PDA

Zobacz pełną wersję : Dymi na wolnych obrotach i śmierdzi jakoś tak strasznie..:/



kondekhondek
10-12-07, 21:26
Witam,

Mam następujące pytanko:

(nie zrażać się proszę - to na pewno pierścienie:) bo moze nie..:) :/ )

Jak ustawiam się na parkingu to jak wyjdę potem i spojrzę w okolice tyłka autka widzę chmurę za mną 3xwiększą niż samochód...unoszącą się w góre. Jak stoje sobie na biegu jałowym, to wydech dość obficie wali spalinami. Nawet po zagrzaniu się silnika do temperatury normalnej pracy (tak po 10 - 15 minutach jazdy). Nie wzbudzałoby to moich podejrzeń być może, gdyby nie zapach tych spalin. Może ja się nie znam...ale śmierdzą. Jak się zbliży nosa do samego wydechu i powącha to jest nieprzyjemny, lekko nie wiem...siarczysty..szorstki dla gardła..drapiący strasznie i przenikający odorek. Nie potrafię ocenić czy dym jest siwy/czarny(raczej nie)/czy biały bo jest zima i tak czy tak chmurka jest za prawie każdym, a objawy wlasnie przed chwilą zobaczyłem. Ale to wali ostro normalnie jakby takimi chamskimi obłokami dymu.

Wiem że tematów o tym było. I czytałem je właśnie, ale w mojej sytuacji jest coś dodatkowego....Ten odór z rury. Taki jakbym wąchał ser leżący 2 miesiące w szafce:/. Wiem że śmierdziel to może być katalizator - ale co z tymi obłoczkami dymu...

Dodam jeszcze: Hanka 98 rok, przebieg ciężko powiedzieć (122000 na liczniku ale moze być i 250000 albo i uh...wiecej, kto wie). nawdozie EJ9, silniczek 1,4 iS kat. 90 KM. Kupiłem ją nie nastawiając się na niewiadomo jaki stan, ale taka chmura dymu?.

Wymienione 2 tygodnie temu:
Rozrząd
Pompa wody
Paski
Pyny
Olej 10W40 Valvoline
Filtry
było bardzo mało płynu chłodniczego więc dolałem Castrol koncetrata do max poziomu zgodnie z radą mecha.

Proszę o jakieś porady, co najpierw sprawdzić (oprócz zużycia oleju). Ale w takim tempie to chyba by walił z 1l na 100 więc zauważe (jesli taki dym idzie). Co może być ewentualie walnięte jeszcze.

Aha i przejechałem nim tak z 800 km. A auto stało długo. Rok prawie przed kupnem. Tzn nie stało rok bez odpalania. Było jeżdzone przez rok niecały (7 miechów) tak 10 km na tydzien. raczej stało.

skolopendra
10-12-07, 21:31
Ten odór z rury.

zmień stację benzynowa , i wlej czegoś co przeczyści układ paliwowy(nie kreta)


Jak ustawiam się na parkingu to jak wyjdę potem i spojrzę w okolice tyłka autka widzę chmurę za mną 3

moja jet dwa razy ;)

kondekhondek
10-12-07, 21:34
zmień stację benzynowa

hmm. Tankowałem ostatnio za 50 zł na BP na pusty bak. 95 super, bo słysząłem opinie że nie oplaca się do silników 1,4 lać 98. Prawda to??



wlej czegoś co przeczyści układ paliwowy(nie kreta)

ok poszukam zaraz co by się mogło nadać.

skolopendra
10-12-07, 21:37
1,4 lać 98. Prawda to??
ja nigdy innej nie leje :agent:

!markos
10-12-07, 22:32
Jak się zbliży nosa do samego wydechu i powącha ty w szoku jestes? widziales zeby ktos tak kiedys ocenial zapach spalin???? jakby cos walilo, to waliloby na 5 metrow i czulbys to tez w samochodzie na postoju.

bo jest zima i tak czy tak chmurka jest za prawie każdymto jest odpowiedz na twoj problem. banalna, prawda?

słysząłem opinie że nie oplaca się do silników 1,4 lać 98. Prawda to?? prawda. 98 to sie wlewa do b18c6.

inna sprawa jest to, ze samochod stojacy niewiadomo ile praktycznie bez jazdy musi sie bycmoze troche wysmrodzic. porzadnie nagrzac, przepalowac, sprawdzic czy dalej smrodzi i za mocno dymi. i raczej nie z nosem w wydechu (swoja droga nigdy w zyciu nie wpadlbym na taki pomysl...), tylko normalnie, stojac za samochodem.

mozes
10-12-07, 22:45
A ja Tobie powie jedż na analizę spalin - Ja bym tak zrobił.
A co do paliwa to moje pudełko potrzebuje 91 okt. czyli bezoł.95 jest akurat a na BP to raczej w kulki nie lecą ja też tam tankuję.
pozdr

Wooyyek
10-12-07, 22:49
nosa do samego wydechu i powącha to jest nieprzyjemny, lekko nie wiem...siarczysty..szorstki dla gardła..drapiący strasznie i przenikający odorek

no wiem że auto można kochać ale to już jest zboczenie :d

a wiesz jak wali z za gazowanej H bez kata?nie trzeba sie schylać żeby poczuć.Ja bym sie w ogóle nie przejmował jeżeli nie ubywa znacząco oleju czy płynu chłodniczego.


Jak ustawiam się na parkingu to jak wyjdę potem i spojrzę w okolice tyłka autka widzę chmurę za mną 3


moja jet dwa razy ;)

moja tyż :afro:

kondekhondek
10-12-07, 22:50
nie no:) z tym nosem to przesadziłem w takim razie, ale ja jestem laikiem wiec sry. A co do tego że jest zima i dlatego tak dymi sie (paruje) to wlasnie nie wiem....bo jak patrzę na innych użytkowników to nie zostawiają za sobą aż takich zasieków spalin :)

Wooyyek
10-12-07, 22:55
no właśnie jest zima i tak to wygląda nie tylko u Ciebie jak widzisz wiec nie ma się czym stresować...