder=asc&start=13
Ja tylko dorzucę, że w pedale sprzęgła, tam, gdzie wchodzi bolec popychacza, jest cieniutka plastikowa tulejka. Trzeba przesmarować wewnątrz na styku z bolcem jak również wybić i przesmarować zewnętrzną część stykającą się z pedałem, bo innaczej smarowanie nic nie da.
Trzeba przesmarować wewnątrz na styku z bolcem
podpinam się pod radą :)
Samo smarowanie starcza na niezbyt długo , pod pedałem sprzęgła jest okrągła plastikowa podkładka która w momencie puszczania pedału styka się ze śrubą która ma 2 nakrętki ,jeżeli delikatnie wykręcisz tą śrubę i skontrujesz drugą nakrętką tak aby nie było luzu to będziesz miał spokój na długo ,luz najlepiej sprawdzić chwytając pedał ręką ,według mnie to brak smarowania +luz daje tak denerwujący dźwięk
Krzysztof1969
09-05-13, 15:54
Jaka podkładka plastikowa? Jest trzpień z powiedzmy kulką, jest płytka ogranicznika i zawleczka. O podkładce nie słyszałem.
Kolega pisał o plastikowym ograniczniku górnego położenia pedału. Generalnie do tego bym się wogóle nie dotykał...
Jaka podkładka plastikowa? Jest trzpień z powiedzmy kulką, jest płytka ogranicznika i zawleczka. O podkładce nie słyszałem.
Zrobie dzis foto ,wrzuce i pokaże o co mi chodzi
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.