PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki gaz do Civica 1.5i LS V-tec 1997r? 3D



Marteusz
24-12-07, 11:28
Przymierzam sie do sprowadzenia takiego samochodu z niemiec, i postanowiłem że go zagazuje, wiem że wiąże sie to z waszym sprzeciwem ale niewątpliwie tańsza jazda będzie, jako że jestem studentem więc na zł mi zależy, pomóżcie dobrać dobrą instalacje gazową do tego samochodu, jaki jest około koszt takiej instalacji i gdzie najlepiej robić ją w województwie małopolskim lub podkarpackim

sadam
24-12-07, 19:29
ale niewątpliwie tańsza jazda będzie
czy tak taniej?autyo ktore chcesz kupic ma silnik bardzo ekonomiczny(tzw vtec-e)
i zanim zwroci ci sie koszt instalacji to nie wiem czy tak tanio bedzie..
a ten silnik przy normalnym trakotwaniu potrafi spalic 6,5 litra.a gazu bedzie palil zapewne od 10l bo terqaz jakosc gazu jest fatalna i narazie kazdy narzeka ze mu pali wiecej.
a koszt instalacji trzeba liczyc od 1,5 tys(za "jako taka" instalacje)

Marteusz
24-12-07, 20:45
Planowany tygodniowy przebieg to około 500km więc myślę że sie szybko instalacja zwróci:) ale nie chce byle badziewia zakładać także 1500zł to chyba malo, myślałem tak do 3tysięcy wydać, dajcie jakieś namiary na dobrą instalacje :)

maciak
25-12-07, 14:27
MATEUSZ kiedyś również byłem przeciwnikiem gazu i zarzekałem się, że nigdy nie skrzywdzę zagazowaniem mojej kochanej hanki, ale zadecydowały oczywiście względy ekonomiczne i jak na razie krzywda jej się chyba nie dzieje :agent:

ja mam sekwencję w swoim d14a2 od prawie roku, przejechałem 35000 i jak na razie wszystko jest elegancko, choć nie byłem jeszcze na żadnym jej przeglądzie :aloha: . zamontowaną mam jakąś sekwencję z komputerem firmy acme-zapłaciłem za nią 2200zł.
jeśli ktoś opowiada Ci, że nie ma żadnej różnicy w osiągach między gazem a benzyną jeśli zamontujesz sekwencję to bajki Ci opowiada...u mnie spadek mocy jest odczuwalny, niewielki ale niestety jest. coś kosztem czegoś-samochód nie służy mi do ścigania, tylko do przemieszczania i miło jest zatankować do pełna za 70 zł i przejechać 380km :d
dużo jeżdżę i niestety nie stać mnie na jazdę na benie-wcześniej wydawałem ok. 1000 miesięcznie na wachę a teraz oszczędności z jazdy na gazie mogę przeznaczać na inne przyjemnosci :piwo2: :piwo2: :piwo2:

!pozdrawiam, przeciwników gazu również!

rafalb33
26-12-07, 13:52
zamontowaną mam jakąś sekwencję z komputerem firmy acme-zapłaciłem za nią 2200zł.

To jakas fajna ta sekwencja jak za 2200 ;) . Sekwencja sekwencji niestety nie jest równa. A tym bardziej wtrsykiwacze od gazu. Dobre wtryskiwacze zaczynaja sie powyzej 500 stowek w detalu. Te wszystkie tanie gowna kompletnie sie nie nadaja.


jeśli ktoś opowiada Ci, że nie ma żadnej różnicy w osiągach między gazem a benzyną jeśli zamontujesz sekwencję to bajki Ci opowiada...u mnie spadek mocy jest odczuwalny

U mnie jest roznica niecalych 3 koni w krotkim zakresie powyzej 5500. Potem sie wyrownuje z benzyna.Niestety wykres sie w****u zgubił.
Dla przykladu wykresik accorda na sekwencji :

http://img401.imageshack.us/img401/6623/f18b2212fc2.th.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=f18b2212fc2.jpg)

Miałem kiedys mnóstwo takich wykresów, ale niestety sie stracily. Tanie instalki sekwencyjne niestety moga powodowac spore spadki, szczegulnie przez badziewne wtryskiwacze.

sadam
27-12-07, 08:53
To jakas fajna ta sekwencja jak za 2200

cena normalna tak teraz kosztuja sekwencje, ale wiadomo jak ma 3 tys to niech kupi cos lepszego.wybor jest spory.

Marteusz
27-12-07, 09:50
okey powiedzmy ze mam 3tyś na taką sekwencję tylko jaką montować?

rafalb33
27-12-07, 10:28
Zobacz po ile chodzi landi renzo omegas. Ja dwa lata temu dawalem 3800 z ustawianiem na hamowni. Ma bardzo dobre wtryski bosha( nie ustepuja zbytni keihinom, ale sa dosyc glosne i cykaja) i dobry mocny reduktor dwu stopniowy.

