PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana uszczelniacza wału korbowego



pitrek
04-04-13, 22:47
Siemka.Planuję niedługo u siebie w Civicu EJ9 wymienić uszczelniacz wału od strony skrzyni bo trochę cieknie.Mam pytanie czy jest potrzeba ściągać tą pokrywę w której siedzi uszczelniacz czy też najlepiej wydłubać stary i nabić nowy?

motomaniak1988
04-04-13, 23:04
mozesz bez problemu wydlubac stary i wsadzic nowy bez rozkrecania tej ,,pokrywy,, :) tylko zrob to umiejetnie zebys nei uszkodzil tej pokrywy bo to jest amelinium :P

zakit
05-04-13, 09:09
prosciej sie to robi sciagajac ta pokrywke. szczegolnie ze to tylko kilka srubek.

RRa
05-04-13, 09:44
ściągnij lepiej.
ja robię remont i mam wszystko na wierzchu, a i tak był problem żeby go wyciągnąć

Luki_91
05-04-13, 16:32
prosciej sie to robi sciagajac ta pokrywke. szczegolnie ze to tylko kilka srubek.


Żeby ściągnąć ta pokrywkę to trzeba ściągnąć miskę olejowa,więc nie jest to kilka śrubek i potem ryzyko składać miskę na stara uszczelkę.

bednar_ek35
06-04-13, 01:29
I tu masz racje,jak miałem EK3 to robiłem to bez ściągania miski i niestey zakończyło to sie tak że musiałem kupić drugi korpus uszczelniacza bo ukruszyłem jego dolną część co wchodzi za rant miski.

CRX1
06-04-13, 02:28
Najrozsądniej jest jednak zdjąć obudowę uszczelniacza i miskę .Zrobić to raz ,a porządnie.Nie jest prostą rzeczą wydłubać stary ztwardniały uszczelniacz,a co dopiero wcisnąć prawidłowo nowy.