PDA

Zobacz pełną wersję : Omknieta śruba korbowodu .D15B2



Steven
13-04-13, 00:20
Mam pewien mały problem
A wiec, w moim D15B2 postanowiłem zrobić remont.Gdy już był on w połowie roboty przy dokręcaniu śruby stopki korbowodowej omkneła mi sie śruba . Tylko ze , omkneła sie na wysokosci wystającej jednej osi gwintu i ani nie chce sie dokrecic ani odkrecic i nie wiem czy ja zostawic i liczyc na to ze bedzie dobrze, czy wymienic i jesli tak to czy mogłby mi ktoś podac miejsce w warszawie gdzie ja dostane taka śrube ;D

Z góry dziękuje ;D

Saiti
13-04-13, 00:25
co to znaczy omknęła? Zerwałeś gwint? Na takiej twardej śrubie? Jak to dokręcałeś? W ogóle nie rozumiem:


na wysokosci wystającej jednej osi gwintu


ani nie chce sie dokrecic ani odkrecic\

To masz w ogóle tam gwint? Nie rozumiem tego.


nie chce sie dokrecic [...] liczyc na to ze bedzie dobrze

Na pewno będzie dobrze :) Nie dokręcaj :)

I raczej kup sobie całą korbę, bo nei przeczuwam tutaj podwyższonej wiedzy technicznej, która pozwoli Ci to dobrze wybić i wbić nową, a i zapewne nakrętki potrzebujesz. Taka śruba to raczej tylko w ASO, to nie jest jakaś znormalizowana specyfikacja.

Steven
13-04-13, 00:35
po nakrececeniu nakretki i dokreceniu wystaje mi jeden ząbek gwintu ^^

CRX1
13-04-13, 00:37
co to znaczy omknęła?
Też nie bardzo rozumiem ,o co chodzi.Jak dokręcał zgodnie z manualem ,to nic takiego nie powinno się wydarzyć.Ale dalej z opisu wnioskuję ,że gwint jest zniszczony i należy wymienić śrubę.W żadnym wypadku nie powinno być tak pozostawione ,bo obróci panewkę,lub urwie korbowód.

Steven
13-04-13, 00:51
hmm..no szukam ich i szukam i nigdzie ich nie ma :(

mam na mysli ze jak ja dokreciłęm do omkneła sie (kreci sie w miejscu) na wyskokosci 1 ząbka wystajacej sruby

mirasek
13-04-13, 10:01
Zerwałeś gwint na śrubie korbowodu?? Jakim momentem to dokręcałeś? :)

Jak nie znajdziesz takiej śruby na miejscu to daj znać, poratuję.