PDA

Zobacz pełną wersję : Też tak macie czy urojenia jakieś?



civicD14A4
10-04-13, 23:21
Witam,jestem posiadaczem Hani od jakiegoś czasu,nurtuje mnie pewna rzecz? Czy tak powinno być?....

A mianowicie,Czy jadać po w miarę równej drodze nie ruszacie kierownicą ? tylko ustawicie ją prosto i auto jedzie prosto? Czy trzeba wykonywać mimo tego zawsze jakiś ruch kierą aby auto miało swój tor jazdy? No bo ja robię tak ustawiam auto na drodze prostej i droga jest prosta, ustawiam prosto kierownice i puszczam kierownice i jedzie mój samochód przez jakiś tam czas prosto a po chwili zmieni troszkę tor jazdy, ale kierownica jest nadal ustawiona na wprost...

- Mi się wydaje że mimo tego że droga jest prosta to nie da się ustawić kierownicy prosto jak dzwon i trzymać ją tak i bez ruchu od punktu odcinka drogi A do punktu B bez żadnego ruchu...

-Dodam że jadę samochodem i puszcze kierownice i zahamuje nagle to auto nie zmienia toru jazdy, jeszcze ustawiłem zbieżność dla pewności ponownie ale to nie zmieniło żadnego faktu no bo wcześniej też nie było jakiegoś problemu, mam nawet wydruk z ustawienia 3D.

-Takto samochodu nie znosi trzyma się drogi,tylko pytam jak to się ma w praktyce że mimo droga jest prosta to trzeba jakieś ruchy kierą wykonywać i jak się puści kierownice to auto jedzie za drogą,tylko po chwile zmieni swój tor jazdy,czy to wina dróg które w naszym kraju są pochylone :) albo nie równe...

A tak na dodatek wrzucam fotę mojej Haneczki :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8e1ef8982bc0f1fd.html

Brylant1
10-04-13, 23:44
Duże cukierki sprawdź z tylu.

piotreek23
11-04-13, 07:07
Rozumiem że tylna zbieżność również ustawiona a potem przednia?

civicD14A4
11-04-13, 17:26
Przód był tylko ustawiony,ale jest do wymiany guma na wahaczu tylnim prawym , i podobno cukierki ale które cukierki bo już nic nie wiem, duże? małe ? jak się te cukierki nazywają?..

piotreek23
11-04-13, 17:38
Przód był tylko ustawiony
Błąd. W Hondzie najpierw ustawia się tył a następnie na podstawie tyłu ustawia się przód (wielowahacz się kłania) . Inaczej można sobie wsadzić regulację zbieżności. Jak masz z tyłu cukierki do wymiany to tak cię czeka regulacja zbieżności na tyle.

civicD14A4
11-04-13, 17:51
A guma na tylnim wahaczu ma na to jakiś też wpływ? A cukierki to inaczej- tuleje tylnego wahacza? a duże cukierki jak się nazywają?

civicD14A4
11-04-13, 23:27
Odświeżam Panowie :),

Michał102
11-04-13, 23:35
a duże cukierki jak się nazywają?

Tuleja gumowo-metalowa - potocznie zwana "cukierkiem". Duże są dwa, reszta jest mała. Z tyłu łącznie bodaj 16 sztuk.

Zużycie tych elementów oczywiście ma wpływ za zbieżność. Jeśli tulejki z tyłu się wysypią, to koło zmienia swoje położenie... potem według tego ustawisz zbieżność z przodu i wychodzi pokraka.

civicD14A4
12-04-13, 14:48
Dobra już coś mniej więcej wiem :) A na ustawieniach zbieznosci gosciu mi powiedzial ze mam do wymiany prawa tylnia gume na wachaczu , O jaką gumę może mu chodzić,dodam że ona mi bije jak wjadę na nierówności.

Michał102
12-04-13, 14:58
prawa tylnia gume na wachaczu

No to jest właśnie ten "duży cukierek" :)

civicD14A4
12-04-13, 15:14
Michal,myslisz ze to bedzie duzy cukierek? on bedzie bil ? i to jest guma na wachaczu? tylnim?

