PDA

Zobacz pełną wersję : Ile ważą org. felgi Hondy o rozmiarze 16"?



poziomek
27-04-13, 15:46
Ile ważą org. felgi Hondy o rozmiarze 16"? Ktoś może wie? Zastanawiam się jaka mniej więcej różnica w masie felgi byłaby w porównaniu z jakimś modelem dragwheels 16".

Gucio33
28-04-13, 07:37
///

tomag
28-04-13, 11:30
Rota r-spec (stary wzór felgi z Integry), felga 6,4 kg do tego Dunlop bluresponse (lub goodyear efficientgrip) o ile się nie mylę (205/55/16) waży miej niż 8 kg

Gucio33
28-04-13, 21:57
///

Alix
03-05-13, 12:05
Z oponek polecam też Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 - lekka, niski opór, no i klasa Max Performance w przeciwieństwie do klasy High Performance Dunlopa.

Mój komplet 17'' ma felgę 8,2kg (Dragwheels DR-9) + rzeczona oponka 8,9kg (225/45R17 91Y), czyli razem 17'' ważą mi około 17,1 kg, co jak widać jest mniej niż seryjne 16... Do tego też mam klasę przyczepności a i klasę oporów C (nieźle jak na indeks Y). Dla porównania - wyjściowo 17'' ori + seryjne Miszajsliny miały 21,9 kg i klasę oporów toczenia G i klasę opony Premium Touring... Słowem przepaść ;) I to w "normalnej" skali cenowej, bez sięgania po kute felgi i semislicki :) Co ciekawe, komfort jazdy jest teraz jak na seryjnych 16''... Jedynie co muszę przyznać to że Goodyeary nie są jednak zbyt ciche w stosunku do Miszajslinów, ale mi z przyzwoicie podrobionym audio to kompletnie nie przeszkadza bo ich raczej nie słyszę :)

zombie6
03-05-13, 15:33
Dragwheels to jest najtańsza droga do lekkich felg :) Trzeba też uważać na wagę opony - niechlubnie zapisuje się tu Bridgestone, który ma ciężkie opony ;)

Alix
04-05-13, 11:06
To niestety prawda z Bridgestone. Za to rzadko które opony prowadzą Civica tak precyzyjnie jak Potenza, choćby Goodyearom trochę w tej kwestii do nich brakuje :) Każdy kij ma 2 końce, ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

butler.gdansk
04-05-13, 11:19
Ma ktoś jakiegoś sprawdzonego linka do tabeli porównawczej z wagą opon? Sprzedawcy bardzo rzadko podają takie info...

Alix
04-05-13, 12:49
Opon poza Toyo i Federalem praktycznie nie ma - tylko na forach :). Felgi mają czasem na stronach zagranicznych i/lub podają niektórzy sprzedawcy. Np.:

http://www.dragwheels.com/product.asp?ID=162
http://www.dragwheels.com/product.asp?ID=128

butler.gdansk
04-05-13, 14:40
Z felgami to nie ma problemu http://www.wheelweights.net/
Ale jeśli chodzi o opony to lipa...

Gucio33
04-05-13, 20:38
///

Alix
04-05-13, 20:54
To jak mam 8,9kg w 225/45/R17 to jest dobrze hehe :)

tomag
04-05-13, 21:57
Ale jeśli chodzi o opony to lipa...
Szukaj na stronach (wersja USA) producentów - tam często podają wagę
np. http://www.michelinman.com/tire-selector/category/luxury-performance-touring/primacy-mxv4/tire-details#techspecs

Alix
05-05-13, 10:51
I tak i nie, bo na rynek US część opon jest inna. Nie byłbym pewien, czy Primacy MXV4 to to samo co Primacy HP. Oni taki badziew montują serynie na auta, że prawie każda opona z rynku europejskiego będzie lepsza...

poziomek
02-06-13, 21:28
http://www.tirerack.com/tires (http://www.tirerack.com/tires/TireSearchResults.jsp?skipOver=true&width=225%2F&ratio=45&diameter=17)
PO kliknięciu w "Specs" czyli specyfikację opony mamy wagę. Przy czym są to opony na rynek US. Nie mam pojęcia jak się to ma do EU.

