PDA

Zobacz pełną wersję : Podswietlenie zegara i regulcja swiatel



wO_OjTaS
22-12-07, 22:58
Witam

Ostatnio wymienialem radyjko w Hani i od tej chwili podswietlenie zegara swieci strasznie slabiutko (widac tylko w nocy a w dzien juz wogole), kto wie jaka moze byc przyczyna ?

Przy okazji montowania radyjka i przeprowadzania kabli do tylu zwrocilem uwage ze przelacznik regulacji swiatel (ten przy recznym) nie dziala, kto wie jak szybko sprawdzic przyczyne tego problemu ? Wczesniej nim sie nie bawilem wiec podejrzewam ze nie dzialal od poczatku kiedy kupilem auto.

Pozdrawiam
Wojciech

tomiek
22-12-07, 23:52
od tej chwili podswietlenie zegara swieci strasznie slabiutko (widac tylko w nocy a w dzien juz wogole), kto wie jaka moze byc przyczyna ?
A może jest to od czasu, od kiedy jeździsz w dzień na światłach. Przy zapalonych, zegarek jest przygaszony.

zwrocilem uwage ze przelacznik regulacji swiatel (ten przy recznym) nie dziala,
Upewnij się, czy:
1) masz lampy z silniczkami. Często po "dzwonie" ludzie kupują byle jakie (i niektóre nie posiadają regulacji) Może poprzedni właściciel miał taka przygodę (o której niekoniecznie musisz wiedzieć)
2) Sprawdź połaczenia kabli przy lampach.
Tyle ode mnie.

wO_OjTaS
23-12-07, 00:07
co do zegara, to wczesniej w dzien bylo go normlanie widac, teraz nie - dodatkowo przed chwila zauwazylem ze kazdorazowo po wylaczeniu silnika zegar resetuje sie do godziny 1:00 ...

co do lamp, przyjrze sie temu w dzien, wiem ze stoja przodem do auta to przy prawym reflektorze jest jedna kosteczka do niczego nie pdolaczona. Czy sa silniczki to nei wiem bo nie wiem gdzie ich szukac :bicie: jak wymienialem zarowki to nie zwrocilem uwago badz i napewno nie rzucili mi sie one w oczy...

tomiek
23-12-07, 00:21
co do zegara, to wczesniej w dzien bylo go normlanie widac, teraz nie - dodatkowo przed chwila zauwazylem ze kazdorazowo po wylaczeniu silnika zegar resetuje sie do godziny 1:00 ...

No to wymień bezpiecznik Back-up 7,5A (w komorze silnika). Jeśli będzie Ci padał za każdym razem to sprawdź połączenia radia - może być zwarcie.


Czy sa silniczki to nei wiem bo nie wiem gdzie ich szukac
Sa pod gniazdami żarówek. Gdzies tam. Zobaczysz na pewno.

wO_OjTaS
23-12-07, 01:02
wyjalem na wszelki wypadek jeszcze raz radio i sprawdzilem co i jak, wiec pomijam kable glosnikow bo one napewno nie maja wplywu na dzialanie zagera, ale zastanawia mnie jedno - zasilanie. W starym radiu podlaczone byly 3 kabelki (zolty, czerwony i czarny) teraz do dzialania radia wystarczy mi tylko czerwony - 12v i czarny czyli masa, moze zolty to jakies utrzymanie napiecia do zegara ? moze glupio to brzmi ale no to wyglada, bo poza tym kabelkiem jest jeszcze niebieski odpowiadajacy za podnoszenie elektrycznej anteny ktorej ja nie posiadam :]
jutro pogrzebie i pokombinuje z tym bezpiecznikiem back-up, a silniczkow chyba nie ma wiec podejrzewam ze nic nie poradze ;/

tomiek
23-12-07, 13:16
Żółty kabel może być odpowiedzialny za pracę radia zależnie od pozycji kluczyka w stacyjce - albo gra na wyjętym kluczyku, albo przy wyjęciu go radio się wyłącza. Takie moje przypuszczenie. Koniecznie sprawdź bezpiecznik Back-up.

wO_OjTaS
23-12-07, 17:03
Żółty kabel może być odpowiedzialny za pracę radia zależnie od pozycji kluczyka w stacyjce - albo gra na wyjętym kluczyku, albo przy wyjęciu go radio się wyłącza. Takie moje przypuszczenie. Koniecznie sprawdź bezpiecznik Back-up.

masz racje, pogrzebalem w instrukcji i znalazlem - zolty odpowiada za prace radia w zaleznosci od pozycji kluczyka w stacyjce. Bezpiecznik sprawdze przed wigilia, dzis auto pojechalo na wymiane tlumika srodkowego bo cosik zaczelo mi pierdziec i nie za fajnie to wygladalo.

Pozdrawiam, dam znac co z tym bezpiecznikiem.

arturbury
09-04-08, 12:48
A może jest to od czasu, od kiedy jeździsz w dzień na światłach. Przy zapalonych, zegarek jest przygaszony

Odswierze temat zeby nie smiecic...

Zawsze jest tak ze przygasa przy wlaczonych swiatlach? Nie wiem czemu, ale mnie to wpienia strasznie. Jest na to jakas rada? :/

Lcfr
09-04-08, 13:05
Zawsze jest tak ze przygasa przy wlaczonych swiatlach? Nie wiem czemu, ale mnie to wpienia strasznie. Jest na to jakas rada? :/
rozłaczyc czarnoczerwony kabelek dochodzący do kostki zegarka

arturbury
09-04-08, 13:07
rozłaczyc czarnoczerwony kabelek dochodzący do kostki zegarka

Jaki bedzie efekt tej operacji?

Lcfr
09-04-08, 13:11
zegarek będzie swiecił cały czas tak samo-nie będzie sie sciemniał po właczeniu świateł.

arturbury
09-04-08, 13:14
Powaznie? Tylko tyle? :/
Zadnych skutkow ubocznych?

Lcfr
09-04-08, 13:23
Powaznie? Tylko tyle? :/
Zadnych skutkow ubocznych?

jak nie wierzysz to poszukaj tematu o zmianie podswietlenia zegara(jest chyba w dziale texty) i tam się potwierdzi.

Skoti
09-04-08, 13:28
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17858

arturbury
09-04-08, 13:33
Czad Panowie!
Wielkie dzieki!