PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciszenie wygłuszenie EJ9



osvch
28-04-13, 07:46
Czy ktoś z Was wyciszał swoją H? Mam tu na myśli, wyciszenie nie tylko pod audio, ale wyciszenie dla komfortu.
Co warto wyciszyć? Drzwi, maskę, tylne nadkola?
I czym najlepiej wyciszać? Matą bitumiczną, filcem, mata a'la gąbka...

Inside4
28-04-13, 07:56
Sciana grodziowa,nadkola,podłoga,drzwi,bagażnik.
Czym? zależy od budżetu. Raczej nie filc i nie gąbka.
Btw było już troche na forum o tym-szukajka :cool:

osvch
28-04-13, 08:20
myślę że do 200zł max za materiał.
Pytam też pod kątem, co najlepiej i jakim materiałem żeby zachować odpowiedni bilans cena/jakość :)

Gąbka miałem na myśli taką mate:
http://www.car-audio.waw.pl/images/022new.jpg
http://gms.pl/media_library/2012/8/1344446344.jpg

Nie ufam tej szukajce...

marwol
28-04-13, 08:36
Dla komfortu to bym zaczął od podłogi. Maty boll czy app wystarczą. Zwykłe bitumiczne po 5zeta za sztuke. Do tego tylne nadkola i boczki z tyłu plastikowe pasażerów. Jak to zrobisz to powinno być lepiej. Pozniej poszukaj wygłuszenia maski. Na koniec chyba drzwi bym zrobił. Czym wygłuszyc? Patrz co wode moze ciagnac. I unikaj tego w miejscach gdzie moze byc woda. Za 200 zeta kipisz jakies 30 mat co na podłoge wystarczy. Pozniej zadecydujesz co dalej.

Tą gąbką to możesz drzwi wygłuszyć lub plastiki z tyłu ale to bardziej pod audio te drzwi niz dla komfortu.

Wywalasz cały środek tzn od bagażnika, dywan, kanapa, fotele. Podologe od razu obejrzysz :) benzyna ekstrakcyjna odtluszczasz, opalarka, maty, rolka i jazda :) dzien roboty a przy okazji srodek wypierzesz :D
Tapatalk

Inside4
28-04-13, 12:33
Ściana grodziowa i nadkola są najbardziej newralgicznym punktem w cifach i od tego bym zaczął, później podłoga.
Z takim budżetem to może bitumy z castoramy.

sensej
12-03-14, 07:52
panowie, żeby ściągnąć wykładzine, tą co jest na podłodze, to co trzeba jeszcze zdemontować oprócz foteli i tunelu srodkowego
6g 3d

MarcinWL
12-03-14, 08:35
Ja bym się tak nie podniecał matami bitumicznymi :D i matą dekarską też. To jest dobry wynalazek do "zamknięcia" drzwi tak żeby zrobiła się w miarę szczelna komora dla grającego w nich głośnika. Druga sprawa że bitumy są po prostu ciężkie - 10szt to około 5kg, a taka ilość wystarczy raptem na przednie drzwi.

Gąbka miałem na myśli taką mate:
I dobrze myślisz, ale to nie jest gąbka tylko pianka o zamkniętych komórkach, wskutek czego nie wchłania wilgoci. Jest lekka i w przeliczeniu na m2 wychodzi podobnie do mat bitumicznych, lepiej tłumi hałas z zewnątrz, takie pianki są stosowane jako fabryczne wygłuszenie np. na podłodze. W miejscach które narażone są na zwiększony poziom hałasu czyli np. tylne nadkola możesz dać pod spód również maty - ale nie bitumiczne tylko takie z gumy butylowej i warstwą aluminium.

sensej
13-03-14, 15:30
panowie lepiej obklejać elementy karoserii, czy elementy plastikowe od środka ?

bep
14-03-14, 00:13
Elementy karoseri. Użyj mat butylowych z gms. Jej struktura jest gęsta i zapewnia dużą izolacje akustyczna. Ja będę izolował wszystko prócz dachu i podłogi. Na dach mi nie trzeba, a na podłoge i nadkola będe nakładał powłokę konserwującą która ma właściwości bitumiczne (a jej grubość to 2-3mm) więc po co coś robić dwa razy :)
Przy okazji audio gra duuuużo lepiej.

Sebek_WWL
15-03-14, 09:16
a co myśli cie o lepiku bitumicznym na nadkola ??

motomaniak1988
16-03-14, 11:48
ja u siebie wygluszalem auto matami dekarskimi super sie kleja i dobry efekt za smieszne pieniadze :) zrobilem tym drzwi i nadkola z tylu wnetrze bagaznika i jest mega roznica ,ciszej sie zrobilo i muza lepiej gra :)