PDA

Zobacz pełną wersję : INSTALACJA GAZOWA FIRMY BRC



Dominik_bb
11-08-05, 11:27
Witam jakie są wasze opinie na temat instalacji gazowych wirmy BRC do samochodów z wielopunktowym wtryskiem paliwa

ARTX
11-08-05, 11:36
o LPG było juz tyle, ze brak mi siły na nowe posty :?

Dominik_bb
11-08-05, 12:33
Ale jak narazie opini nikt na temat firmy BRC nie wyrazał

brzooza
11-08-05, 13:00
Witam.
moj ojciec (renault laguna) i kuzyn (honda civic) maja zalozone instalacje wlasnie brc i sa zadowoleni. Na razie 0 problemow, a ojciec jezdzi na gazie jakies 3 lata, kuzyn 2
Sam ostatnio zalozylem instalke brc do mojej hani, niestety zrobilem dopiero 250km wiec niewiele moge powiedziec... ale z tego co wiem to brc ludzie sobie chwala
Pozdrawiam

TENCIO
11-08-05, 13:14
ja mialem taka instalacje BRC z komputerem Just w poprzednim silniku i sobie chcwale, teraz analogiczna instalacje lpg ma moja kinga w d15b2 i tez nie ma powodow do nazekan, a spalanie na trasie w 3 osoby i full bagazu 8.6l lpg/100km mowi samo za siebie. wszystko zalezy od starannosci montazu i dobrej regulacji

Dominic
15-08-05, 11:56
a jaki jest koszt montażu takiej instalacji do wtrysku? chodzi dokladnie o civa 6 gen 3D 1,4is ??

Dominik_bb
15-08-05, 11:58
u mnie do d15b8 (d15b7) koszt wyniesie ok 1850zł z butla w kole

brzooza
16-08-05, 10:05
...ja zaplacilem 1700 do d14a3 - butla w kole, przelacznik w popielniczce :lol: i wlew pod klapka

pozdro

gadu
17-08-05, 14:42
przelacznik w popielniczce
:lol: :lol: dawaj fotke

mlody
17-08-05, 19:50
to moj pierwszy post wiec witam wszystkich ;)
ja w przyszym tygodniu zakladam do mojego D14A8 '99 sekwencje BRC SEQUENT 24.
Aktuanie ceny paliwa troche mnie przerazaja (4.33PLN i wg. zapowiedzi tendencja zwyzkowa bedzie) dlatego bez wachania decyduje sie na gaz. Auto bede mial gotowe na wtorek wieczorem wiec podziele sie wrazeniami co do jazdy na gazie, prace na wolnych obrotach, jazde na klimie itp. Mam taka cicha nadzieje ze instalacja bedzie sie sprawowala nalezycie i nie bedzie z nia wiekszych problemow.

Pozdrawiam

we srode opisze jak wrazenia

Maro
17-08-05, 23:31
mlody - przywitaj sie jescze w specjalnym dziale do tego pośiwęconym.

Napisz jescze ile kosztuje taka instalacja.

jacek5m
18-08-05, 00:22
Witam Was,
ja tez jestem ciekaw ile kolega zaplacil za zalozenie instalacji,
mam ten sam silnik, rok 98 aero, z tego co zagladalem pod maske kolektor plastikowy,
wiec sekwencja tylko wchodzi w gre !!

Prosze o info ile $$? i jak sie sprawuje

Pozdrawiam serdecznie
Jacek

ppm702
18-08-05, 00:27
troszkę OT, bo o Autronic, ale przy butli o aktywnej pojemności 30dm3 + wlew pod klapką + wtryskiwacze od 2,0 cena to 4kPLN w Wawie

brzooza
18-08-05, 11:23
witam
gadu: fota bedzie za jakis tydzien, wyjezdzam i nie zdaze tego juz zrobic przed wyjazdem

jacek5m: jak masz kolektor plastikowy to nie tylko sekwencja wchodzi w gre, bo w takich przypadkach wymieniaja kolektor a calosc i tak wychodzi taniej od sekwencji bo ok 2500zl
pozdrawiam

driven22
18-08-05, 13:42
Pytanko - co to jest butla o aktywnej pojemności- pięć lat jeździłem na gazie ale nie słysząłem takiego określenia. Da się bez większych problemów wsadzić wlew gazu przy wlewie od paliwa? też zastanawiam się nad gazem bo mnie powoli cena paliwa zaczyna przerażać. Pozdrawiam

