PDA

Zobacz pełną wersję : wskaznik poziomu paliwa w 6g



delSol
09-08-05, 20:16
Czołem.

Czy ktos moglby mnie uswiadomic czy "majtanie" sie wskazowki poziomu paliwa w civicu to norma czy moze mam jakas specjalna wersje tego urzadzenia? :lol:

Jak zbiornik jest pelny to sie nie majta... bo nie ma mozliwosci manewru :D

Natomiast jak juz jest polowa lub mniej to.... przy przyspieszaniu prawie rezerwa, przy hamowaniu prawie pelen.
To samo dzieje sie podczas skrecania - w jedna strone rosnie, w druga maleje....

Ja rozumiem, ze sie troche mjatac musi no ale zeby az tak....??

Popsute czy tttm?

Pozdro 600

Pati
09-08-05, 20:55
norma.

Simonides
09-08-05, 21:23
nie no tak ze pokazuje jak chce raz polowa wlaczam po godzinnie znow prawie nie ma to norma
ale drastycznie przy hamowaniu czy przespieszaniu zeby latala to sie z takim czyms nie spotkalem tak jak juz sobie pokaze co chce to pracuje stabilnie, przynajmniej u mnie :) pewnie za wolno jezdze hehe

mule
09-08-05, 22:57
norma moze nie w takich extremach ale jest

prz3mo
09-08-05, 23:01
Az tak jak u autora postu, to nie. Ale rzeczywiscie nie jest zbyt dokladny ten wskaznik...

ps. Zreszta kiedys juz o tym byla dyskusja :)

ppm702
10-08-05, 11:14
przyłączam się do przedmówców. Nie jest zbyt precyzyjny, ale aż tak nie lata...

ARTX
10-08-05, 12:25
u mnie wcale nie lata :P

havok
10-08-05, 14:31
u mnie wcale nie lata :P

Bo go pewnie na stałe przybiłeś ;).

U mnie lata. Tak na oko potrafi pokazywać nawet +/- 10 litrów niż w rzeczywistości (przy ostrym butowaniu i zakręcaniu w prawo ;) ). Oczywiście wtedy, kiedy mam mniej niż połowę w baku.

emg
10-08-05, 18:11
wskaźniki w hondzie mają lekki opór i wskazówka powinna raczej pokazywać zmiany bardzo powoli - np po zatankowaniu nie idzie od razu do góry tylko powoli się podnosi

badyl
10-08-05, 21:20
u mnie nie lata,tylko gdy mam mało paliwa powiedzmy 5mm przed rezerwa to jak dzezuje st spadnie sporo ale jak potem jade normalnie to podnosi sie spowrotem,i dobrze to w pewnym stylu jest ekonomizer :) pokazuje jak długo bedziesz jeszcze jezdził na tym paliwie :)

delSol
11-08-05, 00:31
wskaźniki w hondzie mają lekki opór i wskazówka powinna raczej pokazywać zmiany bardzo powoli - np po zatankowaniu nie idzie od razu do góry tylko powoli się podnosi


No widzisz.... a u mnie po 10 sekundach sterczy juz dzielnie na samej gorze :(

uboat
20-07-06, 00:19
A przy jakim poziomie paliwa w ej6 zaczyna zapalać się rezerwa. Zaznaczam, że zapala i gąsnie, jeszcze nie świecie.

P.S. Na forum znalazlem jedynie ze dla tego zbiornika pali sie od 6,5 litra. A co z objawem j.w.?(przy jakim poziomie)

Peter
20-07-06, 01:19
U mnie sie zapala jak jest ponizej dolnej kreski, ale to juz trzeba byc przeziomem, zeby tak jezdzic "na czuja".

Owca
20-07-06, 09:52
u mnie zapalila sie, poswiecila troche, zgasla, pozniej swiecila sie juz dluzej podlecialem na stacje i zalalem 41.5 litra - wiec zaczyna swiecic gdy zostaje w baku okolo 4 litrow (u mnie)

sadam
20-07-06, 11:40
No widzisz.... a u mnie po 10 sekundach sterczy juz dzielnie na samej gorze

u mnie (za dobrych czasow kiedy tankowalem benmzyny do pelna) było identycznie.
a przy ostrym przyspieszaniu jak jak było ponizej połowy wskazowka potrafila spasc o 1/3.przy hamowaniu odwrotnie.skret w lewo wzrost, skret w prawo spadek.
tak wiec chyba wszystko ok z tym wskaznikiem ;)

spidek
20-07-06, 12:21
U mnie jest identycznie tak jak u autora postu ;) Wiec chyba wszystko oki taki jego urok ale da sie przyzwyczaic;)

zagrycha
31-03-07, 01:29
ja tam przy ostrym butowaniu i hamowaniu wole nie patrzec na wskaznik poziomu paliwa :D, ale fakt czasem po zgaszeniu silnika spadnie wyzej a potem sie podnosi, ale max do 5 mm, lub na jakis ostrych tez sie wacha

skolopendra
31-03-07, 13:52
majtanie" sie wskazowki poziomu paliwa w civicu to norma
u mnie tak nie jest
widocznie masz bardzo czuły pływak :d

