PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic EG 3 noblesse - montaż elektrycznych lusterek



kaczka208D
07-04-13, 17:47
Witam, mam hondę EG3 wersja noblesse (ele. szyberdach, ele. szyby, centralny zamek, wspomaganie ), nie mam lusterek elektrycznych tylko ustawiane ręcznie i w związku z tym mam pytanie czy gdybym chciał dołożyć sobie elektrycznie sterowane lusterka to trzeba ciągnąć instalację czy już wszystkie kabelki ze wtyczkami są w aucie ?

Sheiva
07-04-13, 23:29
Do samych lusterek na pewno nie jest wiązka pociągnięta, bo wtyczka przechodzi w miejscu gdzie masz teraz patyk. Chyba, że jest gdzieś obok ułożona, ale bardzo wątpię. Sprawdź czy masz wtyczkę ulokowaną w miejscu gdzie znajduje się sterowanie lusterkami, to będziesz wiedział czy coś jest czy nic.

piotrstrojek
08-04-13, 12:04
Rozbierz boczek i wyjmij wiązkę z drzwi. na 99% nie będziesz miał tej wiązki od elektrycznych lusterek, ale kto wie. Wtyczka do lusterek jest zwykle czarna o kwadratowym przekroju o boku około centymetra i zawiera trzy kable.

Znajomek miał nobleskę i miał dokładnie ten sam kłopot jak chciał dołozyć lusterka. Podobno wystarczy dokupić wiązki do drzwi, przycisk i powinno banglać, ponieważ wiązka kabinowa z tego co wiem już jest wyposażona w kabelki pod lusterka.

Sheiva
09-04-13, 00:51
Podobno wystarczy dokupić wiązki do drzwi, przycisk i powinno banglać, ponieważ wiązka kabinowa z tego co wiem już jest wyposażona w kabelki pod lusterka.

No właśnie to niekoniecznie, wszystko zależy od modelu i rocznika, dlatego dobrze by było gdyby sprawdził czy ma kostkę do przełącznika, jeśli nie, to nie będzie niczego.

piotrstrojek
09-04-13, 08:42
Podsumowując dyskusję - bez rozebrania i sprawdzenia się nie obędzie ;)

kaczka208D
09-04-13, 10:02
OK, dzięki za podpowiedzi. Jak zrobi się trochę cieplej to wezmę się za to .

barnie
24-04-14, 14:40
Udał Ci się założyć te lusterka w noblessce? Pytam bo też się do tego przymierzam i nie wiem czy będę miał część kabinową wiązki? w drzwiach na pewno nie mam przewodów.

kaczka208D
24-04-14, 18:13
U mnie była wiązka do przełącznika w desce, w drzwiach niestety nie było kabelków pod lusterka :( Sprawdź u siebie po wyciągnięciu zaślepki w desce powinieneś widzieć taką płaską zieloną wtyczkę .

barnie
24-04-14, 22:21
Co prawda nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że u mnie będzie tak samo, prawdopodobnie będę musiał założyć lusterka elektryczne i pociągnąć od ich kostek kabelki do kostek, które łączą się z kostkami w drzwiach, a od nich już powinno być połączenie do przełacznika - mam rację? Pytanie czy ma ktoś schemat, w które dokładnie miejsce wpiąć kabelki od lusterek do kostki w drzwiach?

sx200293
03-12-14, 13:16
Dopnę się do tematu ponieważ tez jestem zainteresowany montażem lusterek, jest jakiś schemat / instrukcja?

kaczka208D
03-12-14, 15:05
A masz wtyczkę do przycisku ele lusterek za tą zaślepką ?

Gorliś
03-12-14, 15:51
Tu jest wszystko: http://honda-tech.com/honda-civic-del-sol-1992-2000-1/92-95-civic-power-door-conversion-right-way-tons-pics-end-all-swap-2337026/
Zarowno lustra jak i szyby.

sx200293
14-12-14, 16:18
Czyli co potrzebuję kupić dokładnie?

barnie
14-12-14, 21:03
jeżeli masz noblesske wystarczy kupić sam przełącznik lusterek (kostkę do podłączenia, będziesz miał pod zaślepką), lusterka elektryczne z kawałkiem wiązki i kostkami do nich.

sx200293
14-12-14, 21:06
W dokumentach nie mam nigdzie ze to wersja noblesse, sprawdzałem pod zaślepką i jest tam zielona kostka, potrzebuję czegoś jeszcze?

wysłane z Xperia Z2

Gorliś
14-12-14, 21:08
Czy jak napisze to samo co barnie, to tym razem to przeczytasz? :>

sx200293
14-12-14, 21:11
Chodzi mi czy potrzebuję jeszcze czegoś oprócz przełącznika i samych lusterek, mam na myśli wiązki do drzwi np

wysłane z Xperia Z2

Gorliś
14-12-14, 21:16
Jesli w drzwiach nie masz wiazki do lusterek to bedziesz jej potrzebowac lub mozesz dorobic.

barnie
14-12-14, 21:21
będziesz potrzebował kawałka przewodu z kostką, którą z jednej strony wepniesz do lusterek, a z drugiej zarabiając odpowiednie końcówki wepniesz do kostki, która wychodzi z drzwi - łączy się ona z kostką, która idzie dalej do kabiny, a w niej są już przewody sterujące lusterkami.

sx200293
14-12-14, 21:23
Sprawę z kostkami załatwię od razu podczas montażu? Chodzi mi o to żeby przygotować sobie wcześniej wszystkie potrzebne rzeczy, czy szukać jakiś oryginalnych kostek, ewentualnie wiązek

wysłane z Xperia Z2

Gorliś
14-12-14, 21:37
Najpierw musisz sprawdzic czy masz cala potrzebna wiazke w samochodzie. Jesli tak, to tylko wszystko podpinasz i gotowe. Jak nie, to musisz ta wiazke polozyc samemu (dokupic wiazke, bo sam tam wtyczki ktore ida do skrzynki bezpiecznikow). Masz to wytlumaczone w linku, ktory dalem wczesniej.
Jasniej sie juz nie da, chyba ze przyjedziemy Ci to zamontowac.