Seba27
12-04-13, 15:28
Duzy cukierek na wachaczu tylnym wzdluznym, tym do ktorego jest przykrecona piasta mialem w Solu to samo. Jezeli kolo tylne ma luz przod tyl to bedzie wlasnie on.
Luzy z tylu jak cholera, pomimo ze przod byl na laserze ustawiany auto skreca w prawo
Morawi-car zamawia i zaklada w smiesznych pieniadzach orginaly - nie warto sie cisnac z mlotkami

civicD14A4
12-04-13, 16:21
To chodzi o coś takiego -> http://www.google.pl/imgres?q=tuleje+tylnego+wahacza+honda+civic&hl=pl&biw=1280&bih=869&tbm=isch&tbnid=0oy9_j2YXf8OFM:&imgrefurl=http://allegro.pl/tuleja-wahacza-tylnego-cukierek-rbi-honda-civic-i2940135515.html&docid=-r-uxVENMho2bM&imgurl=http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/40/13/55/2940135515&w=500&h=366&ei=CxhoUfPSDcSsPLC9gbAJ&zoom=1&iact=rc&dur=1692&page=1&tbnh=183&tbnw=251&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:14,s:0&tx=678&ty=578

Seba27
12-04-13, 16:23
jak tylko jest duzy i pasuje wymiarami do twojej budy to tak - taki ;)

civicD14A4
12-04-13, 23:07
Skoro gościu od zbieżności powiedział że guma na tylnich wachaczach jest do wymiany, a wy mówicie że to duże cukierki, To kupuję w poniedziałek duże cukierki i wymieniam je.. Zbieżność muszę ustawić ponownie na przód i tył, czy tylko sam tył wystarczy?

Michał102
12-04-13, 23:19
Ustaw sobie całość.

piotreek23
12-04-13, 23:20
Najpierw tył potem przód taka jest prawidłowa kolejność. A nie zdziw się jak się śruby od zbieżności tylnej nie dadzą ruszyć.Wtedy trzeba je wymienić. Jak jesteś z WLKP to ci podam namiary na Mleka :) on to ma obcykane.

civicD14A4
14-04-13, 04:27
ja akurat nie jestem z wielkopolski, A drogie są takie śruby od zbieżności?

piotreek23
14-04-13, 10:29
Śruby nie :) nie pamiętam dokładnie chyba z 20zł za jedną w ASO płaciłem bo to są śruby o zwiększonej wytrzymałości. Do tego pewnie czeka wymiana tulei tego małego wahacza :) ale spokojnie najpierw jedź na zbieżność :)

civicD14A4
16-04-13, 10:47
Witam,koledzy a możecie mi podesłać linka z kompletem cukierków i tych gum wszystkich i tak dalej, bo gdzieś widziałem na necie takie komplety za 500zł chyba.. I kurde może akurat od razu bym kupił taki komplet co myślicie?

EDIT

Dobra mam już -> http://allegro.pl/tuleje-wahaczy-tylnych-honda-civic-concerto-crx-i3131118111.html Co myślicie o takim zestawieniu?

Michał102
16-04-13, 12:23
Jak tuleje, to tylko OEM.

Wal do haparts.pl
bankowo będą mieć.

Robson
16-04-13, 20:46
Ja jeżdżę rok na poliuretanach z Olkusza i nie narzekam. Zobaczymy jak będą się dalej sprawowały

civicD14A4
22-04-13, 14:39
Witam Ponownie dziś kontaktowałem się w sprawie Kompletu cukierków z str Haparts.pl komplet to cena 920zł...

Kurde trochę dużo,A jak by założyć oryginalne cukierki duże.. A reszte z innej firmy tańsze?? Co o tym sądzicie. Pozdrawiam :)

Seba27
22-04-13, 14:54
KOSMOS cena wg mnie :D

zadzwon do http://www.morawicar.pl/ albo
Quick Parts sklep moto w sieci - 535-286-666 - Damian

Michał102
22-04-13, 16:20
komplet to cena 920zł...

To jest te 16 sztuk na tył?
Cena masakra... ja myślałem, że to kosztuje góra 750zł.

civicD14A4
22-04-13, 16:57
Seba27

Dzwoniłem do morawicar - Maja tylko duże Cukierasy, z małymi może być problem.

Dzwoniłem do Damiana - Jutro będzie w pracy teraz jest na urlopie.

Michał

No cena masakra,duże OEM 55zł za szt.. A komplet 920zł także masakra...

Ew, Założyć te Najważniejsze czyli duże które często się wybijają OEM.. A reszta z innej firmy co sądzicie?