A ile ważą felgi org. Hondy 17"? Bo się już pogubiłem troszeczkę. Zastanawiam się nad przejściem (na razie na zimę) na 16" i w oko wpadła OZ SUPERTURISMO GT (http://www.felgi-opony.com/felgi/aluminiowe/O_Z_Racing/O_Z_Racing_SUPERTURISMO_GT_7_0x16_5x114_3,5,111175 ,2_7_33.html). Po pogrzebaniu w necie wyszło, że waży 9kg. I tak się zastanawiam,czy to będzie duża różnica w stosunku do aktualnej konfiguracji (letnie mam Bridgestony Touranza ER300 jak się skończą to jakieś eko zapodam:Michelin ENERGY SAVER+ 205/55 R16 lub Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16) :confused:
Na spalaniu w mieście też mi zależy a tutaj chyba waga felg ma właśnie duże znaczenie (ale ile mogę urwać? Aktualnie 8.9l/100km Econ + ASS)

zombie6
03-06-13, 08:53
17 " oryginalne ważą 12-13 kg, 16" i 9 kg to słabiutko dosyć, skoro są 17" ważące 7-8 kg. Zaoszczędzisz ok. 0,3-0,5 litra przy energooszczędnych oponach i lekkich felgach, może nawet trochę więcej :)

Alix
04-06-13, 01:40
Bez przesady, seryjne 17'' Michelin Primacy ważą 11kg. Ale tym samym lekkie nie są. I opór mają klasy G. Co do oszczędności to generalnie lekki bullshit albo ja zmiany z klasy oporu z G na C nawet jak jest jakieś 0,3 litra to nie zauważam (bo jak i po co); to nie Prius do rajdu o kropelce... Ale lekkość i mniejszy opór opony generalnie odczuwalnie ożywia autko i o to chodzi :)

zombie6
04-06-13, 08:27
Felgi 17" ważą ok. 12-13 kg, a opony swoją drogą, Pilot Sport są chyba nawet cięższe ;)

poziomek
18-06-13, 12:29
A tak z innej beczki, gdym przeszedł na felgi 16" , załóżmy nie za ciężkie, i czy z letnimi oponami (jakies eco planuje Michelin Saver + lub GoodYeary EcoPerformance czy costam) to czy często będzie auto traciło trakcję przy dość dynamicznym starcie od 0km/h? Załóżmy, zaraz po ruszeniu (koła już się obracają) na 1dnce dociskam przepustnice na 100% . Następnie redukcja do IIjki i znowu gaz do deski. Będzie tracił trakcję na 1nce i 2jce? Pytam pod kątem awaryjnej sytuacji typu ucieczka ze skrzyżownia lub włączanie się do ruchu na autostradzie z pasa wprowadzającego. Generalnie nie jeżdże na codzień w ten sposób ale do święta czasami trzeba sobie przyjemnośc sprawiać (nie piskiem ale przyśpieszeniem) :)

tomag
18-06-13, 12:37
nie wiem jak z oponami eco (pewnie podobnie), ale na Bridgestone ER300 gubi się trakcję na 1nce i 2jce

poziomek
18-06-13, 13:04
nie wiem jak z oponami eco (pewnie podobnie), ale na Bridgestone ER300 gubi się trakcję na 1nce i 2jce Masz 16" czy 17"? Ja też mam ER300 na seryjnych obręczach 17" ale jeszcze nie testowałem na ostro sprzęta :) Poczekam jak się dotrze :)

zombie6
18-06-13, 13:32
A tak z innej beczki, gdym przeszedł na felgi 16" , załóżmy nie za ciężkie, i czy z letnimi oponami (jakies eco planuje Michelin Saver + lub GoodYeary EcoPerformance czy costam) to czy często będzie auto traciło trakcję przy dość dynamicznym starcie od 0km/h? Załóżmy, zaraz po ruszeniu (koła już się obracają) na 1dnce dociskam przepustnice na 100% . Następnie redukcja do IIjki i znowu gaz do deski. Będzie tracił trakcję na 1nce i 2jce? Pytam pod kątem awaryjnej sytuacji typu ucieczka ze skrzyżownia lub włączanie się do ruchu na autostradzie z pasa wprowadzającego. Generalnie nie jeżdże na codzień w ten sposób ale do święta czasami trzeba sobie przyjemnośc sprawiać (nie piskiem ale przyśpieszeniem) :)

