PDA

Zobacz pełną wersję : Problem - wspomaganie



ziele78
22-12-07, 20:54
Witam

Odkad kupilem tą honde to slyszalem przy kreceniu kierownica dziwny dzwiek jakby bylo
cos nie nasmarowane...albo cos ocieralo.. podkreslam ze tylko przy skrecie w lewo..zabardzo sie tym nie przejmowałem, ponieważ nie było to głosne.Dzisiaj rano jakbył mróz -10C to przy skrecie w lewo ten dzwiek jest o wiele glosniejszy myslalem ze płynu jest za mało do wspomagania,dolałem ale to nie to..bo dalej jest to samo..Mieliscie podobny problem czym to moze być spowodowane..?Z góry dzieki za odp.

skolopendra
22-12-07, 20:58
Wymień na początek płyn
tylko na oryginał z ASO !!.....ATF

MacK
22-12-07, 22:55
dolałem ale to nie to
a co dolałeś ??

tylko na oryginał z ASO !! .....ATF
raczej PSF :bicie:

skolopendra
22-12-07, 23:58
raczej PSF

a możliwe ;)
w aso wiedzieć będą przy wymianie

Frydzio
23-12-07, 00:15
miałem to samo, u mnie to było coś przy kombajnie co lekko wadzilo , niestety nie jestem w stanie podac konkretow :/

jaj0ne
23-12-07, 01:31
sprawdz sworzńe wachacza . u mnie jeden był ta wyrąbany ze wyrwało go i koło odpadło :bicie:

ziele78
23-12-07, 11:36
no moze to wina plynu .. bo kupilem taki za 16,99 choc wątpie , bo dzisiaj zauwazylem ze rano jakbyla mnusowa temperatura to bylo to strasznie glosne ocieranie a opzniej jak pojezdzilem z godzine to juz ustalo i bylo o wiele slabsze..Czy moze to byc spowodowane tym ze cos tam zamarza..?

piotrekksa
23-12-07, 13:38
Ja walczę ze wspomaganiem 2 zimę wymieniam płyn ostatnio i nic nie dało trochę mrozu i siłownie mam darmową przejadę ze 2 kilometry rozgrzeje się i jest okey a przy ostrych mrozach przy odpaleniu kierownica sama się kreci na maxa w lewo stuka puka nie wiem, czego to wina w lato nie mam tego problemu na laczkach 195/50/15

muzammil
23-12-07, 13:46
prawa fizyki: w niskich temp gestosc plynow jest wieksza niz w wysokich, co za tym idzie wolniej sie przemieszczaja i jest mniejsze smarowanie. jak ktos kupuje najtanszy plyn to nie ma sie co dziwic, jakos trzeba bylo zmniejszyc koszty czyli jakosc(ktora przejawia sie np wlasnie efektywnoscia dzialania w niskich temp). Inna sprawa ze wpomaganie w 5 genie na kolana nie powala swa skutecznoscia na tle innych marek:(

gruszkin
23-12-07, 16:42
ja zeszłej zimy wspomaganie miałem cacy nic sie nie działo a teraz gnoj cos pękło cos cieknie moje pytanie-czy płyn do wspomy ma kolor zielony?

Lcfr
23-12-07, 16:54
prawa fizyki: w niskich temp gestosc plynow jest wieksza niz w wysokich, co za tym idzie wolniej sie przemieszczaja i jest mniejsze smarowanie. jak ktos kupuje najtanszy plyn to nie ma sie co dziwic, jakos trzeba bylo zmniejszyc koszty czyli jakosc(ktora przejawia sie np wlasnie efektywnoscia dzialania w niskich temp).

dokąldnie... kłaniaja sie wszystkie zamienniki za 15zł ;/


Inna sprawa ze wpomaganie w 5 genie na kolana nie powala swa skutecznoscia na tle innych marek:(
a ja nie mam zastrzezeń... skoro kobiety nie narzekaja to myśle, że wszystko jest OK
wspoma też nie może działac za lekko



ja zeszłej zimy wspomaganie miałem cacy nic sie nie działo a teraz gnoj cos pękło cos cieknie moje pytanie-czy płyn do wspomy ma kolor zielony?
raczej czerwonawy albo żółtawy (oryginał ASO miałem w tych 2 własnie kolorach)

fafik79
23-12-07, 17:21
zdiagnozuj najpierw skad te dzwieki leca... blizej silnika... czy blizej Ciebie.... ja mam u siebie podobnie ... rano jak zasiadam za kolkiem to kwiczy jak by cos tam ociera po czym jak sobie troche w aucie nagrzeje to przestaje... u mnie to blaszki klaksonu sa ;]

muzammil
23-12-07, 22:00
Lcfr, nie twierdze z ejest tragedia, ale mogloby dzialac lepiej. Sa marki, zkotrych Honda moglaby brac przyklad w tym wzgledzie.


wspoma też nie może działac za lekko

to zalezy od gustu, dla mnie im lzej tym lepiej. niektorzy lubia "czuc" samochod, inni cenia komfort.

michal303
27-01-08, 23:19
A może zdiagnozujecie moj problem ;/ od jakiegos czasu mialem problem ze wspomaganiem w lewo bylemn u mechanika to mi doradzil wymiane maglownicy ;/ dokładnie to w prawo się kręci jak dla mnie w porzadku a w lewo na początku dobrze a póżniej jest moment że trzeba dwiema rękami się wspomagac ;/ wymieniłem płyn na czerwony za 25 zł i sie poprawiło ale teraz są momenty ze w lewo sie dobrze kręci a są ze dzieje sie identycznie jak wczesniej ;/ jak płyn wymieniałem to w tym starym po prostu były ''gluty'' ;/
doradzcie i napiszcie moze jak prawidłowo powinno sie wymienic płyn moze nie cały stary spłyną przy wymianie...

gruszkin
28-01-08, 15:04
jedyny słuszny płyn do wspomy to oryginalny z ASO.Niestety, są rzeczy ktore u nich po prostu nalezy kupowac...