PDA

Zobacz pełną wersję : Huczący przód, Civic 6gen



lukaszx^^
11-04-13, 20:12
Witam.
Samochód: Civic 6gen, 1998, sedan.
Otóż od pewnego czasu nęka mnie pewien dźwięk, który wydobywa się z przedniej części zawieszenia.
Jest to coś pomiędzy hukiem, a "biciem" co określony czas...
Jako, że miałem już wcześniej taki problem w 6gen HB, to podejrzewam, że jest to wina łożyska, nie wiem natomiast, która ze stron może to powodować.
Nasila się to przy skręcie w prawo, co mogło by świadczyć o tym, że jest to łożysko lewe, które "odzywa" się przy przeciążeniu...
Dodatkowo nie wiem, czy warto wymieniać łożysko tylko z jednej strony, czy od razu dwa. Pytałem znajomego na warsztacie i powiedział, że jedno będzie
wystarczające, jednak opinie na ten temat są podzielone, czy po jakimś czasie nie odezwie się drugie :confused:.
Czy ktoś miał może podobny problem i mógłby mi udzielić jakichś porad?
Będę wdzięczny.
Pozdrawiam :)

skolopendra
12-04-13, 12:34
nie wiem natomiast, która ze stron może to powodować.

wróżka z forum wyjechała już na wakacje

jedz do mechanika na kanał i niech sprawdzi,wymieni właściwe

kruczekvu
12-04-13, 16:42
czy warto wymieniać łożysko tylko z jednej strony, czy od razu dwa.
Z jednej strony
To nie końcówki drążków żeby zmieniać obie

primox
17-11-13, 16:22
hej wyczyśc skrzynke:)

Karpiczek
17-11-13, 18:13
Moze sie jednak okazac ze drugie rowniez szumi ale ciszej.

motomaniak1988
18-11-13, 09:26
Wymień jedno nie ma sensu sobie robić kosztów dodatkowych bo to drugie łożysko może przeżyć auto ;p chyba ze po wymianie będzie drugie słychać wtedy wymień

kacza1982
19-11-13, 04:10
tak jak koledzy wyżej - wymień jedno, napewno nie masz pojęcia czy ktoś przed Tobą je wymieniał i na jakie. Które łożysko? sposoby są dwa-1. pojedź do mechanika, sprawdzi i wymieni, 2. jeżeli chcesz sam to podnieś jedną stronę pokręć kołem i poszarp, sam przez to przechodziłem, bo byłem pewien, że to lewa strona o po podniesieniu prawej okazało się, że na łożysku jest luz ogromny już, więc od razu sprawa się rozwiązała ;)