PDA

Zobacz pełną wersję : Zerwanie kabla zapłonowego i tego skutki??



Limbo
13-12-07, 19:46
Witam!
Przeglądałem tematu tutaj na forum i uzyłem funkcji szukaj ale nie znalazlem tego co mnie interesuje.
Posiadam Hondę Civic 93, silnik D15B2.
Wczoraj podczas jazdy w pewnym momencie samochód stracił na mocy i i za kilka sekund zapaliły się kontrolki i padł. Okazało się, że ten najdłuższy kabel zapłonowy sie przerwał. Po jego wymianie i nadal nie chciał zapalić. Przeczyszczenie kopułki i palca też nic nie dało. Co o tym myślicie?? Jaka może być tego przyczyna?? Cewka?? Podobno moduł w tych modelach najczęściej nawala?? Jutro wraz z znajomym przyjżymy sie bliżej temu problemowi, ale interesuje mnie opinia tych którzy sięznajana Hondach. :speszony:
Auto jest mi bardzo potrzebne :(
Pozdro

skolopendra
13-12-07, 20:28
Okazało się, że ten najdłuższy kabel zapłonowy sie

to mogło co najwyżej wpłynąć na brak pracy 4 cylindra


Cewka?? Podobno moduł w tych modelach najczęściej nawala?

podobno tak :d
lecz jak się bliżej przyjrzysz postom, różnie bywa

Limbo
14-12-07, 00:27
No tak,jeden cylinder przestał działaś i po chwili auto straciło na mocy i padło. Co poradzicie mi w tej sytuacji??

emg
14-12-07, 08:49
jak iskra z kabla poszła bezpośrednio na masę, a nie przez świecę to mogłeś wywalić moduł zapłonowy i/lub cewkę, a w skrajnym przypadku nawet kompa.

Limbo
14-12-07, 12:42
Jestem nowicjuszem ale jeśli kontrolka chech engine gaśnie w tym momencie co zawsze to można wykluczyć uszkodzenie kompa?? jak sie go próbuje zapalić to kontrolkami wszystko w porządku tylko nie łapie bo nie m,a iskry. Czyli zatem wystarczy sprawdzić moduł i cewkę??

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 ]
Jeśli moje pytania są głupie albo retoryczne to sory ale nie znam sie na tym za bardzo, dopiero się uczę;) i szukam pomocy :(

skolopendra
14-12-07, 14:53
przez świecę to mogłeś wywalić moduł zapłonowy i/lub cewkę

tak samo bym obstawił :/


jeśli kontrolka chech engine gaśnie w tym momencie co zawsze to można wykluczyć uszkodzenie kompa?
myślę ze wykluczyć można

Taz
14-12-07, 17:41
masz kogos znajomego z takim samym silnikiem?? jesli tak to podmien modol, jak nie zapali to cewke i wszystko powinno byc jasniutkie jak sloneczko....na 90% skitral sie modol lub cewka

Limbo
14-12-07, 18:48
No wlasnie nie mam zadnego znajomego Hondziarza a tym bardziej z tym silnikiem. Po czym mozna poznac ze modul albo cewka sa zepsute(jak juz wspominalem jestem nowicjuszem)?? JUtro przy sobocie pogrzebie przy tym z znajomym;)

Taz
14-12-07, 19:19
ze cewka jest zepsuta mozesz poznac mierzac rezystencje na jej obwodach...<tak slyszalem :d > a modulu tak latwo nie sprawdzisz, tylko podmianka.

emg
14-12-07, 22:51
jest jeszcze coś takiego jak tranzystor wyjściowy impulsów zapłonowych - jak on się spali to komp może nie pokazać błędu lub go pokaże po dłuższym kręceniu rozrusznikiem.

Co do podmiany, ja bym nie ryzykował podmiany samego modułu, bo jak masz wywaloną cewkę to możesz komuś uwalić w ten sposób moduł.

Limbo
16-12-07, 11:07
Mechanik doradził mi aby aby sprawdzić następujące rzeczy:
1. Kabel z dopływem prądu do modułu (powinien świecić)
2.Kabel z modułu do cewki (powinien migać)(gdy świeci ciągle albo w ogóle to coś jest z modułem nie tak)(u mnie w ogóle nie świecił)
3.Kabelki przy cewce (oba powinny świecić)

Sprawdziliśmy napięcie które przepływa przez cewkę i wygląda na to że jest z nią wszystko ok zaś kabel między modułem a cewką nie świecił wcale więc zamierzam wymienić sam moduł.
Co o tym myślicie??

skolopendra
16-12-07, 11:13
jak cewkę masz sprawną na 100% to podmień moduł


jest jeszcze coś takiego jak tranzystor wyjściowy impulsów zapłonowych

Limbo
18-12-07, 02:27
O co chodzi z tym tranzystorem wyjściowym impulsów zapłonowych? To jest jakaś część która może się popsuć?? Czy po prostu trzeba tam coś ustawić albo przemierzyć?? Sorki za pytanie ale nie mam pojęcia co to takiego. :(

[ Dodano: Wto 18 Gru, 2007 ]
Okazało się że sama wymiana modułu nie rozwiązuje sprawy. Będzie też trzeba wymienić cewkę. Zobaczymy czy wymiana tylko tych dwóch elementów wystarczy. :/

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2007 ]
Civic znowu jest na chodzie.
Wymiana modułu i cewki rozwiązała problem.
Temat do zamknięcia.