PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kotrolkami na zegarach pomocy!!!!



kogut96
19-04-13, 21:20
witam Was piezę w następującej sprawie a mianowicie nie świecą mi się kontrolki na desce miedzy innymi check, ciśnienie oleju. od razu z podejrzanych możemy wyeliminować bezpieczniki bo sprawdzałem i dodam że wiązka była modzona. Autko to civic b16 kompem p28, oczekuje pomysłu lub jakiegoś linku bo mi brak pomysłu która to kostka odpowiada za to dodam że na kompie w miejscu chcecka jest 0 napięcie.

Michalll_1991
20-04-13, 16:03
może kostka nie łączy ? działały i przestały tak same z siebie ?

HG__wwa
20-04-13, 22:37
Jak dobrze pamiętam to kontrolki w zegarach są sterowane masą, czyli plus jest cały czas na żarówkach kontrolek, a jak ma się zaświecić to komp podaje masę.
Więc jak chcesz sprawdzić czy komp jest ok, to miernikiem + do akumulatora a - do przewodu MIL(od checka) z kompa i po załączeniu zapłonu powinno się pojawić napięcie 12V na chwilkę tak jak to się zapala 'check engine'. ale nie jestem pewien:p
Tylko skoro nie świeci kilka lampek to podejrzewam, że nie dochodzi do nich '+', a z kompem pewnie wszystko ok. Sprawdź na zegarach czy wszystko ok i czy w ogóle w odpowiednim przewodzie dochodzi + do zegarów

kogut96
21-04-13, 21:22
właśnie rozchodzi mi się o ten przewód + bo z tego co czytałem to jest ich kilka, komp na bank jest ok masz może jakiś pomysł na to? albo jeszcze inaczej które kable/kostka odpowiada za napięcie i mase na kontrolkach bo musze dodać podświetlenie zegarów jest ok


może kostka nie łączy ? działały i przestały tak same z siebie ? pragnę dodać że wiązka jest przerobiona bo puszka bezpieczników znajduje się na środku :)