Qbica
31-03-07, 14:12
u mnie tak samo, ale tylko przy ostyrm skręcaniu, w prawo opada a w lewo podnosi sie...najlepiej można to zaobserwowac na rondzie...wkurza mnie to bo gdy chce zobaczyc ile mam w rzeczywistosci paliwa to albo musze chwile postac albo na jakims prostym odcinku....jednym słoowem wskaźnik z dupy...

Lcfr
31-03-07, 22:30
u mnie tak samo, ale tylko przy ostyrm skręcaniu, w prawo opada a w lewo podnosi sie...najlepiej można to zaobserwowac na rondzie...wkurza mnie to bo gdy chce zobaczyc ile mam w rzeczywistosci paliwa to albo musze chwile postac albo na jakims prostym odcinku....jednym słoowem wskaźnik z dupy...

dlatego ja w zimie mam ciagle max - czesto na recznym skrecam w w lewo i taki efekt....

Peter
01-04-07, 00:43
Jak chcecie widziec wskazowke na max, to wlaczcie na pare minut postojowki przy zgaszonym silniku. :aloha:

maciass EJ9
01-04-07, 13:11
Mam takie same jaja jak autor tekstu, niestety wskazniki w tym modelu sa bardzo nie precyzyjne. A jak juz mowimy o wskazniku to skoro wiekszosci oszukuje to czyli bardziej patrzycie na przejechane km. Sprawdzal ktos moze ile da sie przejechac za 50 zł czyli powiedzmy to jest 12,5l.

Lcfr
01-04-07, 13:23
Mam takie same jaja jak autor tekstu, niestety wskazniki w tym modelu sa bardzo nie precyzyjne. A jak juz mowimy o wskazniku to skoro wiekszosci oszukuje to czyli bardziej patrzycie na przejechane km. Sprawdzal ktos moze ile da sie przejechac za 50 zł czyli powiedzmy to jest 12,5l.

zalezy od stylu jazdy i warunków....
od 100km do 200km....

Kapitan Zbik
02-04-07, 00:14
U mnie też tak jest.
Ale mam przy okazji pytanie: czy to normalne że przy wyjętym kluczyku ze stacyjki wskazówka nie opada do zera tylko dalej pokazuje poziom paliwa?
(mam zwykle pół baku i więcej bo nie lubię jeździć na oparach więc jest to zachęta dla potencjalnego kradzieja paliwa :/ )

Lcfr
02-04-07, 00:17
czy to normalne że przy wyjętym kluczyku ze stacyjki wskazówka nie opada do zera tylko dalej pokazuje poziom paliwa?


normalne i tak ma byc.

Jowita
28-04-07, 16:26
ja kupiłam 2 tygodnie temu czarna perłową civic 95 rok i też mam problem ze wskaźnikiem paliwa bo pokazuje cały czas full a jak została odłączona wtyczka przy zbiorniku to nadal tak było i wskazówka nie chciała opaść dopiero po odłaczeniu akumulatora opadła i tak została... aż do czasu podlączenia wtyczki przy zbiorniku i wtedy znów poszła na max a w zbiorniku nie ma duzo paliwa a ponowne odpięc ie wtyczki nicx nie daje, strzałka ciągle na max co jest grane???

kozik555
28-04-07, 16:31
Jesli po odłączeniu wtyczki od zbiornika nie reaguje to cos masz przy zegarach nie halo,umnie tez tak było i okazało sie ze drucik był przerwany tak cieniki jak włos i nie było masy, teraz jest ok pokazuje jak jest włączony zapłon jesli go wyłącze to spada na sam dół.

Jowita
01-05-07, 14:22
jak się okazuje to po odpięciu wtyczki wskazówka poziomu paliwa opadła na sam dół ale dopiero na drugi dzień. Czujnik w zbiorniku został sprawdzony i działa dobrze a wskaźnik jest albo na górze albo na dole.... w zależności od tego czy wtyczka przy czujniku podłączona czy nie. bez wzgledu na ilośc paliwa w zbiorniku...

skolopendra
01-05-07, 14:27
wskaźnik jest albo na górze albo na dole.... w zależności od tego czy wtyczka przy czujniku podłączona czy nie. bez wzgledu na ilośc paliwa w zbiorniku...

zapewne trzeba będzie wymienić sam wskaźnik wychyłowy