mlody
18-08-05, 14:27
witam,
co do ceny to za sekwencje BRC SEQUENT 24 zaplace 3,500PLN w tym oczywiscie 2 lata gwarancji. Co do wrazen to tak jak napisalem podziele sie ale dopiero we srode poniewaz we wtorek wieczorem odbiore civica. Przy okazji mam zamiar wymienic swiece oraz kable wysokiego napiecia + dodatkowo regulacja zaworow oraz byc moze dodatkowo zaplon aby wyeliminowac czynniki ktore w razie W moga wplynac negatywnie na prace na gazie. To tyle.
Pozdrawiam i we srode opisze co i jak ;)

ppm702
18-08-05, 17:53
Driven, aktywna pojemność to realna pojemność butli minus niezbędna dla bezpieczeństwa poduszka powietrzna, czyli ile gazu Ci wejdzie :) We wlew da się wstawić - użyj opcji szukaj - dawałem zdjęcia niedawno jak to wyglada u mnie.

driven22
18-08-05, 19:14
Oki- dzięki- myślałem że to jakiś nowy wynalazek- każda butla ma zapas ok 20 % (a dokładnie to na ile ustawisz "pływak" w butli). Poszukam fotek Twojego wlewu - bo nie chiałbym mieć tego badziewnego czarnego korka gdzies w zderzaku ( tak mi zwalili w moim porzednim autku- chcociaż miało być to zrobione inaczej).

mlody
25-08-05, 12:58
witam,
obiecalem podzielic sie wrazeniami po instalacji gazowej BRC SEQUENT 24 (sekwencyjny wtrysk gazu). Przejde moze do samych konkretow nie rozwodzac sie nad jakoscia wykonania instalacji przez gazownika chociaz dodam ze zostala wykonana bardzo starannie.

1. Przelaczenie na gaz nastepuje automatem po osiagnieciu przez silnik 40C
2. Butle o pojemnosci 46l mam w kole.
3. Nie zauwazylem zadej naprawde zadnej roznicy w stosunku gaz-paliwo, uwazam ze auto jezdzi dokladnie tak samo jak na paliwie, chociaz Pan ktory to zakladal powiedzial mi ze mimo wszystko delikatny spadek mocy bedzie. W kazdym razie ja tego nie odczulem auto zbiera zie ok brak jakich kolwiek zastrzezen
4. Jedynym mankamentem jest to, ze silnkik w zakresie 3000-4000 obrotow jest zdecydowanie glosnieszy niz na paliwie.
5. Co do spalania nie moge nic tresciwego powiedziec bo od przyszlego tankowania zaczne weryfikowac spalanie.
5. Wieli banan na twarzy jak sie zatankowalo bule do pelna (80% obj. butli) za 57 PLN, wierzcie mi to naprawde cieszy.

Ogolnie jak na drugi dzien po instalacji wrazenia pozytywne co bedzie dalej czas pokaze.
pozdrawiam

ppm702
25-08-05, 19:32
mlody, dalej będzie tylko lepiej :D Szczególnie przy tankowaniu :) Udanej eksploatacji :!:

rafalbrandt
06-10-05, 13:26
a gdzie zakladales ta instalacje?

[ Dodano: Czw 06 Paź, 2005 ]
a cio sadzicie o instalacji lovato...?

danielozabrze
19-10-05, 02:22
zakładam gaz w autach i powiem szczeże ze można dopłacić 200 zł i mieć BiGasa i to jest naprawde lepsza instalacja od BRC seqent 24, pomimo ze weszła nowa wersja 12 i brc junior +, A jesli chodzi o lovato jest ok, ale tylko jesli spółpracuje z bingo

smar
27-11-06, 22:35
Podłaczę się tutaj (też mam BRC-sekwencja): czy ktoś z Was ma taki pojemniczek z olejem, który służy do "zwilgacania" gazu? (tak powiedział mi mechanik :)).
Nabyłem niedawno auto, a właściciel nie powiedział mi nic o tym pojemniku (a telefonu nie odbiera...). Muszę tam dolac jakis olej, ale nie wiem jaki? Ktoś pomoże? :)

edit: wiem, że moja to 5D, ale ten temat jest uniwersalny :)