Będzie tracił trakcję, ale na pewno sprint 0-180 km/h zrobisz z 2 s szybciej, ogólnie auto będzie wydawać się lżejsze, a ma to kolosalne znaczenie podczas jazdy - lekkie koło łatwiej rozpędzić (wprawić w ruch) i łatwiej shamować (mniejsze zużycie klocków). W tym aucie lekkie felgi i energooszczędne opony to najlepszy tuning jaki można zrobić - zyskujesz na wszystkim - także na komforcie, mniejszym zużyciu zawieszenia i hamulców, mniejszym zużyciu paliwa. Niby gorsze trzymanie w zakrętach przy tej mocy i momencie jest zaś jedynie legendą, po prostu koła 205/55R16 na lekkich felach są idealnym kompromisem, pomimo tego, że będziesz miał minimalnie dłuższą drogę hamowania - to chyba taki jedyny minus, bo w zakrętach tak czy siak wystarczą spokojnie ;) Inną drogą są lekkie 17-stki, ale na 16-stkach uważam, że w tym aucie najwięcej zwojujesz, ja w VIII genie przyjemność z jazdy czerpałem jedynie na zimówkach Klebera 205/55 i stalowych 16", gdy zakładałem latem fabryczne ciężkie 17" całą radość z jazdy szlag trafiał - jakby mnie ktoś przykuł do asfaltu od razu po założeniu kół letnich - były niczym kaganiec, tak więc polecam uwolnienie się z tego kagańca - zaręczam, że czuć wyraźną różnicę ;)

Civicrob
18-06-13, 14:49
Witam. Też przy zakupie auta zastanawiałem się, czy nie zamienić 17 na 16, ale w końcu zostałem przy oryginalnych 17. Z tego co piszecie warto się zastanowić nad zmiana na lżejsze felgi, natomiast zmiana na 16 odbije się negatywne na wyglądzie auta. Musze przetrawić temat.

butler.gdansk
18-06-13, 16:52
To zależy na jakie 17" trafisz. Mi się udało dorwać takie które ważą mniej niż 6kg, co nawet ciężko taką 16" znaleźć.

tomag
18-06-13, 23:42
Masz 16" czy 17"? Ja też mam ER300 na seryjnych obręczach 17" ale jeszcze nie testowałem na ostro sprzęta :) Poczekam jak się dotrze :)
16"

17" calowe felgi OEM to "kloki", ale można kupić Rota Titan 17x7,5 (IMO niezły wygląd) waga 7,5kg, można też zainwestować w felgi trochę więcej kasy (tak około 4.5tys) i kupić OZ alleggerita 17x7 (na sedanie wyglądaj nieźle można zobaczyć na http://www.civinfo.com) waga około 6.5kg
do tego opona 225/45 np. goodyear efficientgrip (i tu waga chyba 8.6kg) lub takie jak Alix (nie pamiętam modelu, ale waga chyba 8.9) i całość będzie lżejsza od niejednego kompletu na 16"
według mnie jest duże prawdopodobieństwo, że sprint do 100 będzie lepszy niż na 16, bo powinna być lepsza trakcja na pierwszym i drugim biegu

zombie6
19-06-13, 09:01
To fakt, że przy bardzo lekkich felgach i bardzo lekkich oponach 17-stki mogą okazać się jeszcze lepsze, z tym że raczej taniej wyjdą opony 205/55R16 z tańszymi felgami 16" (tutaj też będzie najlepszy komfort).