Pozdro.

marwol
22-04-13, 17:20
900 zeta duzo, ale wezcie pod uwage ze to długotrwała inwestycja. Policzcie koszt zamiennikow, ktore padna 2x szybciej. Wiec cena x2. Do tego koszt robocizny x2 i juz tak duzo nie wychodzi. Ja u siebie mam z tyłu poliuretan i oem i wiem ze mam swiety spokoj na długie lata. Chłopaki w dzien wymiane ogarneli i auto jest jak nowe. Z drugiej strony ludzie kupuja jakies drogie pierdoły typu pasy takata czy lusterka spoona a na podstawowe graty gwarantujace bezpieczenstwo kasy żałują.
Ale wybor nalezy do kazdego. Mozna tanio i za 1.5roku znowu wymienic. A mozna i drozej i miec spokoj. Jak to mowia "nas biednych nie stac na kupowanie tanich rzeczy" :)
Pozdro

Tapatalk

civicD14A4
22-04-13, 17:43
Tylko teraz tak weźmy pod uwagę, że inwestycja prawie 1000zł jest normalną rzeczą do samochodu wartości nie wiem 15-20tysiecy wartości rynkowej,, A taka Hondka?? no nie oszukujmy się 6-7tys i trafiamy dobry egzemplarz mówię tutaj o roczniku 96,97... A inwestować w samochód prawie 1tyś który jest wart z 5tysiecy i pojezdze takim autem z 2lata i pewnie pójdę do przodu o coś nowego i przez ten czas zrobię może z 25-30tysięcy km jeszcze.... i Włożę do tego auta ile z 2,3 tysiące to jaki to ma sens wtedy???

Wiadomo że samochód musi być sprawny technicznie, ale myślę że taka inwestycja 1tysiaka to trochę gruba przesada i to w tuleje... Oczywiście że chce wymienić cały komplet, ale może powiedzcie mi które z tych tulei są najważniejsze?? I do tych głównych najważniejszych włożę oryginały a resztę skompletuję z czegoś innego ale też nowego... Co o tym sądzicie? A te poliuretany? drogie są? Może duże Cukierki wsadzić OEM , a reszte poliuretany?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich :)

P.S Dodam że zawieszenie z tyłu jeszcze nie rozbierane, wiem że coś się bardzo tłucze w prawym tylnim kole na dziurach,, Na diagnostyce powiedzieli że to Guma na wahaczu... A i wydaje mi się że tył trochę lata.... Także może nie wszystkie tuleje są wybite...

marwol
22-04-13, 18:12
Jesli chcesz po kosztach to wymien tylko to co masz padniete na zamiennikach.

Tapatalk

civicD14A4
22-04-13, 20:05
Panowie; Które z Cukierków są najważniejsze o tak zapytam?? Które są od zbieżnosci tylnich kół, od tego zadania aby samochód trzymał się drogi?

Seba27
22-04-13, 21:36
Duze cukierki. Jak sa wywalone to kola chodza przod, tyl i fure sciaga. Osobiscie nie jestem fanem poliuretanow bo jezdzi sie tym jak taczka i jak w aucie nic nie kwiczalo skrzypialo to zaczelo. Nie ma co mowic. Poliuretan to inwestycja na lata ale amortyzacji 0. OEM to OEM i masz spokoj na lata. Odradzalbym zakup zamiennikow jak masz usportowiane zawieszenie bo zaraz bedzie trzeba to robic jeszcze raz. Jedz na stacje diagnostyczna, zaplac 20-30zl, popatrzcie z mechesami na wszystkie gumy i zrob OEM to co trzeba. Mi sie jednak wydaje ze zrobisz duze cumierki i pare *******ek i bedzir spokoj - jezeli zawiecha seria i ma co sie uginac. Jak nie to bedzie wybijac inne gumy itd itp. Wszysko zalezy od ilosci km, dziur itd. Ale nak sie bardzo liczy kasa to rob tylko to co jest na juz i nie oszczedzaj na zamiennikach jak hcesz ta fura jezdzic. Oszczedzisz sobie nerwow :)

mario1989
22-04-13, 21:48
marwol Ci dobrze pisze.
W sumie chyba wiedziałeś w co się ładujesz kupując hondę. Silnik igła reszta kupa :D
Trzeba kupić sobie nowe auto żeby nie było narzekania. A tak poza tym wszystkie tuleje są ważne, wymień te które są wy*****e

civicD14A4
22-04-13, 21:52
Aha czyli Duże Cukierki są tylko od zbieżności kół, a reszta cukierasów jakie ma znaczenie??? Puki co zamówię duże Cukierki a jak będą jeszcze kolejne wywalone to kupie kolejne i myślę że będzie ok.

No jak by nie było trzeba to rozebrać i zobaczyć co się tam dokładnie dzieje...

Seba27
22-04-13, 21:55
Nic nie trzeba rozbierac, wszystko widac na "tackach" z kanalu

civicD14A4
22-04-13, 21:59
Ok.. Seba dzięki za pomoc :) Seba Czyli duże cukierki są od zbieżności a reszta cukierków jakie ma zadanie?

