PDA

Zobacz pełną wersję : Za mocno naciągnięte paski klinowe?



driven22
09-08-05, 20:52
Witam, niedawno wymieniałem pasek rozrządu i majster chyba za mocno naciągnął mi paski klinowe (tak myśle). Dochodzi metaliczny dźwięk z alternatora, ew. pompy wspomagania- trudno dokładnie zlokalizować bo niesie się ten dźwięk w okolicach rozrządu. Dźwięk się mocno nasila gdy np. włączam światła. Od czasu naciągu zrobiłem ponad 1000 km, czy może to spowodować jakieś trwałe uszkodzenie łożysk itp.? Paski praktycznie się nie uginają. Jutro postaram się się to lekko poluzować (nie mam jeszcze serwisówki- więc mam nadzieje, że nie ma z tym dużo rzeźbienia). Pozdrawiam.

LIO
09-08-05, 21:47
luzuj, powinny sie uginac pod naciskiem palca

ppm702
10-08-05, 10:10
poluzuj, bo szlag trafi łożyska na alternatorze....

driven22
10-08-05, 15:14
ok, poluzowałem- metaliczny dźwięk zniknął. Rano będzie widać czy jest ok- jak sie nie będzie ślizgać to będzie good. Pojawiło mi się jednak jeszcze coś innego. Skrzypi mi coś przy górnym wahaczu- na razie od czasu do czasu. Siknąłem jakiegoś siuwaxu na te "tulejki" i przestało więc to chyba to? Same te tuleje da się wymienić?

ppm702
10-08-05, 16:53
nie jestem pewien, ale chyba w górym wahaczu nie da się... Zadzwonię jutro do kolego speca od Hond i się dowiem - chyba, że ktoś będzie szybszy z odpowiedzią ;)

badyl
10-08-05, 20:28
rozkrecic sie chyba da,ale nie spotkałem sie jeszcze aby je ktos wymieniał gumy górnego wahacza

driven22
10-08-05, 22:31
Już wiem jak to się rozkręca- niestety te skrzypienie jest na tyle upierdliwe- że podczas jazdy daje równo- a jak stoje to mam problem żeby cokolwiek usłyszeć- wszystko jedno jak ruszam wahaczem, kołem itp.Czasami zanika całkowicie na kilka km a potem skrzypi jak syrenka. Jutro zwale koło- i będę kręcił aż coś znajde- chyba jednak coś innego tak nadaje- tak kukałem na te tuleje- ale aż mi się wierzyć nie chce że mogą skrzypieć. Dźwięk jest typowy jak jakiś zatarty sworzeń. Niestety brakuje mi pary rąk- a nie bardzo mnie stać na serwis. Dzięki chłopaki za pomoc - jak coś to się odezwę, może coś mi jeszcze podpowiecie. Pozdrawiam

ppm702
10-08-05, 23:49
taki mały OT: Moze byś się na spocie pokazał :?: :P ;)

michal750
11-08-05, 10:05
Dźwięk jest typowy jak jakiś zatarty sworzeń.

Mialem niedawno podobny problem. Okazalo sie,ze skrzypi sworzen dolnego wahacza. Sprawdz go u siebie.
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=5107&highlight=skrzypi

driven22
11-08-05, 14:49
Dzisiaj grzebałem, ruszałem, podnosiłem itp. Jak tylko uniosę na podnośniku cokolwiek- to już nie skrzypi. Końcówke drązka tez już weliminowałem bo chodzi mięciutko bez problemu, górny wahacz też odpada. Pozostaje tylko dolny sworzeń. Najgorsze, że jak chce sprawdzić na postoju to na złośc cisza- wyjadę gdzies na miasto to nagle zaczyna skrzypić. Wstrzynkne trochę siuwaxu przez gume i będzie widać (chociaż miałem Peugeota 206 i jak wstrzyknąłem to nic nie dało- mimo że to było na 100% to- po prostu olej nie był wstanie przeniknąć głębiej). Przeczesze jeszcze raz całe forum- bo gdzieś już widziałem podobny temat. Nie widzę, żeby był wymieniany sam sworzeń- więc wahacz pare zeta na pewno kosztuje :(. Pozdrawiam i dzięki za sugestie