PDA

Zobacz pełną wersję : Tłumik środkowy do EJ8



sz3rsz3ń
23-12-07, 00:06
Mam problem bo do mojego jakże wyszukanego modelu :afro: za cholerę nie mogę znaleźć środkowego tłumika. W katalogach jest albo do D16Z6 albo do D16Y7 ....o D16Y8 żaden producent nie słyszał chyba.
Zwracam się więc do was z prośbą o jakieś sugestie gdzie miałbym skierować swoje kroki... jasne, mogę wspawać sobie jakąś strumienicę ....ale ja szukam PnP najlepiej bo magik który obsługiwał hankę poprzedniemu właścicielowi wykonał takie kombinacje poprzedniemu właścicielowi że teraz żaden mechanik nie może dojść co do czego. Wspomóżcie koledzy jakimś namiarem (do ASO sam trafię :agent: ) .... chętnie zamiast serii wmontuję coś ciekawszego... byle dedykowanego. PZDR

skolopendra
23-12-07, 00:21
W katalogach jest albo do D16Z6

spokojnie możesz taki zamontować

sz3rsz3ń
23-12-07, 01:03
No o to właśnie chodzi , że nie mogę.... nie pasuje długość przewodów i kąt łączenia (tak twierdzą moi magicy).... i nie pasuje do kanału.... wiem że można porzeźbić i dopasować ....ale wolałbym nie, poza tym bosala zamontuję tylko w ostateczności....bo jak to by wyglądało....ostatni tłumik w carbonie a środkowy bosal :/ .... mimo to gracias amigo

Lcfr
23-12-07, 12:10
No o to właśnie chodzi , że nie mogę.... nie pasuje długość przewodów i kąt łączenia (tak twierdzą moi magicy).... i nie pasuje do kanału....

na pewno?
jakich przewodów?????
pytam bo wg mnie pasuje
bo tłumik srodkowy w 5 i 6 genie miedzy wersjami jest wymienny...
osobiscie np jezdze na tłumoku srodkowym od VTI sedna w sedanie d15b7 5 gen
i na tłumiku środkowym od 6gena w qp 5 genie
wszystkie te tłumiki wg mnie pasuja mocowaniami i daja sie wymienic.
a d16y8 to porównywalen mocą z d16z6 wiec taki zamiana nie powinna nic "złego" zrobic...



ostatni tłumik w carbonie a środkowy bosal :/ .... mimo to gracias amigo

chyba nie jezdzisz tak, że to widac????? (do góry nogami...)
jak miałeby spełniac swoje zadanie to dlaczego nie? bosal praktycznie tak samo dobry jak kazdy inny zamiennik serii...

sz3rsz3ń
23-12-07, 14:35
Dokładnie tak samo myślałem a tu zonk.... magik mi powiedział, że właśnie się nie mieści.... może nie tyle nie mieści co rura wychodzi w złym miejscu i owszem może wmontować bez spawania i cięcia....ale wtedy cześć rury będzie wystawała w dół i będę przycierał przy większych wybojach....a nie uśmiecha mi się to.... nie mam pojęcia czemu tak jest. Ten tłumik który mam obecnie jest od kupety D15B7....ale bardzo mocno kombinowany i właśnie w pewnym miejscu wystaje. poza tym wolałbym żeby wszystkie połączenia były proste....bo póki co się łamią (znaczy są pod kontem....pasowane na siłę

jakich przewodów?????
no rur :)

jak miałeby spełniac swoje zadanie to dlaczego nie? bosal praktycznie tak samo dobry jak kazdy inny zamiennik serii...
wolałbym supersprinta albo coś innego....tylko nie mogę znaleźć :afro:

Lcfr
23-12-07, 15:59
jak miałeby spełniac swoje zadanie to dlaczego nie? bosal praktycznie tak samo dobry jak kazdy inny zamiennik serii...
wolałbym supersprinta albo coś innego....tylko nie mogę znaleźć :afro:
uzywke ss wiedziałem jedna - juz od 2 lat jeździ u mnie z koncowym ss
nówka to "straszna" cena - cos około 1800pln



wg mnie masz cos nakombinowane ze seryjny zamiennik nie pasuje...
wg mnie seryjnie jest to zamienne..

