PDA

Zobacz pełną wersję : duże spalanie???



wastag
21-12-07, 20:42
mam pytanie czy 13l na 100 przy silniku 1.5 i instalacjimarki Bingo(!)(tj zwykła instalacja- nie sekwencja) i bardzo krótkich trasach (4 km) to dużo ? bo nie wiem czy reulować.... jak hanie zapale to po jakichś 15 sek daje na 3 tys obrotów i gas sie włacza.. tylko ostatnio na tych mrozach coś gaśnie na gazie na wolnych. jakieś sugestie???

lukaszz
21-12-07, 21:33
moze nie masz emu pd-44 albo cos z sondo lamda

wastag
22-12-07, 11:45
czyli nie jest to noramalne spalanie??? a co to jest emu pd 44 i w jaki sposób sprawdzić sondę

lukaszz
22-12-07, 12:16
użyj opcji szukaj !!!!! powienien ci przy max katowaniu palic 11-12 max a przy normalnej jezdzie 10

wastag
22-12-07, 16:18
z tego co doczytałem to nie mam tego blosa(?) bo nie widze nic takiego wielkiego na rurze od filtra do przepustnicy. nie sety nie wiem gdzie szukać emulatora....ale skoro nie wywala mi błedu gdy przekładam na paliwo albo na gaz to powinno być ok... do tej pory to spalanie tłumaczyłem sobie mrozami i bardzo krótkimi odcinkami( cały czas chodził na ssaniu- na gazie chyba tez jest ssanie) ale ostanio po wypieciu bezpiecznika backup uczyłem go obrotów tylko ze na gazie i nie doczekałem do właczenia wentylatora...i obroty mam niskie 600-700 a jak go zapale i odrazu dam na gaz to mi gaśnie. filtr ppowietrza wymieniłem co to moze być jeszcze? bo tak sobie przelicam że spalił mi te 13 ale przecież na benznie go rozpalam i też sobie ją pożera ok 20zł/100. któs może pomoc

majchas
23-12-07, 00:24
mam d15b2 w gazie (instalacja elpigaz 2 gen.) i pali mi narazie ok 10 l... Tzn. jak tankowalem wczoraj to wyszlo ok 10,8 ale jak tankowalem ostatnio to spalil 9,5 :O normalnie checa :D tzn nalezy doliczyc tez ilosc paliwa, ale tego nie pali mi duzo bo dosc szybko zalacza sie gaz...

wg mnie w Twoim przypadku to chyba bedzie regulacja potrzebna, chyba, ze na tych krotkich odcinkach nie schodzisz ponizej 6k obrotow??

wastag
23-12-07, 11:49
jak go kupiłem(2 tygodnie temu) i jechałem do domu to na trasie zjadł mi 9,5.więc myślałem ze to filtr powietrza i wymieniłem... a na tych krótkich odcinkach to wchodze powyżej 3000 bo tyle co do pracy... rozumiem noc niska temperatura ale żeyby aż tyle to mi ekonomia nie pachnie... a tobie też gaśnie na wolnych na gazie zaraz jak zapalisz?póżniej już jest ok

majchas
23-12-07, 12:49
nie gasnie w mi w ogole... czytalem wczesniej, ze ludziom potrafia gasnac jak jezdza na luzie, ale ja tego nie robie, wiec mi nie gasnie. Raz mi zgasl jak wjezdzalem szybko na parking i hamowalem na sprzegle. To byl jeden jedyny raz i wiecej juz nic... wydaje mi sie, ze powinienes podjechac do gazownikow i im wszystko opowiedziec...
powodzenia

lukaszz
23-12-07, 14:22
a jak jest z moca d15b2 na gazie, ?? ? jest duzo slabsza jak na bezynie ?

wastag
23-12-07, 16:15
ja mam d15b2 i wcześniej miałem chyba za duzo gazu ustawione bo wydawało mi się że jest mocniejszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale teraz cos sobie poruchałem z obrotami i na gazie jest słabszy ale niewiele... chyba tylko wizyta u panów od gazu mnie ratuje.dzieki

majchas
23-12-07, 16:29
moja honda moze tylko leciutko utracila werwe, ale ak dla mne dalej jest milutko :D