PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec pomysłów - praca silnika.



Sławny
17-12-07, 14:18
Mam juz od dluzszego czasu problem ( d15b2 ).

>>> Strasznie rzuca autem na niskich obrotach po gwałtownym wciśnięciu pedału gazu. Wyszukałem i wyczytałem kilka rzeczy z forum:

* świece >>>>> nowe denso
* przewody >>> WN - ok
* rozrząd >>>> nowy
* zawory >>>> wyregulowane
* filtr powietrza i paliwa >>>> nowe
* silniczek krokowy >>>> wyczyszczony ; komp >>> zresetowany.

i teraz nie wiem, bo na niskich rzucania autem nie ma - czyli to pewnie jakiś czujnik od podawania paliwa. Moze jest go za mało i sie dusi, lub za duzo.

Moze to cos ze ssaniem? wtryskiem?

Co sie dało , to zrobiłem - teraz jestem w kropce.

Ktos pomoze ? Jestem zdesperowany, bo juz długo z tym walcze, wiec moge podjechac do kogos, oblookac ocb i zadziałać zeby było dobrze. ( ŁóDź )

skolopendra
17-12-07, 14:29
Moze to cos ze ssaniem? wtryskiem?

zaglądałeś do kopułki?

co do wtrysków to oglądnij świece jeśli zalewać będzie to po świecy poznasz
za mało to raczej się nie da ,no chyba że coś przytka filtr
albo sonda szwankuje

Sławny
17-12-07, 16:03
kopułka jak dziewica - ok

[ Dodano: Pon 17 Gru, 2007 ]
sonda, sonda ... hm - pali w granicy rozsądku 8-9 L / 100 km.

patyk_lks
17-12-07, 16:04
w VTECu w koncu nic C nie pomogli?

Sławny
17-12-07, 16:07
byłem tam, gosciu wpiął sie pod kompa, wyregulował zawory, sprawdził jeszcze raz kopułke, swiece, przewody, cos tam z cewką jeszcze i dalej nic. Kazał czekac, bo podobno mają jeszcze jedna taka honde z takimi objawami. Mam dzwonic koło czwartku do nich i sie pytac <hahaha> no ku**a. Ta jazda co raz bardziej mnie drazni ehh...

[ Dodano: Pon 17 Gru, 2007 ]
masakra jakas, nikt nie wie o co chodzi. Kazdy chce obrać jakąś droge eleminacji poszczegolnych przyczyn - ok. Ale ile mozna, nie wiem skad mam wys*ać kolejną kase na "kolejną eleminacje kolejnej byc moze przyczyny " !!

patyk_lks
17-12-07, 16:15
zapewne jakas *******a. Dziwne,ze nie znaja twojego przypadku. Kumpel ostatnio tez nie mogl sobie poradzić i mu odrazu powiedzili ktory czujnik do wymiany itp. A jestes pewny,ze silniczek krokowy jest dobry? Podmień i sprawdz.

Sławny
17-12-07, 16:17
Krokowy moczył sie z benzynie ekstrakcyjnej ok 2godz. potem go wyczysciłem " do białego ". Mysle wlasnie ze to jakis czujnik od dawki paliwa? Nie wiem, az tak sie nie znam. Pierdoła pierdołą , ale jazda lekko mówiąć wkur.... !

patyk_lks
17-12-07, 16:24
może sie zacinać i tak. Kumpel miał rozwalony czujnik od załączania się wentylatora i falowaly mu oboryt auto sporo palilo. To wlasnie wykryli mu w vtecu.

Sławny
17-12-07, 16:27
No mi niestety nic nie wykryli - chcą po kolei , wszystko ( jeszcze 1000zł , 2000zł ? )

sorkorakor
17-12-07, 18:27
Witam.

To ja mam podobny problem w tym samym silniku.