sz3rsz3ń
23-12-07, 19:47
Na moje oko pod podwoziem jest wszystko seria... zero spawów ani cięć. Poprzednik próbował wsadzić 2,5'' przewody i dlatego coś przespawywał i kombinował ale z tylko z rurami nic nie modelował w kanałach. kat też jest seryjny więc wszystko powinno pasować (było przymierzane z D16Z6 i niby się mieścił ale nie pasowały łączenia ... tzn rozmiary te same ale kołnierze podróżnymi kątami). w ostateczności zrobię coś na zamówienie albo spróbuję coś na amerykańskim e-bayu znaleźć. bo naprawdę nie chce mi się ciąć i spawać podwozia. Poza tym planuję nieco powiększyć stadninkę więc będzie jak znalazł.
Jakby ktoś miał namiary na jakieś katalogi remusa albo supersprinta....bądź innego burżujskiego manufaktora :agent: to będę zobowiązany za podpowiedź.
PZDR i Wesołych świąt

skolopendra
24-12-07, 00:04
próbował wsadzić 2,5''

ale mu sie nie udało?

w ostateczności zrobię coś na zamówienie

czemu w ostateczności.znajdź jakiś przyzwoity zakład tłumikarski ,i dowiedz sie ile by chcieli za przerobienie wszystkiego na 2,5'' np w nierdzewce ,dokup tylko ciekawy środek i końcowy . po kłopocie .a od razu jedne mody masz zaliczone :aloha:

sz3rsz3ń
24-12-07, 01:35
Ano sie nie udało najwidoczniej.... bo otwory w tłumiku są 2,5 a przewody 2 cale więc wnioskuję, że pomysł został zarzucony.... mogę się tylko domyślać przyczyn. Z moich obliczeń wynika, że 2,5 cala na mój silnik to delikatnie mówiąc za dużo. przy tak dużej pojemności układu nie ma mowy o dynamice przepływu spalin więc na 100% będzie się dusił ... i koniki zamiast się zbiec to się rozbiegną .... widziałem już takie sytuacje w silnikach 2.0 w megance .... mimo że tam spalin jest więcej a układ krótszy to i tak ciśnienie było zbyt małe .... i na hamowni nie dało się tego wyregulować do choćby zbliżonej wartości przed wymianą .... ale racja .... czuję że zrobię tak jak mówisz..... jak nie znajdę nic PnP to poszukam zakładu, który mi to wykona .... to chyba będzie najrozsądniejsz .... lepsze to niż jakiś magik tnący i spawający to co mam tam teraz ;)

dokup tylko ciekawy środek i końcowy
środka właśnie szukam a końcowy mam chyba niezły ....przelotówkę z carbonu... ładnie buczy i nie dusi silnika.... no i ma podobną pojemność do serii tyle że na swobodnym przepływie.

Lcfr
25-12-07, 12:04
2,5 cla to za duzo
nawet nie wiem czy jest potrzebne 2,25
może wystarczyc-i ja za tym optuje - zwykle 2 cale


a co do wydechu jedź do dobrego łumikarza...
zrobi Ci dobry środkowy przelot/ badz ze środkowym/ na zagieciach lub spawany i tyle
mozna taki temat ogarnąc za 200-300zł max
kwas nie jest nieodzowna... chyba ze planujesz jeździc autem przez 10lat to wtedy warto...

sz3rsz3ń
25-12-07, 21:43
A masz może namiary na dobrego tłumikarza co mi nie odwali fuszerki?? Bo ja paru magików znam ale im nawet umyć tłumika bym nie pozwolił.

chyba ze planujesz jeździc autem przez 10lat to wtedy warto
ja każdą swoją hondą planuję jeździć przez 10 lat :agent: tyle że mi nie wychodzi :(