PDA

Zobacz pełną wersję : Tłumik środkowy EJ2.



rbkt666
16-04-13, 14:45
Siema. Ostatnio przerdzewiał mi tłumik środkowy, więc kupiłem nowy, niby do coupe. Jak się potem okazało nowy tłumik od starego jest jakieś 10 cm krótszy (mowa o rurze idącej do końcowego). Pytanie brzmi czy to pomyłka czy u mnie było coś kombinowane? Ogólnie nowy tłumik ma dużo większą puszkę od starego (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)... Tak czy siak brakuje rury, żeby to zmontować jak należy.

rbkt666
03-06-13, 01:50
Problem się wyjaśnił. Tak to jest jak szuka się oszczędności... Dałem za tłumik 125zł, jadąc do mechanika, wystarczyło, że spojrzał na puszkę i wybite na niej napisy... Tanie zamienniki nigdy nie pasują, są za krótkie, za długie, o wykonaniu nie wspomnę... U mnie wystarczyło dogiąć, ale tak czy siak mam nieco cofnięty i przekrzywiony tylny tłumik... Nie polecam, lepiej zainwestować w droższy zamiennik, OEM, a najlepiej zrobić od razu wydech według sztuki, ale to dla bardziej dzianych. To tak napisałem dla poszukujących informacji.

marek44em
08-03-14, 13:32
odkopie trochę temat ale jak sam szukałem też za wiele nie znalazłem na forum.
Szukałem tłumik środkowy do ej8 civic 6 gen coupe d16y8.
Idealnie pasuje tłumik firmy FERROZ numer kat. 20.062. Podpisany on jest jako tłumik do ej1 a czy do ej2 pasuje nie wiem ale jak ma kat tak jak ej1 to powinien.

skolopendra
08-03-14, 13:38
wszystko w temacie oraz na temat:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?152377-t%B3umik-ko%F1cowy-wydech-katalizator