Rano odpalajac to silnik o malo nie chce wyskoczyc bo obroty faluja od 0 do 1,5 tys. Gdy zgasze silnik i odpale jeszcze raz z 15 sec jest dobrze i pozniej na nowo faluja. Przelacze na gaz jest wszystko ok. Ale to jeszcze nie koniec najgorsza jest wlasnie jazda na benzynie (na gazie jest wszystko ok). Bo gdy sie silnik rozgrezje to juz obroty nie faluja tylko chcac ruszyc wciskam gaz auto rusza i odrazu sie dlawi. Plynne ruszenie jest praktycznie nie mozliwe no chyba ze wcisne gaz silnik nakreci sie do 5 tys obrotow to wtedy moze w miare normalnie rusze. I tak samo jest podczas jazdy. Jadac kazdym biegu puszczam gaz i wciskam ponownie auto zamiast przyscpieszac zwalnia i dopiero po 2-3 sec zaczyna ciagnac. Zrobie reset komputera i odrazu jest wszyskto ok ale tylko przez jakies 150 km. Wymienialem juz wszystko co sie resetuje razem z komputerem. Wszystkie czujniki , silniczek krokowy , sam kopmuter caly uklad wtryskowy i niestety nic nie pomaga.
Moze ktos ma jakis pomysl ???

Sławny
17-12-07, 19:52
Dokładnie ten sam problem, jak ja, tyle ze jeszcze sie za czujniki i układ wtryskowy nie brałem ? Jak cos sie poprawi to daj znać > SORKORAKOR <

mint
17-12-07, 20:05
Robiliście analizę spalin może to coś z pompa paliwa albo z regulatorem ciśnienia może pojawiają sie jakieś skoki ciśnienia. Przy pompie tez jest taki filtr zrobiony z siatki może tu jest syf i coś sie dzieje z zasilaniem w paliwo albo powoli pompa umiera trzeba zmierzyć ciśnienie paliwa to ewentualnie wykluczy jej usterkę

sorkorakor
17-12-07, 20:12
Spoko napewno sie pochwale co to bylo jesli dojde bo troche juz z tym walcze :(
Cisnienie sprawdzalem i jest wszystko ok :(

kiero
18-12-07, 01:25
moze rozrzad przeskoczyl albo nieszczelnosc w ukl dolotowym?

ICEMAN
18-12-07, 02:00
U mnie w B16 bylo podobnie po zmianie kompa na orginalny (bo jakis baran wsadzil ECU z D16) i po przejechaniu kilku km zawsze byly zawalone swiece... Okazalo sie ze byly na odwrot zalozone przewody z map sensora.
A komp nie wywala zadnych bledow?? Sprawdz podcisnienia, pewnie ktoras ruraka ma mala dziurke albo nie trzyma i na wolnych kiedy jest niskie podcisnienie to wszystko jest OK a kiedy wcisniesz gaz to juz wiadomo...

mic
18-12-07, 11:38
Mialem ostatnio przygody z zalewaniem silnika w D15B2. Samochod nie trzymal wolnych obrotow, krztusil sie na benzynie i kopcil na czarno. Juz przymierzalem sie do wymiany calego dwupunktu gdy zauwazylem sparcialy wezyk od podcisnienia z tylu (jak patrzysz z przodu auta to to taki cienki wezyk po prawej stronie dwupunktu tak pod skosem). Byla w nim mala dziurka. Po obcieciu peknietej czesci wezyka i zalozeniu go spowrotem jak reka odjal. Z pewnoscia proces pekania tego badziewia trwal juz dosyc dlugi okres czasu. Na poczatku mialem tak, ze przy ruszaniu np przy gwaltownym wcisnieciu gazu zaczynal sie dusic i dopiero po chwili zaczynal ciagnac.

Nie wiem czy to jest przyczyna u ciebie ale mysle ze warto sprawdzic.

Sławny
18-12-07, 16:55
Jak sprawdzic czujniki i układ wtryskowy? Gdzie w łodzi ?

piotrstrojek
18-12-07, 19:51
Panowie, sprawdzcie lambadę... mi niby też paliła "w granicach rozsądku" czyli 10l, ale miałem podobne objawy, przy dodawniu gazu było duszenie dławienie falowanie obrotów itp...

