PDA

Zobacz pełną wersję : Mokro w bagażniku



buster_11
10-12-07, 23:47
Czy ktoś może mi polecic kogos kto mi to dobrze zrobi albo wogole sie podejmie tematu??
Swój samochod kupiłem juz praktycznie 3 lata temu. Od początku wiedziałem, ze byl bity z tyłu. Nie było to nic aż tak wielkiego, ale zawsze (zwlaszcza, ze wtedy te egzemplarze byly ogromna rzadkoscia) No, ale do rzeczy. Od początku miałem problem z przepuszczalnoscia bagazniora. Ogólnie jak mocniej popadał deszcz to niestety w bagażniku była woda. Czyli był kiepsko ten tył zlozony po kolizji w szwabach. Byłem u kilku fachmanów w Wawie i kazdy mi mowil, ze sie nie podejmie roboty po kims bo to za duzo fatygi... Czy ktos mi cos poradzi na ten temat?? Probowałem cos sam tam uszczelniacz, ale za duzych skutków to ja tam nie widze. Problem w tym, ze jak sie stoji i leje sie zalozmy szlaufem to nic nie wlatuje do bagazniora i ciezko to zlokalizowac tak na prawde.

vqa
11-12-07, 06:50
Sprawdź uszczelki lamp tylnych.
U mnie właśnie to było przyczyną.

Pozdr. :d

marcov
11-12-07, 07:13
a po za lampami sprawdzklapke wentylacyjna bagaznika ktora znajduje sie w lewym nadkolu

b0mbeleQ
11-12-07, 08:43
mi tez cieklo tylnymi lampami :aloha: tubka silikonu i juz sucho :afro:

kropa
11-12-07, 10:51
Sprawdź rurki odprowadzające wodę z szyberdachu (jeżeli takowy masz).
U mnie woda wlewała się także poprzez źle założone odpowietrzenie bagażnika.

Generalnie też walczyłem z wodą w bagażniku kilka tygodni, w końcu się udało i jest suchutko :D

azarro
11-12-07, 18:21
witam tez miałem podobny problem auto było bite z tyłu i od czasu do czasu pojawiała sie woda po lewej stronie i spływała w miejsce gdzie jest dojazdówka, generalnie kiedys cos mi chlupotało i jak zajrzałem to zobaczyłem małe jezioro, powiem tak ze miałem to uszczelnic silikonem ale ojciec zauważył że ta wykładzina gdzies tam wchodziła za bardzo z boku i poprostu piła wode jak wyciał jej kawałek i podłożył nowa wycieta deske na koło wody juz nigdy nie miałem od tej pory wody, także czasami powod może być bardzo prozaiczny. Możesz miec podobnie zrób próbe wyciagnij wszystko z bagaznika i zwiń ten materiał i zobacz gdzie dostaje sie woda:)pozdro

Fawor
16-12-07, 19:31
witam mam ten sam problem po sprawdzeniu okazało się ,że woda dostaje się dlatego iż nadkole wewnętrzne niestety przerdzewiało i pomiędzy zewnętrzną karoserią a wewnętrznym nadkolem przedostaje sie woda do bagażnika.Jedynym lekarstwem na to jest pospawanie wewnętrznego nadkola no i oczywiście położenie nowego lakieru na tylnym błotniku .pozdro :(

Lynx
17-12-07, 11:52
a po za lampami sprawdzklapke wentylacyjna bagaznika ktora znajduje sie w lewym nadkolu

Czy w civicu coupe V gen ta klapka jest tez i czy jest w tym samym miejscu?

kropa
17-12-07, 13:55
a po za lampami sprawdzklapke wentylacyjna bagaznika ktora znajduje sie w lewym nadkolu

Czy w civicu coupe V gen ta klapka jest tez i czy jest w tym samym miejscu?