Seba27
22-04-13, 22:05
Ja mam do wymiany na juz prawa przednia dolna gume... reszta wszystko sparciale i pierdnie pewnie przed zima...
Takze po remoncie silnika robie kapitalke zawiasu. Wszystkie gumy sa wazne, po cos tam sa jednak. Powaga, jedz na diagnostyke, za test zawiasu bez wbicia w dowod zaplacisz ze 20zl a bedziesz widzial co na juz i zaraz. Rob duze cukierki i to co poszarpane. Reszta pozyje nawet sparciala (na profilu opony wyzszym niz 50) spokoj. A zima jak to zima, dupniesz w dziure i pojdzie cos. Nastepna guma w kolejce :)

civicD14A4
22-04-13, 23:21
Ok. Seba dziękuje za pomoc i wszystkim innym także dziękuje za pomoc:)

Odezwę się za jakiś czas co dalej z moim zawieszeniem, i co wymieniałem.

Dodam że Hanie mam na zawiasie obniżoną..

Pozdro.

civicD14A4
28-04-13, 00:42
Odświeżam temat i pytam o..
Dolne mocowanie amortyzatorów,wahacza poprzecznego tuleje gumowo metalowa,To duże cukierki inaczej??

Seba27
28-04-13, 09:10
Nie....

rooter666
28-04-13, 09:47
http://mapet-tuning.com/xxx/bikopur/1/hon_civ95-00JAP_tyl.jpg
duże cukierasy to 081105 ;]

civicD14A4
02-05-13, 10:40
Witam Dzisiaj dzwoniłem w sprawie Cukierków -> Do Honda centrum w wieliczce i Mają zamienniki firmy Nok'a - co sądzicie o tych zamiennikach? jest sens cena 35zl za sztukę... 560zł razem,, Czy lepiej inwestować w oryginał za 920zł.

P.S Czy dać oryginał duże, a reszta na nok'a?? Czy tylko OEM komplet?

Brylant1
02-05-13, 10:48
Nok jest slabym pomyslem. Oem w zakupie wychodzi drozej za to w eksploatacji wychodza taniej bo zwyczajnie wiecej wytrzymaja pod warunkiem ze sa poprawnie zamontowane.

civicD14A4
03-05-13, 04:02
Kolejna jest sprawa taka; Jeszcze owych cukierasów nie wymieniałem,ale jak byłem ostatnio na kanale i wziąłem łom do ręki to luzy są na dużych cukierkach i nie tylko cała prawa str... Jadę samochodem ustawiam kierownice prosto , puszczam i auto prowadzi się jakiś czas prosto ale po chwili schodzi troszkę w lewo,, A gdy przykręcę kierownice ciut w prawo auto prowadzi się jak po sznurku na prostej drodze,Myślicie że to wina właśnie tego tyłu cukierków?? Dodam że jeśli chodzi o przód zawieszenia to jest okey (zbieżność też jest ok) , tylko minimalny luz na gałce z lewej strony.. Powietrze w kołach 2,5atmosfery Gumy 15 195/65 albo 55 Są to alusy...

Z góry dzięki za odpowiedź.

civicD14A4
03-05-13, 11:18
Odświeżam.

Camellia Racing
03-05-13, 12:02
Napraw jedno a później będziesz dumał co dalej... Wymień te cukierki a nie odświeżasz...
Mamy Tobie z fusów wróżyć? Pozatym 2.5 to za dużo w oponach. Zmniejsz do 2.2, 2.1

civicD14A4
06-05-13, 23:04
Witam,cały czas szukam troszkę tańszego rozwiązania z kompletem cukierasków, i Właśnie dzowniłem ponownie do haparts i zaproponowali mi 12cukierków OEM, i 4zamienniki które służą do ustawiania zbieżności podobno one są najmniej wykorzystywane,cena to coś ok 750zł , a za tamten zestaw wychodzi 920zł,także to już troszkę taniej, Co myślicie o takim rozwiązaniu??

Bo pasuje mi to monotować.. A już chyba tańszego rozwiązania nie ma,chyba że poliuretany (ale to nie bd oem.)

Pozdrawiam.

Dissnej
07-05-13, 14:04
W Haparts mają dobre zamienniki tulejek - Febest. Duże cukierki kup OEM (są teraz w dobrych $) i będzie git.

civicD14A4
22-05-13, 21:18
Witam,
Auto u mechanika rozebrane,przy okazji robię przednie końcówki drążków, I tylne tulejki te stare jak wiadomo wszystkie do wymiany...

Zastanawiam się nad kupnem poliuretanów? co o tym myślicie? Z jakiej firmy najlepiej brać poliuretany? Co o tym sądzicie? Tył poliuretany,a przód jest na oem jeszcze nie jest konieczność wymiany...