Okazało się że paliwo jest podawane w zbyt wielkich ilościach i silnik nie może tego przejeść - wymieniłem sondę i jak ręką odjął a pali nadal "w granicach rozsądku" czyli 10l :d

Sławny
20-12-07, 13:29
Jak sprawdzic czujniki i układ wtryskowy? Gdzie w łodzi ?

[ Dodano: Nie 23 Gru, 2007 ]
Jak sprawdza sie sonde ???

sorkorakor
23-02-08, 22:56
Sonde zalozylem nowa to samo. Zmienilem aparat zaplonowy to samo. Wymienilem juz wszystko co sie resetuje razem z komputerem. BRAK POMYSLOW HELP !!!!!!

kiero
24-02-08, 10:24
ja bym podmienil jeszcze wtryski i pompe....

sorkorakor
24-02-08, 18:47
caly uklad wtryskowy zostal wymieniony pompa tez :(

kiero
25-02-08, 08:17
jesli wymienieles naprawde prawie wszystko to problem musi lezes gdzies w samym silniku nie w osprzecie wiec moze zle ustawiony rozzad albo zaplon...?

wojdal84
25-02-08, 19:27
>>> Strasznie rzuca autem na niskich obrotach po gwałtownym wciśnięciu pedału gazu.
mam to samo ale mi jeszcze dodatkowo jak trzymam równo noge na gazie w granicach 2 - 3 tyś to falują o jakieś 500 obr jak puszcze gaz to silnik chodzi równiutko
świece nowiuteńkie NGK
przewody nowiuteńkie NGK
czy to może być cewka?? Bo ponoć jest to pięta achillesowa w tym silniku..[/quote]

Senseixxx
25-02-08, 20:59
A moglby mi ktos powiedziec gdzie znajduje sie ten dwupunkt?? Czy chodzi o wtrysk glowny i dodatkowy??

sorkorakor
27-02-08, 16:44
Jutro jade jeszcze na wymiane pompy paliwa mimo ze ma dobre cisnienie i umyc przepustnice benzyna ekstrakcyjna. Watpie zeby pomoglo ale szukac musze bo juz nie wyrabiam a nikt mi nie potrafi pomoc :(

wojdal84
27-02-08, 17:30
ok to napisz czy pomogło ja wymieniłem dzisiaj wszystkie przewody podciśnienia i dupa

Sławny
27-02-08, 20:10
wymieniłem sonde i nic
jak juz wczesniej pisałem wszystko mam wymienione i dalej do 2-2,5tys. obr. jazdy nie ma !

sorkorakor
27-02-08, 22:39
do Sławny
jaka zalozyles sonde orginal czy jakas inna ??

Bo ja sprawdzalem na nowce Boscha i nic nie pomoglo ale poddobno te sondy sa do bani.
Teraz jezdze na tej starej ktora mialem wczesniej.
Innej nie zakladam bo mimo wszystko wydaje mi sie ze to nie jest to.

U mnie auto chodzi na beznyznie i jest wszystko ok po resecie komputera ale to pomaga tylko na jakies 200 - 300 kilometrow :( i pozniej od nowa sie dlawi ( a na gazie jest wszystko OK). Oczywiscie mam wyjscie resetowac komputer co 2 - 3 dni ale jednak wole miec wszsytko sprawne.
Sprawdzalem dzisiaj komputer przez polaczenie tej kostki przy nim i nawet zadnego bledu nie pokazalo.

Sławny
27-02-08, 23:15
sonde mam oryginał-użwyke. Normalnie brakuje mi juz nerwów. Tyle kasy juz w to poszło i dupa, nic, zadnej poprawy.

sorkorakor
27-02-08, 23:25
Ja juz tez mam tego dosyc... :(

Ale trzeba jakos dalej szukac. Musi byc jakies wyjscie.

Myslalem juz o wymianie silnika ale to nie ma sensu bo po resecie komputera silnik sam sie nie naprawia.

