PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie na gazie przy obrotach poniżej 2 tyś.



z.nan
25-12-07, 15:55
Honda Civic 1.4 90 Km 97 r. z gazem sekwencją przy dodawaniu gazu poniżej 2 tyś. występuje szarpanie, powyżej 2 tyś jest już dobrze. Na benzynie chodzi elegancko. Co to może być?

Uszy
25-12-07, 20:01
Mój znajmoy miał podobie wyglądający problem w Hondzie 15 d15z6 i w warsztacie zakładającym LPG(zakład o średniej renomie) stwierdzili że to wina silnika i nic mu nie poradzili :/ Ale najlepiej podjedź do jakiegos profi zakładu montującego LPG i zapytaj.

poolek
25-12-07, 21:40
z.nan, Moga byc swiece zaplonowe - jesli byly dosyc dawno wymieniane .

Uszy
25-12-07, 21:54
Jeśli isc tym tropem to mogą być również przewody

Wooyyek
25-12-07, 22:59
Dawno była ta instalka założona/regulowana?
Tak nagle wystąpił objaw?

w warsztacie zakładającym LPG(zakład o średniej renomie) stwierdzili że to wina silnika i nic mu nie poradzili

hehe specjaliści.....

z.nan
28-12-07, 15:59
Dawno była ta instalka założona/regulowana?
Tak nagle wystąpił objaw?

w warsztacie zakładającym LPG(zakład o średniej renomie) stwierdzili że to wina silnika i nic mu nie poradzili

hehe specjaliści.....
Instalacja jest holenderska zakładana była w 2000 r.
Przewody są w porządku, wymieniłem filterek gazu świece i wraz jest to samo.
Myslę pojechać teraz do jakiegoś zakładu i podłączyć ją pod kompa. Moze coś wyjdzie

[ Dodano: Pią 28 Gru, 2007 ]
szarpanie pojawiło się przy 1500 tyś obrotów teraz przy 2 tyś też szarpie silnikiem

dzus
20-02-08, 12:28
Ja po założeniu sekwencji do D14A4 też miałem podobny problem, dławił się przy niskich obrotach, szarpał. Pojechałem do zakładu, gdzie montowałem instalację. Podpięli się pod komputer, autokalibracja, pozmieniali coś w ustawieniach, czary-mary i jest dobrze :)

Powiedziałem też, że pow 4000 rpm traci moc na LPG w porównaniu z PB (do 4000 idzie ładnie) - kolejne czary-mary z komputerem (mapa wtrysku?) i jest ok.