Z centralek dosc dobre i tanie sa diego i stag300. Byle do tego zalozyc jakies pozadne wtryskiwacze. Pojezdzij po warsztatach i zobacz co kto zaproponuje w jakich pieniadzach.

Ale pamietaj, ze instalacj to tylko polowa sukcesu. Najwazniejszy jest ktos kto to potem dobrze ustawi. Pytaj sie czy potrafia ustawiac mapy. Bo niestety wiekszosc nie wie jak to ugrysc wogule. Auto-kalibracja nie jest nigdy dokladna, i potem trzeba grzebac w mapach. Jak ktos tego nei robi to nigdy instalka nie bedzie do konca chodzila poprawnie

avacs
15-01-08, 13:01
ja mam hondzie z 93r z silnikie D15Z1 (vtec-E conomic) ma na liczniku 114000 sadzac po stanie auta + ksiazka serwisowa + sprowadzony wyglada na wmaire autentyczny nie bierze ani kropli oleju (castrol 10w/40) przy stylu jazdy ze srednim temperamentem pali 6 l Pb w cyklu mieszanym 35% centrum miasta 65% poza miastem. od wrzesnia zrobilem nia 8000 km i jestem z niej bardzo bardzo bardzo zadowolony :d :d :d (jednak zaczyna sie zanosic na jakies co najmniej dwukrotne zwiekrzenie ilosci km na miesiac niestety na malych dystansach wiec mozna powiedziec ze jazda miejska. i tu zastanawiam sie nad sekwencja :speszony: :speszony: :speszony: wiem wiem nie bijcie mnie odrazu (tez sie na poczatku zarzekałem ze nigdy przenigdy jednak zlotowki zostawiane na stacjach bezycowych potrzafia do wszystkiego przekonac :/ . a teraz pytania po 1 primo jakie bedzie przyblizone spalanie gazu?? i po 2 primo czy vtec bedzie powodowal zmniejszenie zuzycia gazu czy spalanie bedzie takie jak w zwyklym 1.5 na sekwencji??

wunat
15-01-08, 13:15
imo przy vtec-e nie oplaca sie gaz.

gonzosc
27-05-08, 14:59
A niby dlaczego się nie opłaca? Czyżby spalanie miało wzrosnąć aż tak bardzo, że się nie opłaca.

Ja np robię dziennie min 100km dojeżdżając do pracy do Wrocławia i gdyby nie auto na gaz to z wypłaty nie wiem czy na bułki by mi starczyło.

Rachunek prosty:
1. benzyna: 10l x 4,5zł x 30 dni = 1350zł
2. gaz: 1,5l benzyny (na rozruch) x 4,5zł + 10,5l gazu x 2,10zł x 30 dni = 864zł

Tak więc aby wyszło na zero to Civic musiał by palić np 1l benzyny na rozruch i 13l gazu na 100km (pomijam koszty droższego przeglądu itp.)


Teraz także zastanawiam się nad kupnem takiego Civica z tym silnikiem + gaz.

PS.
Jak szybko ten silnik się nagrzewa?

Aktualnie mam BMW E-36 z silnikiem 2.0 i silnik rozgrzewa się po około 5km (wtedy załącza gaz). Tak więc jak jeżdżę na krótkich odcinkach to jeżdżę na benzynie!

wunat
27-05-08, 15:01
10l w trasie w vtec-e? spowazniej...

gonzosc
27-05-08, 15:31
Rachunek prosty:
1. benzyna: 10l x 4,5zł x 30 dni = 1350zł
2. gaz: 1,5l benzyny (na rozruch) x 4,5zł + 10,5l gazu x 2,10zł x 30 dni = 864zł

To tyczy się BMW

rafalb33
27-05-08, 16:30
Przy tym silniku z reguly roznica miedzy spalaniem gazu a benzyny jest wieksza niz przy innych.
Musialbys zorientowac sie jak to wyglada u innych. Osobiscie nie zalozylbym do tego silnika mimo, iz jestem zwolennikiem lpg.

goguss
06-04-12, 15:06
Witam wszystkich użytkowników. Jestem tutaj nowy. Chciałbym odświeżyć temat. Minęło trochę czasu, więc może więcej opinii na ten temat się znajdzie.

Do rzeczy. Posiadam honde civic 1.5 iLS vtec-e jak w temacie.
Ze względów wiadomych ( ceny paliw i wysokie przebiegi) rozważam założenie instalacji.

Mile widziane byłyby opinie osób, które posiadają instalacje lpg w tym modelu. Jak się sprawują. Ile palą. Jak z awaryjnością.

Teraz opcje które mam do wyboru:
1) Lovato smart 2000
2) X Fly 2100
3) BRC SQ 24.11 2500
4) Landirenzo Omegaz 2500.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.