Sławny
28-02-08, 13:39
Słyszałęm dzisiaj o wymianie pompy paliwa, go znam goscia ktory wymienial tak jak my - praktycznie wszystko poza jedynie tą pompą. Wiec chyba sprobuje i dam znac;d

[ Dodano: Czw 28 Lut, 2008 ]
Jaka jest lokalizacja pompy? Gdzie szukac?

!markos
28-02-08, 13:58
Gdzie szukac?w baku?

Vesemir
28-02-08, 14:08
Sprawdzałeś może przekaźnik pompy paliwa? Znajomemu też tak szarpał i potem nie odpalał jak był ciepły.

Tu masz linka jak naprawić:
http://www.honda.gda.pl/smf/index.php/topic,19932.0.html

Sławny
28-02-08, 14:32
mam nowy przekaznik ;d

sorkorakor
29-02-08, 20:03
No niestety dalej jestem w kropce ale mechanik mi powiedzial ze to bedzie cos z ukladem paliwowym. I mam sprawdzic czujnik map paliwowych oraz poldaczyc sie gdzies pod oscyloskop i sprawdzic czy nie ma zanikow napiecia. Moga byc minimalne i juz lipa wiec moze to jest to...

Tylko musze najpierw znalezc jakis warsztat z tym urzadzeniem.

skolopendra
29-02-08, 20:08
I mam sprawdzic czujnik map paliwowych

wystarczy podmienić od kogoś 5 min roboty

sorkorakor
29-02-08, 20:16
No wlasnie ze nie :( Bo podmienilem odpalilem autko i to samo bylo. Wiec uznalem ze to nie to. A ten mechaniak mi mowi ze nie ma co podmieniac tylko sprawdzac samemu bo niby te same silniki ale zawsze moze byc jakas roznica.

[ Dodano: Sro 05 Mar, 2008 ]
Widze ze narazie stoje w martwym punkcie i nikt nie potrafi mi pomoc :(

wojdal84
08-03-08, 19:57
a w ogóle wyskakują wam jakieś błędy po samodiagnostyce?? Ja dziś sprawdziłem i zero błędów!!

sorkorakor
09-03-08, 00:25
Ja tez zadnego bledu nie mam :(

Sławny
09-03-08, 13:19
Ej ludzie !!!
Sprawdzcie koniecznie uszczelke pomiędzy przepustnicą a kolektorem ssacym. Ja wymieniałem wszystko, regulowałem, sprawdzałęm i nic, az do czasu gdy zobaczyłem tą uszczelke. Po wyjeciu przepustnicy była rozwalona na 5 części ( bo to nie jest gumowa uszczelka tylko jakas tam twardsza ) i pod nią jest jeszcze taka papierowa. Koszt ok 100zł i auto fruwa jak nowe :)

sorkorakor
09-03-08, 18:42
I to Ci pomoglo ??
Juz sie nie dlawi jak chces ruszyc na benzynie ??
i jak odpalasz na zimnym silniku nie faluja Ci obroty ??

Tylko w moim wypadku nie wiem cZy to pomoze bo jak zrobie reset komputera to okolo 2 dni jest dobrze a po resecie uszczelka sama sie raczej nie naprawia :(

Sławny
09-03-08, 23:15
pomogło, nie dusi sie. Praca silnika sie unormowała. Uszczelka z resetem nie ma nic wspolnego :bicie:

skolopendra
09-03-08, 23:26
bo jak zrobie reset komputera to okolo 2 dni jest dobrze

myślę ze te mechesy :/ od gazu namieszali w Ci silniku

sorkorakor
10-03-08, 07:21
No wlasnie uszczelka po resecie sie nie naprawia wiec w moim przypadku to nie pomoze.

Mechanicy od gazu nie mogli namieszac bo to juz sie dzialo jak jeszcze gazu nie mialem :(

wojdal84
10-03-08, 08:48
a poza tym po zatkaniu ręką wlotu powietrza do przepustnicy silnik powolutku zaczyna gasnąć i n ie słychać żeby gdzieś ciągnoł lewe powietrze więc chyba to nie to