Jest,jest. Zdejmij tapicerkę w bagażniku z lewej strony.

piotrlyszcz
17-12-07, 14:22
Siema.Jesli poprzednie sugestie nie pomogły sprawdz uszczelke tylnej szyby, tedy tez potrafi cieknac.

llukas
22-01-08, 20:23
Witam Was.
U mnie w sobote pojawił się tak samo problem. Tylko ,że woda aż zleciała pod kanape tylną :(
Jak myślicie czy to też może być uszczelka tylnej szyby. Zauważyłem że woda z dwóch stron scieka i leci sobie pod kanape . Uszczelka tej tylnej szyby wychodzi w rantów bocznych. Czy wystarczy jak przykleję ją na jakiś silikon?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Łukasz

Bastess
23-01-08, 10:29
Witam Was.
U mnie w sobote pojawił się tak samo problem. Tylko ,że woda aż zleciała pod kanape tylną :(
Jak myślicie czy to też może być uszczelka tylnej szyby. Zauważyłem że woda z dwóch stron scieka i leci sobie pod kanape . Uszczelka tej tylnej szyby wychodzi w rantów bocznych. Czy wystarczy jak przykleję ją na jakiś silikon?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Łukasz

jol.

innej rady nie ma jak sprawdzenie tych wszystkich przypadkow opisanych wyzej (nie lekcewazac zadnego)

ja mialem taki problem:


witam mam ten sam problem po sprawdzeniu okazało się ,że woda dostaje się dlatego iż nadkole wewnętrzne niestety przerdzewiało i pomiędzy zewnętrzną karoserią a wewnętrznym nadkolem przedostaje sie woda do bagażnika.Jedynym lekarstwem na to jest pospawanie wewnętrznego nadkola no i oczywiście położenie nowego lakieru na tylnym błotniku .pozdro :(

ciezko bylo zlokalizowac bo nikt sie tego nie spodziewal ale sie udalo ;)

pozdro i zycze powodzenia!

damiansz
09-02-08, 14:04
Witam,
mam Civica 93r SEDAN i mam ten sam problem z wodą.. długo się męczyłem i wykryłem że mam nieszczelne lampy tylne (była puknięta) - uszczelniłem wszystko silikonem i okazało się że wody jest mniej, ale nadal jest! tapicerkę mam zdjętą praktycznie całą i woda ścieka mi po bocznych ściankach ale nie mam pojęcia skąd tam się bierze!! to jest wysoko przecież.. uszczelka szyby tylnej wydaje się w porządku a powyższego opisu że woda się dostaje pomiędzy wewnętrznym nadkolem a karoserią to w ogóle sobie wyobrazić nie umiem.. co robić?

skolopendra
09-02-08, 14:13
co robić?

wsadzić kogoś do bagażnika i wodę lać

misieq19
09-02-08, 15:35
hej mam ten sam problem w civicu 6gen 3d i u mnie ta woda cieknie od lewej lampy moze ktos ma pomysł jak to naprawic ?

damios
09-02-08, 15:47
hej mam ten sam problem w civicu 6gen 3d i u mnie ta woda cieknie od lewej lampy moze ktos ma pomysł jak to naprawic ?
Bylo, wyjac, okleic silikonem

skolopendra
09-02-08, 17:02
jak to naprawic ?

większość tak ma :/


wyjac, okleic silikonem

albo do aso po uszczelkę za sto kilkanaście zł :bicie: :bicie:
;)

Kemps
13-02-08, 11:57
Ja z wodą mecze się już od tygodnia. Uszczelniłem silikonem wszystkie miejsca, które wyżej były wymieniane. Niestety woda dalej się dostaje i ścieka po tylnych słupkach. Jedyną racjonalną przyczyną może być uszczelka bagażnika...wydawało mi się, że leży dobrze jednak po dokładnych ogledzinach zauwazyłem po jej zdjęciu, że poprzedni właściciel już przy niej majstrował silikonem. Dzisiaj wieczorem jak bede miał troche czasu uszczelnie to wszystko dokładnie i zobacze jaki bedzie efekt.

damiansz
13-02-08, 15:26
u mnie np. to nie uszczelka bagażnika bo mam mokre tylne błotniki od wewnętrznej strony.. narazie nie mam gdzie wsadzić kogoś do bagażnika i lać wodą, ale jak tylko bede miał okazję to na pewno to sprawdzę..

