PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne zachowanie silnika



kris79n
15-12-07, 00:43
mam wielki problem.obroty silnika mi warjuja.najpierw kombinowalem z krokowym niepomoglo ostatnio wymienilem sade lambda na poczatku mysalem ze pomoglo wrocilo do normy ale na drugi dzien raz jak jade to jest normalnie a drugi raz znow spadaja te obroty prawie do konca niewime co jest grane.dzis wymienilem swiece stare okazalo sie ze sa okopcone bardzo oprucz elektrody ktora byla ladnie wypalona pol godziny temu zapalilem samochod zeby zobaczyc jak te obroty silnik byl zimny popracowal na ssaniu jakies 5 minut pozniej wykrecilem swiece i okazaly sie ze niedosc ze sa mokre to ten nalot mokry jest czarny i samochod na ssaniu neirowno pracuje.do bezyny teraz dolewam preparat czyszczacy wtryskiwacze i neiwiem czy to przezto ale nieregularna praca silnika niemoze byc chyba przez ten preparat.wszystkie swiece byly mokre i z tym nalotem czy to mozliwe ze to wina wtryskiwaczy?lambde jak wymienialem tez byla cala okopcona.co moze byc przyczyna tego wszytskiego?

patyk_lks
15-12-07, 01:10
A jak filtr paliwa? Czasem po wlaniu takich srodkow moze wyskoczyc syf z filtra. Jezeli nei jestes pewny filtra to zmien.

kris79n
15-12-07, 01:13
niesprawdzalem filtra.ale mial by wplyw na to ze nalot na swiecach jest.mozesz mi powiedziec gdzie ten filtr paliwa sie znajdyje?gdzies w okolicach silnika czy gdzies z tylu?

patyk_lks
15-12-07, 01:30
Na prace silnik tak jezeli jest zasyfiona to tak, na swiece to nie mam pojecia. Znajduje sie na sciance grodziowej. Nie da sie go nie zauwazyc. Jest w takim jakby koszyczku.

tecno
15-12-07, 01:55
komputer cos pokazuje?

kris79n
15-12-07, 02:12
po wymianie sondy nierobilem jeszcze djagnostyki komputera ale wczesniej nic nie pokazywal.zaraz pujde i sprawdze

tecno
15-12-07, 02:13
zrestaruj kompa po wymianie sondy.

kris79n
15-12-07, 02:23
po wymainie sady restartowalem kompa i uczylem go na nowo wszystkiego zrobilem djagnostyke komputera i niema zadnego bledy przynajmniej na silniku lamka silnika swieci sie caly czas wiec chyba jest ok jak sie niemyle tylko kontrolka absu miga 6 sygnalow dlugich i jeden krotki ale to bylo juz wczesniej z tego co sie dowiedzialem to jakis blad absu ale to zostawie na pozniej.najpierw chcialbym rozwiazac sprawe obrotow bo mecze sie juz zc tym jakis rok.wiec co moze bysc przyczyna ciemnego i mokrego nalotu na swiecach ktore zalozylem dzis rano????

tecno
15-12-07, 02:41
a nie przypadkiem czujnik temperatury plynu chlodzacego? jak samochod zachowuje sie na rozgrzanym silniku podczas jazdy?

przyczyna nalotu jest zla mieszanka

kris79n
15-12-07, 02:58
na ssaniu silnik jest na obrotach do 1500 chyba tak powinno byc po wymianie sady jak silnik jest cieply raz dziala normalnie czyli obroty spadaja do okolo 750-800 a raz jest tak jak przed wymiana sady czyli spadaja obroty do samego dolu ale niegasna i pochwili powoli dzwigaja sie do gory.po wymeinia sady zadko sie to zdaza ale jednak no i dzis zauwazylem ten nalot na swiecach.jak juz silnik jest cieply w poruwnaniu do zimnego dzial rownomiernie na biegu jalowym tylko wlasnie po tym jak sie doda gazu raz jest dobrze raz zle.jak mozna wyregulowac mieszanke?niezauwazylem zadnego problemu z temperatura silnika wiec chyba czujnik jest ok.ma to jakis wplyw na mieszanke?

tecno
15-12-07, 03:10
malo rozumiem z tego wszystkiego, moze pwoodem jest 3 w nocy :) jak wyregulwac mieszanke? musisz miec sprawny w pelni uklad zaplonowy i upewnic sie czy wszystkie wtryski sa ok oraz ogolnie czy masz sprawny uklad wtryskowy. (jest mala szansa ze cos z ukladem wtryskowym jest nie tak). profilaktycznie mozesz sprawdzic ustawienie zaplonu. pisales ze krokowy jest ok wiec zakladamy ze jest. co do czujnika to przy jego awari temperature moze pokazywac ze jest ok.

kris79n
15-12-07, 03:19
teraz jezdze na paliwie z dodatkiem preparatu czyszczacego wtryski.samochod ma instalacje gazowa tez myslalem ze cos nie tak jest z wtryskami przez ten gaz ale przejezdzilem na tym preparacie juz okolo 400 kilometrow a te obroty sie jakby naprawily choc nie dokonca po wymianie lambdy wiec to chyba nie wtryski.krokowy wymienialem bo mialem zapasowy wiec to niemoglo byc to.mam tez zapasowy czujnik temperatury wyienie i go ale to chyba niejest przyczyna.moze poprostu powinienem jechac do mechanika zeby ustawil ten zaplon i wszystko wyregulowal.problem w tym ze jestem w angli i neiwiem czy lepiej isc do tutejszego aso czy do normalnego mechanika czy jzu sie wstrzymac dwa miesiace bo wtedy jade do polski ale tez z drugeijs trony w tak dluga trase lepiej sie niepchac niepewnym samochodem.jaki jest koszt takiej regulacji zaplonu w polsce?

dziekuje za wskazowki bo teraz juz sie chwytam czego kolwiek

skolopendra
16-12-07, 09:47
.problem w tym ze jestem w angli i neiwiem czy lepiej isc do tutejszego aso czy do

ja bym to zrobił po przyjeździe do kraju

jechac do mechanika zeby ustawil ten zaplon i wszystko wyregulowal

wszystko wyregulował to pojecie względne :d ale ustawienie zapłonu i regulacja
zaworów to pewnie koło 100zł
oczywiście nie w aso
:aloha:

kris79n
16-12-07, 22:25
a w aso biora duzo wiecej?

skolopendra
16-12-07, 22:26
a w aso biora duzo wiecej?

nie wiem ile dokładnie, i wiedzieć nie chce ;)

dużo :/