Dzida
27-11-06, 22:43
Poka fote bo nie uwierzę :)

smar
27-11-06, 22:45
^^ kurde, nie mam foty (ale moge strzelić). Ten mechanik był z ASO, wiec zakładam, że wiedział, o czym mówi ;)

Dzida
27-11-06, 22:52
^^ kurde, nie mam foty (ale moge strzelić). Ten mechanik był z ASO, wiec zakładam, że wiedział, o czym mówi ;)

Nie mówię nie, ale się z czymś takim nie spotkałem :)

rafalb33
27-11-06, 23:24
Lubryfikator zaworów.
flashlube (http://www.flashlube-europe.com/)
0,5 litra kosztuje około 60zł.
Słuzy to niby do smarowania zaworów, nie do "zwilgacania gazu" cokolwiek to miało znaczyc :lol:
Mozesz kupic np tu:
Eko-Car (http://www.eko-car.com/)

smar
27-11-06, 23:48
Dzięki! Oto właśnie chodziło! Cały net już chyba przeszukałem... :)

Osa
30-11-06, 20:57
zakładam gaz w autach i powiem szczeże ze można dopłacić 200 zł i mieć BiGasa i to jest naprawde lepsza instalacja od BRC seqent 24, pomimo ze weszła nowa wersja 12 i brc junior +, A jesli chodzi o lovato jest ok, ale tylko jesli spółpracuje z bingo

a możesz napisać w czym bigas jest lepszy od brc?? oczywiście chodzi o wtrysk

uboat
20-12-06, 08:55
Po przejechaniu na gazie około 4 tysiecy zaczął pojawiać się problem - spalanie. Pali mi teraz w mieście prawie 12 litrów, a to już duzo za dużo. BYłem u kolesi, pobawili się laptopem i stwierdzili dziwną pracę sondy Lambda, ale jednocześnie stwierdzili że w sumie nie ma ona wpływu na spalanie LPG ale benzyny.
Bełkotali coś, że może będzie trzeba ją wymienić. To coś pomoże??

W międzyczasie miałem remoncik silnika (pierścienie, planowanie głwoicy, uszczelki). cz mogło to zmienić w jakiś sposób działanie LPG?

Czy większe spalanie wynikać moze też z zasyfionych filtrów gazowych ponieważ tankowałem w wakacje na różnych dziwnych stacjach LPG na Słowacji.
Acha i najważniejsze - moja instalka to BRC Sequent 24.

djpeter
21-12-06, 20:28
Ja mam BRC mieszalnikowa z kompem, silniczek d14a4, instalacja sprawuje sie bardzo dobrze, przejechalem na niej juz 20 tys km, ale jak tylko bedzie kasa to wywalam kompa i zakladam blosa- super sprawa!! ma kilku moich znajomych i same plusy, mniej pali gazu, praktycznie nie odczuwalny spadek mocy, ladnie ciagnie w kazdym zakresie obrotow i co najwazniejsze - nie ma tak duzej zwęzki jaka ma mikser.... naprawde polecam

Rassel_kg
13-01-07, 11:49
hejka, ja mam silniczek vtec'a 1.6 125KM i instalcje najprostsza BRC, ogólnie codzi dobrze ale osobiscie narzekam na zmniejszona moc :/ i wieksze spalanie w teasie pali mi ok 9 a w miescie ok 12-13. pozdro !!

Dzida
13-01-07, 11:59
hejka, ja mam silniczek vtec'a 1.6 125KM i instalcje najprostsza BRC, ogólnie codzi dobrze ale osobiscie narzekam na zmniejszona moc :/ i wieksze spalanie w teasie pali mi ok 9 a w miescie ok 12-13. pozdro !!

Wszystko w normie.

Chciałeś przyrostu mocy i zmniejszenia spalania?

uboat
13-01-07, 15:12
problem z dużym spalaniem zniknął. Po regulacji udało się zejść ponownie do 10 litrow na 100. Zmniejszyli otwarcie wtrysku gazu o 15% do poziomu benzyny, a na biegu jałowym o 5%. Nawet wydaje mi się jakby lepiej teraz chodził. Pewnie jak ma za duzo gazu to tez źle i dlatego ta różnica.