PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowietrzenie układu chłodzenia



blazernh
12-04-13, 23:47
Witam. Mam poważny problem.
Jakieś 3 dni temu wymieniałem
TERMOSTAT
CHŁODNICE
PŁYN CHŁODNICZY

Przez 2 dni wszystko było OK. Temp odpowiednia poziomy płynu OK aż tu nagle dzisiaj po długiej trasie zapaliła mi się kontrolka check engine.
Więc od razu do rzeczy , otworzyłem maskę i ujrzałem strasznie pogrubiony górny wąż chłodnicy.
Odkręciłem korek wlewu płynu do chłodnicy i zeszło dużo powietrza po czym wąż wrócił do rzeczywistych wymiarów.
Problem polega na tym żę dzieje się tak cały czas ;o Chcąc odpowietrzyć układ cały czas jest wyrzucane powietrze i płyn. ( Bez końca , chyba że włączę nagrzewanie na full )

Co poradzicie ?


/Edit. Zbiorniczek wyrównawczy jakimś cudem był full ( prawie pod zakrętkę ) Czy to możliwe aby powietrze które nie miało jak wydostać się z układu coś zepsuło ?

MichalS394
13-04-13, 01:05
pompowanie się układu chłodzenia to typowy objaw walniętej UPG, zagrzej auto na postoju, na wolnych obrotach i zobacz czy będzie to samo. Sprawdź też,czy w chłodnicy i zbiorniczku wyrównawczym nie widać oczek oleju, to też dużo podpowie

blazernh
13-04-13, 09:57
Brak oleju w płynie chłodniczym.
Jadę do garażu odpowietrzyć jeszcze raz układ , zobaczymy co to będzie

piotreek23
13-04-13, 13:50
Jak chcesz odpowietrzać skoro on sam się odpowietrza...zrób test odpal silnik i odkręć zbiorniczek wyrównawczy. Jak będzie bulgotać na 90% masz uwaloną uszczelkę pod głowicą i jest przedmuch.

blazernh
13-04-13, 14:30
Mieliście racje , uszczelka PACH.
Auto u mechanika :(