llukas
13-02-08, 22:35
Ja z wodą mecze się już od tygodnia. Uszczelniłem silikonem wszystkie miejsca, które wyżej były wymieniane. Niestety woda dalej się dostaje i ścieka po tylnych słupkach. Jedyną racjonalną przyczyną może być uszczelka bagażnika...wydawało mi się, że leży dobrze jednak po dokładnych ogledzinach zauwazyłem po jej zdjęciu, że poprzedni właściciel już przy niej majstrował silikonem. Dzisiaj wieczorem jak bede miał troche czasu uszczelnie to wszystko dokładnie i zobacze jaki bedzie efekt.
Kemps wiesz u mnie też spływała po słupku i wydawało mi sie że to ta uszczelka. Po zdjęciu do połowy podsufitki okazało się :/ że cieknie przez dach. Na końcu tej rynienki czarnej na dachu zrobiło się pęknięcie :/ Udało się to zrobić i teraz jest jzu sucho.
Pozdrawiam
Łukasz

damiansz
13-02-08, 22:45
ja też tak czuje ze przecieka mi przez te listwy na dachu.. napiszcie na czym to najlepiej posadzić ponownie? (jakiś klej czy specjalny silikon??) lub ewentualnie gdzie by to można zrobić w Krakowie..

llukas
13-02-08, 23:08
ja też tak czuje ze przecieka mi przez te listwy na dachu.. napiszcie na czym to najlepiej posadzić ponownie? (jakiś klej czy specjalny silikon??) lub ewentualnie gdzie by to można zrobić w Krakowie..
Ja u siebie zerwałem warstwe takiej spoiny co była pod lakierem. Tam zobaczyłem ze jest pęknięcie. Zaspawałem to , później nałożona podobna spoina blacharska i na to lakier samochodowy i lakier bezbarwny.

Kemps
15-02-08, 15:05
Jak zdjąłeś listwe, to czy te pekniecie było widoczne?? Ją chyba 2 razy zdejmowałem te listy i nie zauwazyłem tam żadnego miejsca przez które woda mogła by sie dostawać do środka. Poza tym czy w Twoim przypadku powodem tego pekniecie była korozja??

gruby88
11-04-08, 10:49
Sorki że tak późno – ale zawsze.
Mam VI gen. Coupe i miałem ten sam problem – woda w bagażniku – i woda to mało powiedziane to było jezioro !! Pierwsza diagnoza laika uszczelka – biegiem do ASO 280 zł i jest nowa. Ale leciało tak samo (w ASO dziwnie się uśmiechali że wymieniam dobrą uszczelkę na jeszcze lepsza ;) ). Druga diagnoza – pod uszczelką bagażnika na górze nadkoli są blachy zgrzewane (bądź spawane – nie znam się) i te zgrzewy puściły. Tamtędy dostawało się najwięcej wody. Pierwsze co zrobiłem to sklep-silikon i myślałem że sprawa załatwiona. Jednak NIE po dwóch - trzech tygodniach znowu zaczęło cieć-okazało się że zwykły silikon przemysłowy bezbarwny odłazi. Udałem się do sklepu z częściami blacharskimi a tam ku mojemu zdziwieniu gość mi mówi że silikon+lakier to bardzo złe połączenie. Silikon jest na occie czy coś takiego i potrafi lakier przez niego odłazić. Polecił mi mastyke. Od razu powiem że jest o wiele trwalsza od silikonu, jednak nadwozie pracuje i też nie było za miętowo – woda jak się lala na początku tak i teraz. Więc pojechałem do blacharza żeby zgrzać blachy a ten do mnie że najwięcej cieknie spod uszczelki szyby ponieważ tam też są blachy zgrzewane i się rozwarstwiły. Po jego interwencji (koszt całkowity 600 zł :( ) przestało ciec. Troche długi ten post ale ja z tym gównem walczyłem trzy miesiące i to w czasie gdy ciągle padało. Ch….j mnie strzelał jak leżałem w domu, na zewnątrz pada a ja już wiem co rano będzie się działo w bagażniku. Dodam że mój samochód nie był rozbity (99% zdaniem ASO) a to co się stało było dziełem upływu lat - rocznik 97.

llukas
11-04-08, 16:03
Witam. U mnie też puściło na spawie na górze koło szyby pod ta czarna listwą maskującą rowek na dachu. Ja z tym walczyłem chyba z 2 tygodnie. Co najgorsze patrzyłem ze z drugiej strony już podobnie sie robi( jest małe pękniecie :( )
Pozdrawiam