Zobacz pełną wersję : tył samochodu siedzi niżej z jednej strony
witam,
mam problem typu wyjątkowo ciekawy :)
po założeniu letnich kół okazało się że jedna strona samochodu siedzi niżej niż druga. i to tylko tył.
nie ściąga mnie, amorki w porządku, sprężyny całe, a lewy tył siedzi niżej. różnica około 1cm. . .
jakieś pomysły?
piotreek23
11-04-13, 17:20
Ttm?
zamien koła stronami i zobacz czy jest róznica;p
Michalll_1991
11-04-13, 20:27
ruszyłeś wgl autem po przekładce ? moze letnie masz kwadratowe :D
piotreek23
11-04-13, 20:34
TTM-->Ten typ tak ma :) . Jest trochę tematów o krzywych hondach na tym forum :) szukajka ;)
moje auto na początku stało prosto, i ostatnio po wizycie na szarpakach nagle jedna strona auta się przechyliła, myślałem że to wina amortyzatorów, po ich zmianie nic sie nie zmieniło, po dokładnych oględzinach zawieszenia zauważyłem że jedna tuleja jest trochę spękana i obstawiam że to przez nią samochód stoi nie równo, ale to się okaże dopiero jak wymienię tuleje na poliuretanowe
piotreek23
11-04-13, 21:05
Ludzie wpiszcie w forumową szukaj-kę hasło krzywa Honda...masa tematów...po prostu TTM.
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?17592-Krzywa-Honda&highlight=krzywa+honda
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?152204-auto-krzywo-stoi&highlight=krzywa+honda
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?143045-Honda-ej9-krzywo-stoi-POMOCY-!&highlight=krzywa+honda
W moim EJ2 tez tył od kierowcy minimalnie niżej siedzi, kiedyś myślalem, ze wzrok mi siada, ale sprawdziłem. Chciałem niedługo szukać winowajcy, ale dzieki temu tematowi juz wiem, że TTM
Ja rowniez potwierdzam, ze tak juz jest. Jedyne chyba wyjcie to regulowane zawieszenie i rowno ustawic. Pozdro.
regulowane zawieszenie i rowno ustawic.
No nie wiem, czy to też aby nie jest "druciarskie" rozwiązanie. Sprężyny nie będą wtedy jednakowo ściśnięte, amory będą pracowały w w różnych zakresach i nie wiem, czy takie auto będzie się dobrze i pewnie prowadziło.
byc moze masz racje. napisalem taki sposob poniewaz rozmawiałem z kolegami z forum, ktorzy tak problem rozwiązali i nie narzekali na prowadzenie.
dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)
jedyne co mnie teraz martwi to to ze felga ociera mi o nadkole przy szybkim wchodzeniu w zakręty i to tylko z tej jednej strony :P :)
MotoAutko_pl
12-04-13, 19:41
Regulowane zawieszenie to w takiej sytuacji chyba faktycznie najlepsza z możliwych opcji,wystarczy równo ustawić i po zmianie opon z letnich na zimowe i odwrotnie- problemu po prostu nie będzie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.